Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AKE] Brak mocy, nie wchodzi na obroty, pali normalnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Moja niunia dzis odmowila posluszenstwa.. rano bylo ok, odpalilem, rozgrzala sie chwile, ruszylem.. wszystko bylo ok, jechala jak zwykle, zero objawow ze cos nie tak... nagle po przejechaniu kilku km auto przestalo reagowac na gaz.. bez zadnego odglosu, zero dymu, nic.. po prostu przestalo jechac.. dokulalem sie na pobocze, auto na wolnych chodzi jak zwykle.. zgasilem, zagladam pod maske, sciagam pokrywe, odpalam.. chodzi normalnie, tylko slychac syczenie z okolic EGR i widac ze troche okopcone jakby...

Co moglo sie stac??

Pompa paliwa? Ktorys wtryskiwacz? (taka diagnoze na odleglosc dal znajomy mechanik).

Silnik to oczywiscie 2.5 TDI AKE.

Prosze o pomoc ;)

Pozdrawiam.

Opublikowano

Zacznij od najprostszych czynnosci, vag/logi, uklad podcisnienia [moze cos sie wypielo, moze cos nie laczy] etc.

Tak to mozna wiele hipotez postawic.

W jakim sensie "nie wchodzi na obroty" ?

Opublikowano
  • Autor

w takim sensie,ze 1200 obr/min to max, w ogole sie nie wkreca wyzej, to max na co ja stac :polew:

logi i vag powinny byc dzis wieczorem lub jutro.

Opublikowano

Jeden z lekarzy rodzinnych mojego AKE mowi:

podcisnienie

nie dziala podcisnienie

trzeba rozmontowac cale - N18, N75 i N239

sprawdzic prad

[kabel do minusa, a drugi do masy]

ma byc 13-14V

sprawdzic bezpiecznik 15A przy ECU

i przekaznik przy ECU

jak OK > demontujemy caly uklad

i dmychamy kompresowrem

1 dzien pracy

;)

I obowiazkowo 003BS i 011BS.

Opublikowano
  • Autor

Auto poszlo do mechanika ktory niby zna sie na rzeczy...

Z objawow doszlo mega kopcenia na siwo-niebiesko przy probie przegazowania :kwasny:

Czasem sie udalo wkrecic na obroty.

Logi nic nie wykazaly,ale znajomy mial tylko jakiegos podstawowego vaga.

Mam nadzieje,ze to nie cala pompa.

W kazdym razie auto idzie na sprzedaz jak je zrobie.

:gwizdanie:[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2009, 16:02_________________________________________________Jest i diagnoza, nie jest zle... rozwalony od wewnatrz (rozwarstwiony) wąż od intercoolera i powietrze nie przechodzilo.

Dodatkowo okazalo sie,ze mam peknieta rurke od EGR i to tez bedzie wymienione, stad ten nagar w okolicy EGR.

Koszt okolo 600 zl.

Opublikowano

Mam hmmm amatorskie pytanie gdzie jest EGR i jak zobaczyć?

Opublikowano

patrząc od strony kierowcy po prawej stronie nad turbiną a pod obudową ( pokrywą silnika) taka gruszka-sztanga którą mozesz ruszać w przód i tył

Opublikowano

Mam hmmm amatorskie pytanie gdzie jest EGR i jak zobaczyć?

Element numer 1 i w czerwonym kolku.

egrm.th.jpg

egr2.th.jpg

Opublikowano

Jeden z lekarzy rodzinnych mojego AKE mowi:

podcisnienie

nie dziala podcisnienie

trzeba rozmontowac cale - N18, N75 i N239

sprawdzic prad

[kabel do minusa, a drugi do masy]

ma byc 13-14V

sprawdzic bezpiecznik 15A przy ECU

i przekaznik przy ECU

dokładnie, słuszna instrukcja :good:, przy okzazji może wyjść problem eketryczny (np zwarcie) a nie mechaniczny podciśnienia, problem Tas2die4 wskazuje własnie na padakę podciśnienia, z tym że mi silnik kręcił do ok 2000obr/min, a nie 1200 gdy miałem coś takiego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.