Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7 Avant] 2.0TDI 16v BLB by Twardyyy


Twardy98

Rekomendowane odpowiedzi

 Cześć wam, minął +/- rok od kiedy przesiadłem się z B5 na B7. B7 które wam prezentuje w dniu dzisiejszym (06.12.2021r.) jest jeszcze "bez szału" ale traktuje ten temat jako listę rzeczy które muszę wykonać by cieszyło mordę mi i nie tylko :D

ale od początku, nigdy nie chciałem mieć TDI'ka lecz trafiła się okazja nie do odrzucenia z ubezpieczalni i tak o to polubiłem klekot bocianów :grin: auto w zasadzie po za 4el szybami, zawieszeniem 1BE i składanymi lusterkami nie ma zupełnie nic. Na szczęście mam dość sporą wiedzę odnośnie mechaniki, elektryki i nie tylko więc przy mniejszym nakładzie pieniędzy zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Lista rzeczy do których będę dążył:

- Pakiet światło - po części zrobione, gotowe podświetlenie w drzwiach, moduł komfortu i lamki podświetlenia nóg czekają na montaż;

- Licznik z kolor fisem i tarczami na wzór RS4-w trakcie składania

- Szyba pod czujnik deszczu i zmierzchu+lusterko forochrom;

- Sufit s-line - Zrobione;

- Dołożenie tempomatu - Zrobione;

- zewnętrzny pakiet s-line;

- kierownica z okrągłą poduszką z a4 b8;

- Pompa oleju 1.9TDI - Zrobione;

- FMIC + Turbo 2.0TDI CR 177KM + końcówki WZM i mapa-przejściowy soft na +/- 170km ze względu na dłuższą skrzynie q w stosunku do seryjnej; 

- Fotele full el grzane S-line z a6 c6;

- Swap hamulców na 320/288 - Zrobione;

- dołożyć servotronic;

- Wymiana lamp na BiX skrętny;

- Wymiana radia na RNS-E lub android ala RNS-E;

- Swap audio na BOSE;

- Dołożenie czujników parkowania tył(być może i przód, zależy jaki zderzak przedni się trafi);

- Przyciemnienie szyb; 

- Znalezienie logicznego koła na lato - aktualnie przejściowa 18stka już jest;

- Dołożenie Quattro - Zrobione;

- Dołożenie el regulacji kierownicy z A6 C6 lub A8 D3(jest dawca pod ręką akurat :przebiegly:);

- Poskładanie przodu jak należy(okazało się że górne mocowania błotników są lekko przekoszone i trzeba to wyrównać na ramię, dodatkowo trochę odwaliłem lipę bo pas przedni i zderzak to nowe zamienniki które nie trzymają wymiarów i i tak muszę je kupić jeszcze raz ale OEM);

- Swap silnika na 1.8T lub 2.7BiT(jeśli zajadę 2.0TDI :whistling:)

Każdy pomysł który mi wpadnie do głowy będzie na bieżąco dopisywany do listy :D

Pozdrawiam właścicieli audi :P

 

1638811492747.jpg

1638811492680.jpg

Edytowane przez Twardy98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, matyss___ napisał:

Nie prosciej bylo kupic od razu z tym co chcesz wsadzić?

kupiłem auto w cenie przedliftowego a4b5 1.9tdi to pierwszy powód dla którego inwestuje w to auto. kolejnym powodem jest kolor i stan oraz historia w aso kończąca się na roku 2020. Po przeliczeniu kosztów jakie poniosę by doposażyć auto i tak wyjdę na tym lepiej niż jak bym kupił gotowca do którego i tak bym musiał władować parę kafli na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym quattro to szukaj kompletu od jednego dawcy, inaczej będziesz miał problemy ze skompletowaniem wszystkiego w rozsądnych pieniądzach ( o ile dokładnie q w ogóle można nazwać finansowo rozsądnym)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, matyss___ napisał:

Nie prosciej bylo kupic od razu z tym co chcesz wsadzić?

Nie prościej , uwierz, blb nie były zbyt mocno doposażane .

@Twardy98działaj w temacie bo sporo do zrobienia :)  Zauważyłeś jakieś zmiany w zachowaniu silnika po swapie na pompę z 1.9 ??  co do koła to zostaw na zime bo dobrze leży :D

Napisz coś więcej o tej elektrycznej regulacji kiery od a6 c6 ..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karol1981 napisał:

Nie prościej , uwierz, blb nie były zbyt mocno doposażane .

