Yarokot

ALT
    PB

732 profile views
  1. Sprawdź czy masz zasilanie po światłach na 1 pinie żółtej wtyczki. Jak jest to do sprawdzenia ściemniacz w liczniku. Jeżeli i to sprawne to upalona jest gdzieś ścieżka płytki licznika po stronie żółtej wtyczki.
  2. Yarokot

Kosz na radio

Wystarczy sam kosz. Tunel i klimatronik do podcięcia.
  3. No raczej niczym się nie różni niż VCDS'em. Tak samo wpisujesz kodowanie, a jak się dostać do kodowania to zobaczysz na YT.
  4. W tych radiach powinno dać się zakodować AUX. Sprawdź vcds'em czy się da u ciebie zakodować, ale myślę że powinno się dać. W starszych radiach zamiast zmieniarki dokładało się emulator zmieniarki z aux, bt i usb.
  5. 2.0 TFSI w B7 i B8 to są inne silniki. W B7 nie ma takiego problemu z olejem jak w B8, ale jednak w jakimś nieznacznym stopniu występuje. Ja jakbym miał zakładać gaz to bym brał 1.8T, a jak nie to 2.0 TFSI. Częściej można go spotkać w quattro i lepiej wyposażone niż z 1.8T.
  6. Nie wiem jak na wielowahaczu, ale na macphersonach takie coś występuje przy nieprawidłowej geometrii zawieszenia. Może warto ją sprawdzić.
  7. Kostka od głośników nie ma znaczenia na uruchomienie radia. Po prostu nie będą grały. Za uruchomienie radia odpowiada kostka mini ISO. W niej znajduje się CAN odpowiedzialny właśnie za uruchomienie radia, włączenie podświetlenia i podaje informacje na FIS. Dodatkowo z niej jest sterowana zmieniarka i wzmacniacz obsługujący głośniki z tyłu i subwoofer. Musisz poszukać tych kostek, a jak mini ISO masz wpiętą to może ją wepnij jeszcze raz, bo może nie łączy.
  8. Zdjęcie co podałeś jest od głośników przednich. Napisz co zmieniałeś bo tak to nie wiadomo w czym szukać problemu.
  9. Chwila szukania: a4-klub.pl - bebzo28 - Chomikuj.pl CHOMIKUJ.PL a4-klub.pl • pliki użytkownika bebzo28 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • podlaczenie przeciwmglowch pod ori przekaznik.jpg, Montaz Fotochrom A4 B5 95 01.doc
  10. Moim zdaniem miałeś zalany jakiś specyfik do oleju, który niwelował ten stukot poprzez minimalne zwiększenie ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku. W rozrządzie bym nie szukał winy, bo jak sam napisałeś ma moc i pracuje prawidłowo. Tam nie ma praktycznie co zepsuć. Najlepiej nagraj filmik, żebyśmy wiedzieli co to jest za stukot. Jak silnik jest sprawny to jaki by olej nie był (oczywiście spełniający normy i nie jakieś podróbki znanych marek z allegro) ma pracować prawidłowo. Można pobawić się lepszymi olejami żeby "zatuszować" ten stukot lub zlokalizować przyczynę i ją usunąć. Taka moja opinia
  11. KKL w Passacie B6 nie będzie działał, potrzeba Hex Can z aliexpress lub drożej to samo z e-service.
  12. Yarokot

A4 B6 Retrofit

Jak kupiłeś klosze w zamienniku to prawdopodobnie nie są zabezpieczone. Ja bym polakierował je i wedle uznania folie PPF.
  13. Yarokot

Bosma h7 LED

I tak nie wymigasz się od montażu samopoziomowania i spryskiwaczy. Nawet montujący d8s, bo fabrycznie w B6 nie występowało. Tym razem policjanta nie "zagniesz". Zmiana soczewek w oryginalnym xenonie przechodzi bo źródło światła się nie zmienia, a zmiany soczewki nie zauważy bez demontażu i wiedzy jak powinno wyglądać. Ale i taki zabieg powoduje utratę homologacji na lampę, nawet pomalowanie wnętrza na to wpływa.