Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wariator zmiennych faz rozrządu A4 B7 ALT - ceny


KorV1nex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem a4 b7. 2.0 alt. zbliża się wymiana rozrządu i chce ogarnąć temat wariatora bo tyrkotania słychać mocne przy odpaleniu. poprosiłem mechanika o wycenę rzeczy które mogą być do wymiany i ile +/- moze to kosztować. Wiec zrobił wycenę i chciałbym się podzielić czy jest Okey. nie oczekuję nic więcej od tego auta tylko żeby przejechał około 150k bez myślenia o wariatorze.

111.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam Cie ale nie wydałbym złotówki na ten silnik to jest bez sensu,

sprzedaj auto z informacją o usterce wariatora, dołoż to co chcesz wydac na naprawe i kup inne auto

szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. Cenię twoją opinię ale nie mogę go sprzedać i silnika również wymienić bo jestem na niego skazany wiec muszę w niego ładować kase ale pytanie czy konkretnie ta wycena jest sensowna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mozna to bym szukał w zamienniku w niższej cenie

to i tak nie są wszystkie koszta jakie sie z tym wiążą, dojda do tego na pewno jeszcze jakies czesci

no i wiadomo robota 

 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko słychać tyrkotanie przy odpalaniu, a podczas pracy silnika jest cisza, to ja bym olał sprawę zaworu sterującego. Prawdopodobnie jest tylko wybite gniazdo hamulca w wariatorze. Zregenerowałbym wariator tylko. Na forum użytkownik benyA4 robił takie rzeczy i wychodziło to przystępnie cenowo. Jakby ktoś chciał oddawać do firmy z Rzeszowa zajmującą się tymi sprawami, to już bym wolał kupić nowy za cenę jak masz podaną. Niewiele drożej wychodzi od ich regeneracji, a pewny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już jakiś czas temu przerabiałem wymianę wariatora, z zaworem obie części brałem od usera benyA4 i mogę polecić a wszystko zamknęło się w około 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak tyrkocze przy odpalaniu na zimnym to uznaj to za styl tego silnika :) Ja tak jeżdżę 4 lata. Wyrobił się hamulec wariatora i spuszcza olej do miski w dół, zanim się napełni po dopaleniu to słychać charakterystyczny odgłos po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 22:31, Nader napisał(a):

Co prawda już jakiś czas temu przerabiałem wymianę wariatora, z zaworem obie części brałem od usera benyA4 i mogę polecić a wszystko zamknęło się w około 1000 zł.

Ile już przejechałeś na zestawie od usera benyA4 ?
W Rzeszowie za regeneracje wariator + zawór wysokiego ciśnienia wołają 850zł. Pytanie czy warto dopłacić i wziąć od kolegi z forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 20:33, tygrys27 napisał(a):

Ile już przejechałeś na zestawie od usera benyA4 ?
W Rzeszowie za regeneracje wariator + zawór wysokiego ciśnienia wołają 850zł. Pytanie czy warto dopłacić i wziąć od kolegi z forum ?

Brać od kolegi z forum, na tym zestawie zrobiłem już conajmniej 10k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...