Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ] Oświetlenie wnętrza auta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam taki problem. Jak nie zamknę auta z pilota w kluczyku to oświetlenie wewnętrzne pali się i po kilku sekundach gaśnie, ale po chwili zapala się ponownie i tak cały czas, gaśnie i zapala się aż akumulator się wyładuje :) Jak zamknę autko z pilota w kluczyku to oświetlenie gaśnie i już się nie zapala aż do ponownego otwarcia z pilota. Proszę o poradę co mam z tym zrobić.

Opublikowano

Hmmm... wygląda jakby było coś nie tak z modułem komfortu (z teg co pamiętam to on steruje całym oświetleniem we wnętrzu). Lampka gaśnie po zamknięciu auta z pilota ponieważ zamknięcie auta powoduje odcięcie dopływu prądu do oświetlenia (nawet jak zostawisz włączone światło w podsufitce to po zamknięciu auta- zgaśnie)

Pozdrawiam

Opublikowano

podepnij VAGa bo wygląda to na ciągłe otwieranie drzwi... więc pewnie któryś z czujników nie domaga

Opublikowano
  • Autor

Witam, no i mam jakiś błąd tylko nie wiem co to znaczy, nigdzie nie mogę znaleźć.

Z tego co widzę to jest adres 01 czyli silnik.

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 8E - Audi A4 B6

Scan: 01,03,08,09,16,17,45,46

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 906 018 B

Component: 1.8L R4/5VT G 0004

Coding: 11501

Shop #: WSC 00520

WAUZZZ8EX2A040095 AUZ6Z0A01590941

1 Faults Found:

18107 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Steering Wheel Electronics

P1699 - 35-00 - -

Opublikowano

18107 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Steering Wheel Electronics

Tłumacząc to wychodzi że brak wiadomosci/informacji od elektroniki koła kierowniczego.

Ale co z tym zrobic to już nie wiem. Moze jakies kostki podociskac i sprawdzic bezpieczniki.

pozdrawiam

Opublikowano

no to pokasz scan z "kierownicy", to jest adres 16 - może masz złe kodowanie tylko..

Opublikowano
  • Autor

Proszę pełny autoscan. Jest adres 16 i No fault code found.

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 8E - Audi A4 B6

Scan: 01,02,03,08,09,15,16,17,26,36,37,45,46,55,56,63,76

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 906 018 B

Component: 1.8L R4/5VT G 0004

Coding: 11501

Shop #: WSC 00520

WAUZZZ8EX2A040095 AUZ6Z0A0159094

1 Fault Found:

18107 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Steering Wheel Electronics

P1699 - 35-00 - -

Readiness: 0000 1000

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 517

Component: ABS/ESP front 1326

Coding: 04275

Shop #: WSC 06435

No fault code found.

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 820 043

Component: A4 Klimaautomat 0711

Coding: 00000

Shop #: WSC 63351

No fault code found.

Address 09 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 907 279 B

Component: int. Lastmodul RDW 1512

Coding: 00001

Shop #: WSC 63351

No fault code found.

Skipping Address 15-Airbags

Address 16 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 953 549 F

Component: Lenksáulenmodul 0304

Coding: 00011

Shop #: WSC 63351

No fault code found.

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 920 900 H

Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D21

Coding: 00100

Shop #: WSC 07777

WAUZZZ8EX2A040095 AUZ6Z0A0159094

No fault code found.

Address 45 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 951 177

Component: Innenraumueberw. 0504

Coding: 00001

Shop #: WSC 00000

No fault code found.

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 959 433 AL

Component: Komfortgerát T9F 0514

Coding: 06730

Shop #: WSC 63351

No fault code found.

End -------------------------------------------------------

[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2009, 19:32_________________________________________________Przeczytałem twój post "Wymiana modułu kierownicy" w którym piszesz o poprawnym zakodowaniu modułu pod nasze auto (16-Steering Wheel -> Recode):

* 0?xxx: Kierownica

o 0 = standardowa (bez multifunkcji)

o 1 = kierownica trójramienna (sportowa)

o 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia

o 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu

o 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem

o 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem

* 0x?xx: Opcje

o +1 = Tiptronic

* 0xx?x: Opcje komputera pokładowego i tempomatu

o 0 = komputer pokładowy i tempomat nie zainstalowane

o 1 = komputer pokładowy zainstalowany

o 2 = tempomat zainstalowany

o 4 = komputer pokładowy i tempomat zainstalowane

* 0xxx?: tylna wycieraczka (zależne od rodzaju nadwozia)

o 1 = tylna wycieraczka nie zainstalowana (Sedan/Cabriolet)

o 2 = tylna wycieraczka zainstalowana (Avant)

Dodatkow przyuczenie VINu :

W grupie 16-Steering Wheel wchodzimy w adaptację, wybieramy kanał 81, wpisujemy 00111 i zachowujemy.