@Twardy98działaj w temacie bo sporo do zrobienia :)  Zauważyłeś jakieś zmiany w zachowaniu silnika po swapie na pompę z 1.9 ??  co do koła to zostaw na zime bo dobrze leży :D

Napisz coś więcej o tej elektrycznej regulacji kiery od a6 c6 ..

Dzięki :D

Silnikiem trochę bardziej telepie, w zasadzie nie odczuwam tego prawie wcale i trochę lepiej się wkręca na obroty, mój napęd łańcucha i walki wyglądały jak domki w czeczeni więc i tak nie miałem innego wyjścia :decayed:

Co do kierownicy to jest na razie wizja, myślę że bez większych przeróbek powinno podejść, lubię poprawiać fabrykę więc na pewno zrobię z tego jakaś fotorelacje jak już dojdzie do montażu :P

Edytowane przez Twardy98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bobikos napisał:

z tym quattro to szukaj kompletu od jednego dawcy, inaczej będziesz miał problemy ze skompletowaniem wszystkiego w rozsądnych pieniądzach ( o ile dokładnie q w ogóle można nazwać finansowo rozsądnym)

Mam już większość gratów. Długo się przymierzałem, mam wszystko fajnie opisane (może stworzę temat odnośnie Q i skrzyń manuał do b7). Jak na razie wychodzi 2-2.5k za części. W między czasie rezam q w C6 2.0tdi i tam już jest większy custom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport na dzień 18 luty 2022

Czarny sufit skończony, jak na oklejanie pierwszy raz w życiu wyszło 7/10. Jest parę drobnostek które nie do końca mi pasują, wrócę do tego w przyszłości.

Tylna zawiecha zrzucona konserwacja tyłu zrobiona. Jutro wrzucam bak i wózek oraz wylatuje skrzynia. W zasadzie cały tył będzie nowy po za dolnymi wahaczami(3tys sztuka w ASO :decayed:). Od razu wleci nowy dwumas z kpl sprzęgłem z BRD. Ponoć wytrzyma coś tam więcej. Niżej zdj z konserwacji :wink:

IMG_20220218_195210.jpg

IMG_20220218_195157.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ten sufit jak to wyszło :wink:

Cobra wleciała na konserwację? Bardzo dobra robota i sam musze się za to zabrać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BartoszSoldier napisał:

Pokaż ten sufit jak to wyszło :wink:

Cobra wleciała na konserwację? Bardzo dobra robota i sam musze się za to zabrać :good:

Sufit pokaże jak skończę quattro. Wyczyściłem cały spód, miejsca gdzie się pojawiła rdza wyczyściłem papierem, wymyłem całość zmywaczem silikonowym. Jako pierwszą warstwe wleciał neutralizator z Bolla, na to położyłem w najbardziej wrażliwe na kamienie miejsca APP U210 (kozacka konserwacja z masą poliuretanową), i całość oblecialem jeszcze raz APP B100. Ślady rdzy na wózku wyczyściłem psiknąłem neutralizatorem i malowałem farbą Urekor S czarna (kolor 1:1 jak Ori zabezpieczenie wózka).

Poniżej zdjęcie wózka po zabezpieczeniu i ciąg dalszy składania quattro :decayed:

received_5327587903919395.jpeg

IMG_20220219_202920.jpg

IMG_20220219_202929.jpg

  • Pomoc techniczna 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swap hamulców na 320/288 gotowy. Wleciała od razu nowa pompa hamulcowa no i oczywiście cały kpl przód tył textar. na teraz mam tylko zdj z przygotowania zacisków do wrzucenia. Jak umyję auto to wrzucę zdj jak zaciski w tym kolorze siedzą na furmance :p

1662540962894.jpg

1662540962913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, staniek napisał:

Kolor to carbon z Foliatec'a?

dokładnie tak. Ogólnie spoko kolor ale przez to że jest to metalik cienko się kładzie i musze poprawiać bo gdzie nie gdzie rdza wyszła lekko. Zwykłe kolory z foliateca (akrylowe bodajże) fajnie grubo wypełniają elementy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten kolor się podoba, podpytuję bo też o nim myślałem ;)
Ale pójdę chyba odważniej i dam miami beach blue, ale to na przyszły sezon dopiero. Jeszcze się zobaczy.

 

Z większego hebla na pewno będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 16:38, staniek napisał(a):

Mi ten kolor się podoba, podpytuję bo też o nim myślałem ;)
Ale pójdę chyba odważniej i dam miami beach blue, ale to na przyszły sezon dopiero. Jeszcze się zobaczy.

 

Z większego hebla na pewno będziesz zadowolony :)

Miami blue Beach ziomkowi do C6 malowałem, jak znajdę zdjęcia to podeśle jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...