Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednoczesna awaria: świateł mijania, klaksonu, kierunkowskazów, wentylatora i świateł drogowych.


wilczynskil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś moje Audi ponownie zastrajkowało elektrycznie. Gdy wysiadłem z auta wszystko działało. Odebrałem paczkę z paczkomatu, wsiadam włączam lewy kierunek i cisza.. nie działa. Początkowo myślałem, że to dźwignia kierunkowskazów zawiodła (mówię trudno). Zaczyna padać - włączam wycieraczki i nic. Ściemnia się okazuje się, że nie mam świateł... Teraz na poważnie.

Nie działa:

1. Światła mijania

2. Światła drogowe włączane na stałe (mruganie działa)

3. Kierunkowskazy z dźwigni (awaryjne działają)

4. Klakson

5. Wentylator

 

Poczytałem w intrenecie i sensowną propozycją były przekaźniki 213, 204 lub kostka stacyjki. 213 wymieniłem (miałem na stanie) - nic. Z 204 i kostką się wstrzymałem. Jestem laikiem, ale liczę na to, że to typowa usterka i da się ją prosto rozwiązać. Jeśli nie to prawdopodobnie auto wyląduje u elektryka. Jakieś propozycje? Z góry dziękuję.

 

Auto takie jak w opisie profilu.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowane przez wilczynskil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 miałem taki przypadek odpowiedzialny za to był moduł który znajduje się pod kierownicą. Został rozebrany i wyczyszczony na stykach była śniedź i problem znikł. Rozbierz ten plastik pod kierownicą i po kablach dojedziesz do modułu jeżeli taki w B5 też jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrykbfb dziękuję za pomoc, dziś to sprawdzę. Co myślicie o przekaźniku 204 i kostce stacyjki warto to również przy okazji sprawdzić?

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto sprawdzić najpierw najprostsze rzeczy. Ja podmienialem najpierw przekaźniki ale było bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...