Ja mam kodowanie Coding: 00011 a mam kierownicę trójramienną skórzaną. Czy nie powinienem mieć kodowania01011?

Opublikowano

tak, wydaje mi się, ze 01011 (choć do końca nie jestem pewien, czy to akurat coś zmieni, ale kto wie - miałem na mysli co innego pisząc o złym kodowaniu).

No ale popraw to, nic się złego nie stanie :)

Opublikowano

Atak i co? Ogarnales to? Znajomy ma podobna historie i najsmieszniejsze jest to ze nie ma zadnych bledow :-/

Opublikowano
Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 959 433 AL

Component: Komfortgerát T9F 0514

Coding: 06730

Shop #: WSC 63351

No fault code found.

co to za kodowanie ?

mi wychodzi, że powinieneś mieć 06720

+002048 - Tür-/Fensterheberlogik

+004096 - Thatcham-DWA (immer aktiv)

+000512 - Funk-Quittierung schliessen (Blinken)

+000064 - Komfortfunktion über Funk

http://de.openobd.org/audi/a4_8e.htm#46

http://www.a4-klub.pl/smf/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.0.html;msg300998#msg300998

Opublikowano
  • Autor

Zmieniłem na 01011 i nic dalej jak było teraz zmienię address 46 na ten co napisałeś zobaczymy.

Czyli tak wchodzę w adres 46 i tam mam Recoding i tu zmienię z 06730 na 06720

Opublikowano

zostaw kodowanie kiery. jak nie pali sie abs i esp i jest tylko informacja w ECU silnika to błąd sporadyczny o utracie komunikacji.

W twoim przypadku przyjrzałbym sie modułowi pod nogami kierowcy oraz parametrach odczytu w module komfoirtu.

Albo moduł dostał wody i czyni cuda albo w którychś drzwiach mikrostyk padł.

Błędów nie będzie ale jak rozbierzesz to wiele wyjasni.

Opublikowano
  • Autor

Tak carlos pomyślałem właśnie o tym podczas prania samochodu mogło się to zdażyć zobaczę, a co sądzisz o przekodowaniu

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 959 433 AL

Component: Komfortgerát T9F 0514

Coding: 06730 tu na 06720

Shop #: WSC 63351

No fault code found.

Opublikowano

ale jakby padł któryś mikrostyk, to raczej by światło się paliło w danej części auta (na przykład tylko z tyłu)

No i skąd to kodowanie takie, ja nie mogę doliczyć się Twojego :mysli:

w 46 przejdź się po blokach i zobacz gdzie są zmiany jak otwierasz drzwi

Opublikowano
  • Autor

Zmieniłem kodowanie na 06720 i nic.

w 46 przejdź się po blokach i zobacz gdzie są zmiany jak otwierasz drzwi

Jak przejść się po blokach? Odczytam tylko dane

Opublikowano

08 bloki pomiarowe

otwieraj drzwi i patrz co sie zmienia

Opublikowano
  • Autor

Panowie, kurcze zapomnialem napisać, że mam jakiś antynapad. Jak wejdę do samochodu i zatrzasnę drzwi, to muszę uruchomić ten napad cały bo inaczej to po kilku minutach samochód zgaśnie (wcześniej trąbi). I to być może tu jest namieszne. Bo przecież pomimo to to oświetlenie powinno gasnąć na stałe nawet bez zamknięcia samochodu.[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2009, 16:08_________________________________________________Byłem w blokach pomiarowych i taki efekt:

02.gif

03.gif

04.gif

01.gif

Przy otwartych drzwiach zmienia się w bloku 4 i 6 jak widać na fotkach.

W Basic Settings wszystkie grupy tak się wyświetlają jak ta 3 na foto

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

udalo Ci sie rozwiazac problem ??! Z tym oswietleniem ?!

Opublikowano
  • Autor

Nie nie zaglądałem jeszcze do modułu komfortu. Prawdę mówiąc to nie wiem jak się za to zabrać. Wiem, że jest gdzieś pod siedzeniem kierowcy ale prawdopodobnie trzeba wyjąć fotel i szukać tam gdzieś pod tapicerką. Trzeba poświęcić dużo czasu a tego akurat nie mam.

Opublikowano

moduł komfortu jest pod wykładziną pod fotelem kierowcy... troche z tym roboty jest... ale czy tak dużo... :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.