Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z stojącą wodą tylna kanpa.


Gozdzio96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Piszę z pewnym problemem, zdarzyło mi się to dwa razy, otóż w miejscu widoczny zbiera mi się woda, i tylko i wyłącznie po ostrych ulewach deszczu, napewno nie z dachu, bo podsufitka sucha, miejsca mokre, to tylko te na zdjęciu, doszedłem że prawdopodobnie woda się zbiera na załączonym zdjęciu, dostałem info że pod tą gumą zaślepką jest odpływ wody, niestety od góry nie mam jak tego złapać, więc dostałem drugie info żeby zająć się tym od spodu, jednak na dole jest osłona termiczna od wydechu, może ktoś mi wytłumaczyć jak się do tego zabrać? Operuję tylko lewarkiem, a obecnie jestem zagranicą...

370280949_707969037442733_5469848733745898228_n.jpg

393222409_122140859612011781_2027194192946391216_n.jpg

393126262_122140859600011781_3311957065801626804_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chciałem się wtrącać... jesteś pewny że to od spodu? może jednak gdzieś z góry? Materiał podsufitki może dosyć szybko schnąć nie pozostawiając śladu... może warto pojechać na jakąś myjkę, stracić trochę kasy i porządnie lać wodę a druga osoba niech patrzy.... tak od spodu gdyby to miało być to patrząc na fotel kuźwa chyba ciężkie do uzyskania tak zmoczonej kanapy.... po drugie jeżeli faktycznie od dołu to hmm chyba żegnałbym się z tym autem... Jeszcze raz powtórzę, patrząc na zdjęcia (owszem podłoga coś zbyt pięknie nie wygląda) ale to według mnie marne szanse na takie zamoczenie kanapy od spodu, chyba że non stop w wodzie po progi jeździsz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsufitka sucha, zobaczę później, ponoć to jest kanał do wody i może być zapchany. czy coś takiego, a nie spawany z 4....1 rece salon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gozdzio96 napisał(a):

Podsufitka sucha, zobaczę później, ponoć to jest kanał do wody i może być zapchany. czy coś takiego, a nie spawany z 4....1 rece salon

teoretyzujemy puki co bez złośliwości 😉 ale dziwnie to wygląda, może od wody dla tego.. trzeba by mówię ustalić skąd ta woda w rzeczywistości... tym że podsufitka sucha sie nie sugeruj, mówię może byt tak że materiał podsufitki w mgnieniu oka schnie...

 

Jak wspomniałem, z tego co widzę na zdjęciach to ciężko mi sobie wyobrazić że to wszystko spowodowane jest ,,dziurą od spodu,, .... po prostu fizyk... ale zakładając ( mówię o fotce kanapy) jeżeli miało by tak być to rozumiem że spód siedziska aż pływa w wodzie? i tym sposobem kanapa tak nasiąknęła wodą że wpiła ją aż na wierzch siedziska ?

 

Ja na Twoim miejscu jak wspomniałem kogoś do pomocy i lanie wody na myjce... Trzeba na 100% wykluczyć że to nie gdzieś z góry czy boku....

 

mi to sie tak na logikę nie klei po prostu... nawet jakbyś dziurę na bezczelnie wywiercił to tez tak słabo jak patrzę na zdjęcie Twojego mokrego siedziska... pomijam że pod spodem masz jeszcze bak paliwa...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dotykaj boczne blachy czy nie mokre, to musi leciec w to miejsce jak po rynnie, moze od drzwi moze od tylnych bocznych okien moze od tylnych lamp

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj kanapę, oparcie, osłony słupków, boczne tapicerki bagażnika, lej wodę i obserwuj. Od dołu nie ma możliwości żeby tyle wody się dostało do wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lałeś porządnie pod ciśnieniem, z góry, z boku, w uszczelki, szpary? bo to mówię trochę się nie klei aby to spod spodu szło, pomijam że pod spodem dodatkowo masz jeszcze osłonę w postaci baku paliwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat rozwiązany zabezpieczyłem silikonem dokoła okazało się, że tędy woda  się skrapla, a że auto trochę pod kątem stoi to woda spływała pod kanapę.  Zmieniałem zderzak, i nie wiem czemu akurat tamtędy zaczęła woda spływać i do środka.

394785223_1040924277193110_7179816140838957471_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kratce z tyłu bagażnika, często mocowania się luzują bo syf je wypycha, przez co dostaje się woda, sporo wody jak auto jest parkowane silnikiem w dół. Wiem bo wytłumiając auto zamknąłem się w nim i akurat przyszedł deszcz, też miałem tą jedną kratkę nie dopiętą i w kilka sekund miałem ponad 1l wody w aucie. Trzeba zdemontować zderzak, kratkę i najlepiej przykleić ją na kleju do szyb. Dlaczego nie zakleić całkowicie? Bo poza nawiewem to jedyna wentylacja w samochodzie.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...