Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamrożenie lewarka?


Kodzi12

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zostawiłem auto na biegu na podjeździe i kiedy chciałem dzisiaj wrzucić bieg, okazało się, że nie jestem w stanie tego zrobić (manual). Miałem wrzuconą jedynkę ale nie mogłem przejść nawet na luz. Po prostu blokada. Auto stało na podjeździe dosyć stromym, silnikiem do góry. Po około 5 minutach postanowiłem w końcu ruszyć na tej jedynce i po przejechaniu kilkuset metrów udało mi się wrzucić dwójkę, a sam lewarek powoli w końcu zaczął chodzić jak powinien. Oczywiście przed przejechaniem tego małego odcinka próbowałem ruszyć drążkiem po zgaszeniu i zapaleniu silnika od nowa. Sprzęgło chodzi ok, a sam lewarek aktualnie chodzi płynnie. Możliwe, że z powodu ujemnej temperatury (-5 podczas sytuacji, a w nocy było jeszcze zimniej) coś zamarzło i po użyciu wiekszej siły po prostu przełamałem lód?

Edytowane przez Kodzi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w B6 (bardzo prawdopodobne, że w B7 również) zamarzają drążki wybieraka skrzyni biegów. Woda z podszybia spływa prosto na nie, zacieka i zamarza. Ja oddałem auto do warsztatu gdzie mi to oczyścili, nasmarowali i aktualnie już nie mam problemu z zamarzającą skrzynią, ale co dokładnie zrobili tego niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem pare lat temu.Kupilem nowy zestaw mechanizmu zmiany biegow i to pomoglo.

Niestety nie znam nr do b7,wiem ze sie roznia b6 i b7.

s-l1600 (4).jpg

Edytowane przez Piotrek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest info odnośnie zestawu naprawczego, dobiera się go po nr VIN najlepiej.

https://a4-klub.pl/topic/349521-poduszka-skrzyni-biegów-i-drgania-lewarka-19-tdi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że po prostu lód mi się zrobił i trzeba było go usunąć. Jak ja tej pory roku nienawidzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...