Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Metaliczne stukanie - wtryskiwacz czy popychacz (filmik) ?


Grzegorz76

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Panowie, zatem w piątek sprawdzam wtryski. Z tym, że nie będzie to porządny Bosch serwis tylko prywatny warsztat, facet ma stół probierczy i bierze 5zł od sprawdzenia sztuki. (Musi to być serwis?) Oczywiście przy okazji pomierzę, posprawdzam, "opukam, osłucham" wałki i te tam dzwigienki czy nie ma luzów.. Pozdrawiam :hi: Ps. Tli się jeszcze iskierka nadziei, że dojdę ładu z tym wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja! Ja jednak spotkałem się z przypadkiem gdzie w jednym regulatorze była peknięta/uszkodzona sprężyna i po zgaszeniu sinika opadał całkowicie na dół tak,że można było wyciągnąć dzwigienkę palcami!

Normalka :kox: , taki stan odnajduje pod deklami "przeciętnie" jeden klubowicz na tydzień (tutaj lub na AKP) ... :gwizdanie: :kox: .

Dużo gorzej jest w odwrotnej sytuacji, kiedy tłoczek popychacza wyskoczy nieco za wysoko i nie potrafi już wrócić na swoje miejsce (nie pozwala mu na to ciśnienie oleju i zabezpieczenie w części dolnej popychacza), a krzywka szybciutko "przywali mu ponownie w łeb" - tym razem już bardziej z boku ... . Wtedy właśnie pękają wałki lub po prostu cały silnik idzie w pi...du ... :thumbdown: ... .

Wracając jednak do tematu głównego :

Ok ;) Znalazłem Serwis Boscha rzut kamieniem od mojej mieściny, jutro zadzwonię do nich dopytam co i jak.

Grzesiek - koniecznie musisz ustalić (a najlepiej uczestniczyć w operacji osobiście) czy serwis dysponuje taką oto czarodziejską maszyną :

(i czy potrafi prawidłowo korzystać z jej dobrodziejstwa)

c0e914ffce6c25b5m.jpg 25223e4158feac6am.jpg

W pierwszym etapie (takim za 5 zł.- :kox: ) sprawdzanie wtryskiwaczy polega na :

1. Wstępnej ocenie (wizualnej) prawidłowości rozpylania paliwa.

2. Chrypienia (lub innych odgłosów pracy).

W drugim etapie wtryskiwacze zakładamy do wyżej pokazanego urządzenia, które przede wszystkim ma nam wyliczyć pierwsze oraz drugie ciśnienie otwarcia.

Czasem bywa tak jak na zdjęciu - że ciśnienia w ogóle nie da się skalkulować i wówczas wiadomo od razu, ze nie tylko końcówka ale również obudowa wtrysku nadaje się wyłącznie na śmietnik.

Grzesiek - reasumując zapamiętaj sobie dokładnie, że jeżeli ktoś zaproponuje Ci mniej szczegółowe badanie układu wtryskowego - to po prostu szybko się stamtąd wycofaj, bo szkoda będzie Twojej roboty z wyciąganiem wtryskiwaczy ... .

No i wciąż nie będziesz wiedział tego co najbardziej Cię interesuje ... .

Gdyby tak się stało (że ten sąsiedzki serwis Bosch'a nie dysponuje odpowiednim sprzętem) - załatwimy Twoją sprawę wysyłkowo (jeżeli taka będzie Twoja wola oczywiście) .

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak się stało (że ten sąsiedzki serwis Bosch'a nie dysponuje odpowiednim sprzętem) - załatwimy Twoją sprawę wysyłkowo (jeżeli taka będzie Twoja wola oczywiście) .

Witam. No niestety, jakiś słaby ten serwis który znalazłem. Szukałem również w Toruniu, nie znalazłem. Najbliżej jest w Bydgoszczy ale to 100km ode mnie więc chyba lepsza byłaby opcja wysyłki, którą proponujesz Piotrek. Więc jeżeli możesz już teraz podaj mi na PW dane do wysyłki i cenę od sztuki wtedy jeżeli nic nie znajdę do piątku to spakuję to i wyślę. Pozdrawiam i dziękuję ;) [br]Dopisany: 21 Kwiecień 2009, 13:41_________________________________________________Ja się zabije... wiatrak chłodnicy mi się rozpadł i rozwalił chłodnicę :thumbdown: Pieprzona wiskoza (podróbka) kupiona na allegro :sick3:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...