Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna praca silnika , metaliczne dźwięki w okolicy napinacza łańcuszka


danielzlego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na zimnym silniku nic nie słychać samochód prawidłowo pracuje. Problem pojawia się na ciepłym silniku. Gdy dodam gazu około +600 obrotów dźwięk ustępuje. Po zrobieniu dłuższej trasy odgłos jest jeszcze głośniejszy. Wcześniej miałem kontrolkę za słabe ciśnienie oleju więc wymieniona pompa olejowa na nową. Zmiana oleju na 5w40 nadal bez zmian. Przebieg 230k na zegarach. Zdejmowałem pokrywę silnika to łańcuch był dobrze napięty ślizgi były trochę wytarte. Czy należy wymienić napinacz z łańcuszkiem ? Czy szukać innej przyczyny ? Film nr 1 10k km temu, film nr 2 aktualnie. Proszę o pomoc z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik pracuje jak 1.9tdi :D Zacznij od pomiaru ciśnienia oleju. Pompa jakiej firmy?

Jeśli ciśnienie oleju ok to możliwe, że napinacz z łancuszkiem do wymiany.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik na zimnym może pracować ciszej bo olej jest gęsty.Zaciągnij ręczny, spróbuj ruszyć i posłuchaj czy coś się zmienia jak silnik jest pod obciążeniem.

Może znajdzie się jakiś magik co po dźwięku oceni co jest nie tak.Jeśli to napinacz łańcucha to i tak gore musisz zdjąć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciśnienie oleju wzrasta. Jakie konkretne były wartości cisnienia? Slychac ewidentnie że góra chodzi na sucho. Miałem tak samo przy zabitym smoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciśnienie możesz zmierzyć dla swojej wiedzy, nic ci to nie da.Od razu przy wymianie pompy oleju trzeba było zajrzeć do panewek jak i tak juz miałes wszystko na widoku i przy okazji obejrzec wałki w głowicy Silnik ewidentnie pracuje jak by był przytarty, możesz jeszcze ewentualnie wykluczyć osprzęt silnika ale nie mam pomysłu co innego mogło by tak klepać.

Nie chce Ci psuć humoru przy niedzieli ale takie to już życie ze starymi autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, miałem to samo, bierz się od razu za napinacz z łańcuszkiem, nie wiem czy znajdę filmik ale pokazałbym że mój tak samo chodził, i też wystarczyło musnąć gaz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę , znalazłem też stary temat tyle że 1.8 t z takim samym problemem i z takim samym dźwiękiem. Dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...