Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy przód. Światła Bi xenon


dariusz-watras266

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie bardzo się orientuje w jakim dziale pisać. Ale mam takie szybkie pytanie w mojej a4  mam światła bi kseonowe . Zarówno światła mijania jak i drogowe  świecą przez soczewkę. Po co więc w lampie są zamontowane żarówki P21w  w miejscu gdzie powinny   być światła drogowe. Jak je zapalić , włącznik mam bez AUTO .  Jak kupie włącznik światła z auto będą się zapalać te swiatła.  Możliwe to ze ktoś kiedyś zmienił na zwykły włącznik bez auto i dlatego nie da się tych świateł zapalić. Czy poprostu jak jest bi xenon to te żarówki są dla ściemy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zarowki to drl czyli swiatla dzienne. Co do wlacznika z auto to zeby wszystko dzialalo musi byc jeszcze czujnik zmierzchi w lusterku. Moze fabrycznie nie miales ksenonow tylko halogeny i ktos wymienił lampy. Rozkoduj sobie wyposażenie po vin w odpowiednim temacie i bedziesz wiedzial. Moze wystarczy zmienic kodowanie zeby dzienne dzialaly. Masz kabel i vcds zeby sprawdzić? 

 

"Kodowanie MCE w nadwoziu B7

?xxxx: Nadwozie
0 – Sedan
1 – Avant
2 - Cabrio

x?xxx: Czujnik światła i deszczu
0 – brak
1 – zainstalowany

xx?xx: Moduł haka
0 – brak
1 – zainstalowany

xxx?x: Reflektory
0 – Halogenowe bez DLR
1 – Halogenowe z DLR
2 – Bi-ksenon z DLR
3 – Bi-ksenon bez DLR
4 – Bi-ksenon z DLR (oświetlenie tablicy rejestracyjnej i tylne światła automatyczne)

xxxx?: Kraj
1 – Reszta Świata / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (Bi-ksenon)
2 – Kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (bez Bi-ksenonu)
3 – USA/Kanada (Bi-ksenon)
4 – Kanada (bez Bi-ksenonu)
5 – Specjalne pojazdy"

Edytowane przez FishBB
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz przełącznik DRL? Możesz mieć do jazdy dziennej, ale bez funkcji automatycznego włączania świateł mijania.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NUMER VIN wauzzz8e48a125071  No właśnie nie wiem gdzie szukać jakiegoś przełącznika . Numeru vin też nie wiem jak rozkodować.   Na stronie audi wyczytałem że światła są oryginalnie zamontowane . Ale to nie zmienia faktu ze nie wiem jak włączyć te do jazdy dziennej.   

 

 

Takie coś mi wyskoczyło po sprawdzeniu vin.

 

 

21:52 EaOl 27%. Wyposażenie dodatkowe Fotele Tkanina/skóra (Speed) Fotele sportowe przednie Elektryczne podparcie lędźwiowe foteli przednich Inne Kierownice S line Kierownice S line skórzana wielofunkcyjna sportowa kierownica 3-ramienna (quattro GmbH) Koła/opony Aluminiowe felgi , 7,5) x 17,9 szprychowe Opony 235/45 R17 93Y Radio/nawigacja Zmieniarka CD Nawigacja DVD (Europa, gdzie zdigitalizowana) Radionawigacja Przygotowanie do telefonu komórkowego (Bluetooth) na konsoli środkowej Technika i bezpieczeństwo Bateria 450 A (95) Ah) Zawieszenie sportowe S line (quattro GmbH) 2-DIN Dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów (samoregulacja podczas jazdy) System tempomatu Wyposażenie sprzętu Bez modelu i oznaczenia pojemności Jasne relingi dachowe Pakiet High-loss Styling System parkowania Audi Reflektory dwufunkcyjne z lampa wyładowcza, do jazdy po prawej Spryskiwacz reflektorów System Wyposażenie wnętrza Pakiet światła Rolety ręczne do szyb bocznych tylnych Intarsje, Aluminium mat szczotkowane (quattro GmbH) Podłokietnik centralny z przodu Podsufitka, czarna tkanina Listwy progowe S line w wycięciach drzwi System nawigacji z kolorowym ekranem System informacji kierowcy z kolorowym wyświetlaczem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, george napisał:

Czy masz przełącznik DRL? Możesz mieć do jazdy dziennej, ale bez funkcji automatycznego włączania świateł mijania.

Nie musi miec przelacznika zeby miec drl. Przełącznik sluzy do wylaczenia funkcji. Gdy go nie ma to po prostu drl dziala zawsze. 

57 minut temu, dariusz-watras266 napisał:

No właśnie nie wiem gdzie szukać jakiegoś przełącznika

Obok pokretla wlacznika swiatel. 

http://javiercostas.com/fotos450/drl_panel.jpg

 

57 minut temu, dariusz-watras266 napisał:

Numeru vin też nie wiem jak rozkodować.

Vin wklej do tego tematu i cierpliwie poczekaj na rozkodowanie 

 

57 minut temu, dariusz-watras266 napisał:

Ale to nie zmienia faktu ze nie wiem jak włączyć te do jazdy dziennej.  

 

Nie odpowiedziales na najwazniejsze pytanie. Czy masz kabel i program VCDS na kompie? Wydaje mi sie ze odpowiednie kodowanie rozwiaze problem.

 

 

Jezeli nie masz funkcji auto w pokretle i czujnika zmierzchu w lusterku, brak rowniez przelacznika od DRL to dzienne beda dzialac w pozycji pokretla na 0, a po wlaczeniu swiatel mijania beda swiecic xenony.

Edytowane przez FishBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w skrucie to nie posiadam tego przełącznika do drl, włącznik zwykły bez auto. Lusterko zwykłe nie ma żadnych czujników. A jest możliwość ze poprostu niemą tego drl . A żarówki są dla picu.   I czy jedynym sposobem aby to odpalić jest użycie VCDS.

Program VAG-COM posiadam oraz kabel. Ale to nie rozwiązuje problemu, bo nawet jeśli się połączę to i tak nie wiedział bym w co wejść by to sprawdzić. Program obcojęzyczny wiec dodatkowa przeszkoda.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem dlaczego ale przez vcds nie mogę się połączyć  z tym kablem.  Wow wortha działa  ... spróbuję jutro przez delphi może tam coś mi pokaże. 20220129_115806.thumb.jpg.65355606de1aed1c246dcccb87aa8642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się nie połączysz. Obsługuje trzy programy wurtha delphi i opus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vin miales rozkodowalac zeby wiedziec czy xenony miales fabrycznie czy dokladane. O drl nie bedzie tam nic pisac. 

Tak jak pisalem wczesniej- wydaje mi sie ze programowo masz wylaczone swiatla dzienne wiec vcdsem trzeba zmienic kodowanie. Czy zrobisz to innymy kablami i programami uniwersalnymi to raczej watpie. 

Edytowane przez FishBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, george napisał:

Według VIN masz bixenon, ale bez DRL.

Czyli sama zmiana kodowania nic nie da? Musialby pociagnac dodatkowe kable z mce do lamp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...