Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie wnętrza w S5 B9


jaca.13

Rekomendowane odpowiedzi

witam ! nie zapalaja się lampki podsufitowe przy otwieraniu dżwi,świecą tylko jeśli pstrykne włącznikiem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to jest tak, ze otwieram drzwi kierowcy to zapala sie tylko lampka od strony kierowcy, jak pasazera to od pasazera (bardzo fajny system ;) ). Jednak oczywiscie tam jest z tego co pamietam przycisk - jak od zawsze w autach zeby sie nie zapalaly  chyba - jak wcisniesz to sie nie beda zapalac, jeszcze raz wcisniesz to beda przy otiweraniu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałeś pod koputer? Są jakieś błędy?

 

W dniu 31.01.2022 o 09:21, Koalakm napisał(a):

Z tego co pamietam to jest tak, ze otwieram drzwi kierowcy to zapala sie tylko lampka od strony kierowcy, jak pasazera to od pasazera (bardzo fajny system ;) ). Jednak oczywiscie tam jest z tego co pamietam przycisk - jak od zawsze w autach zeby sie nie zapalaly  chyba - jak wcisniesz to sie nie beda zapalac, jeszcze raz wcisniesz to beda przy otiweraniu drzwi.

Po części. Na wyłączonym zapłonie otwarcie drzwi kierowcy zaświeca wszystkie lampki. Na załączonym zapłonie otwarcie kierowcy zaświeca tylko lampkę kierowcy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Muskel1 napisał:

Po części. Na wyłączonym zapłonie otwarcie drzwi kierowcy zaświeca wszystkie lampki. Na załączonym zapłonie otwarcie kierowcy zaświeca tylko lampkę kierowcy:wink:

o nie nie

Jak auto jest zamkniete (nie odpalone) otwieram drzwi i zapala sie tylko lampka od strony drzwi ktore otworzylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2022 o 10:16, Muskel1 napisał(a):

Wsiądź do auta i sprawdź to co pisałem:wink:

oki dzis sprawdze, wieczorem odpisze :)

 

Sprawdzilem i mialem racje.

Otwieram drzwi kierowcy (oczywiscie przed odpaleniem) i zapala sie tylko lampka od strony kierowcy. Potem sprawdzalem od strony pasazera i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś tak jak pisałem? Chyba nie.

Wsiadsz do auta, załączasz zapłon, otwierasz drzwi kierowcy= zaświeca się tylko lampka kierowcy. Zamykasz na załączonym zapłonie drzwi, czekasz aż lampka zgaśnie, następnie wyłączasz zapłon, otwierasz drzwi kierowcy = zaświecają się wszystkie lampki.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2022 o 22:06, Muskel1 napisał(a):

A sprawdzałeś tak jak pisałem? Chyba nie.

Wsiadsz do auta, załączasz zapłon, otwierasz drzwi kierowcy= zaświeca się tylko lampka kierowcy. Zamykasz na załączonym zapłonie drzwi, czekasz aż lampka zgaśnie, następnie wyłączasz zapłon, otwierasz drzwi kierowcy = zaświecają się wszystkie lampki.

A to sprawdze tez. Aczkolwiek widac system inteligentny - choc chyba nie do konca.

Rano wstaje ide do auta otwieram drzwi - zapala sie lampka tylko kierowcy. Zamykam, odpalam i jade do pracy. Dojechalem, wylaczam zaplon, otwieram drzwi (i teraz jak piszesz powinny juz zapalic sie wszystkie lampki - sprawdze :)  ). Choc w mojej opinii jezeli tak jest (a pewnie tak jest) to jakby system byl inteligentny to zalozmy ze rano wsiadly 2 osoby  (kierowca + pasazer) to wtedy po zgaszeniu powinny zapalic sie 2 lampki pasazera + kierowcy - bo po co wiecej ;) - przeciez system wie ile osob i gdzie siedza. Oczywiscie to tylko taka subiektywna uwaga  - byc moze inzynierowie Audi jednak mieli powod aby zapalc wtedy wszystko ;). Dzis sprawdze i potwierdze lub nie ;)

Jezeli chodzi o tyl - to nie wiem jak jest - tez sprawdze zeby juz wszystko bylo wyjasnione.

 

 

ok potwierdzam.

1. Wsiadasz zapala sie tylko lampka od strony kierowcy i / lub pasazera.

2. Gasisz auto i wysiadasz = zapalaja sie wszystkie lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc ale u mnie po otwarciu dżwi podświetlają się progi ( w sensie napis s 5 ) i paski na głośnikach w dżwiach a górne lampki nie, jeśli pstrykne przecisk na podsufitówce, ofszem sie zapalą i nawet jeśli tak zostawie wyjde i zamkne auto zgasną,po ponownym otwarciu dżwi dalej ciemno.

 

W dniu 5.02.2022 o 15:44, jaca.13 napisał(a):

dzięki za pomoc ale u mnie po otwarciu dżwi podświetlają się progi ( w sensie napis s 5 ) i paski na głośnikach w dżwiach a górne lampki nie, jeśli pstrykne przecisk na podsufitówce, ofszem sie zapalą i nawet jeśli tak zostawie wyjde i zamkne auto zgasną,po ponownym otwarciu dżwi dalej ciemno. sprawa się wyjaśniła obok przycisku zapalania lampek jest drugi (auto z otwartymi dżwiami) wystarczyło kliknąć i wszystko działa jak trzeba :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodziliśmy z założenia, że przycisk był w prawidłowej pozycji ustawiony:facepalm::decayed:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się do tej pory spotykałem się z jednum przełącznikiem i jeśli zostawiło się go w pozycji na środku to lampki po otwarciu dżwi zaświecały się nie sadziłem że po drugiej stronie jest jeszcze jeden he no ślepi tak czasem mają dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie świecą mi lampki przy otwarciu lusterek w zasłonie przeciwsłonecznej i tak z dwóch stron czy to kwestia walnietego bezpiecznika i gdzie go znaleść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przerwanej wiązki w podsufitce 

Nie ma bezpiecznika lampek przeciwsłoneczników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze z dwóch stron nie świeci. A żeby sprawdzić ta wiązkę to wystarczy lamki wyciągnąć czy całą podsufitke trzeba rozebrać bo nie wiem czy samemu się za to zabierać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się za to nie biorę. Chyba ze się przepaliły to mogę sprawdzić czy prąd dochodzi do wtyczki. 

 

Teraz patrzyłem to jak wyciągałem lampkę to kable są urwane. Dużo jest roboty żeby ściągnąć podsufitke bo nigdy nie robiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mateusz_992 napisał(a):

Teraz patrzyłem to jak wyciągałem lampkę to kable są urwane. Dużo jest roboty żeby ściągnąć podsufitke bo nigdy nie robiłem. 

Dużo.

 

21 godzin temu, Mateusz_992 napisał(a):

Teraz patrzyłem to jak wyciągałem lampkę to kable są urwane. Dużo jest roboty żeby ściągnąć podsufitke bo nigdy nie robiłem. 

Kable urwane a wtyczki siedzą w lampkach?

 

Masz w ogóle pakiet oświetlenia ambiente ? Albo biały QQ1 albo kolorowy QQ2? Bo te lampki tylko w tym pakiecie ambiente były.  Może ktoś wymienił podsufitkę na taką z pakietem, dlatego masz te lampki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oświetlania ambiente tylko tak pisze Pakiet oświetlenia QQ0 Bez dodatkowego oświetlenia (oświetlenie wewnątrz)

 

W lampkach są wtyczki i z kawałkiem kabli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie uruchomisz bo nie masz wiązki na podsufitce (masz QQ0).

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...