Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie są różnice w karoserii lift i przed lift ??


Marcin_1441

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem uszkodzone audi a4 b8 avant  2014 r uszkodzeniu uległy tylna klapa lampa w klapie strona lewa , lampa w błotniku strona lewa i tylny lewy błotnik. Moje pytania są następujące lampy tył mam nie ledowe czy podejdą od wersji przed liftowej ? Klapa jest elektryczna również muszę szukać po lifcie ? I poszycie lewego tylnego błotnika jest takie jak w przed lifcie czy wszystkich części muszę szukać po liftingu?  Również jeśli ktoś ma jakieś Części to chętnie odkupie jak najbliżej Małopolski  pozdrawiam

IMG-20211211-WA0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wszystkiego w polifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to Ci nie powiem bo według mnie podejdzie, ale mogę się mylić bo tyłu w b8 jeszcze nie robiłem robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin_1441 napisał:

Ok a czy powiecie mi żebym czasem nie kupił części od przed lifta jak je rozróżnić? 

Jeśli chodzi o klapę tylną to możesz poszukać taką która będzie miała rocznik szyby taki jak masz teraz na aucie ( wszystkie ) . Można poszukać , może uda się kupić w kolor. 

Zderzak poliftowy to tak jak widzisz u siebie - ma takie przetłoczenie przy dokładce , a przed lift jest bardziej zaokrąglony w tym miejscu . ( z tyłu masz nr. części - możesz też szukać po numerze )  

Lampy możesz zmienić na tzw. neon , były tylko w po lifcie  . Jak będziesz chciał zmienić tylko uszkodzone to szukaj po nr. części . ( np. masz z tyłu na tej uszkodzonej - odczytać i o takim nr. szukać )

Błotniki tylne nie różniły się  , ze zdjęcia nie widać uszkodzeń , może niech Ci to blacharz obejrzy , bo może da się naprawić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mariusz36 napisał:

Jeśli chodzi o klapę tylną to możesz poszukać taką która będzie miała rocznik szyby taki jak masz teraz na aucie ( wszystkie ) . Można poszukać , może uda się kupić w kolor. 

Zderzak poliftowy to tak jak widzisz u siebie - ma takie przetłoczenie przy dokładce , a przed lift jest bardziej zaokrąglony w tym miejscu . ( z tyłu masz nr. części - możesz też szukać po numerze )  

Lampy możesz zmienić na tzw. neon , były tylko w po lifcie  . Jak będziesz chciał zmienić tylko uszkodzone to szukaj po nr. części . ( np. masz z tyłu na tej uszkodzonej - odczytać i o takim nr. szukać )

Błotniki tylne nie różniły się  , ze zdjęcia nie widać uszkodzeń , może niech Ci to blacharz obejrzy , bo może da się naprawić . 

Jeśli chodzi o klapę to i tak szybę muszę wyciąć bo jest przyciemniona z innymi szybami  ( ktoś to robił nie w ASO bo jest certyfikat)i chce aby były takie same.czyli mogę kupić klapę od przed lifta   i będzie ok ? W kolor koszt 700 może 800 zł plus wysyłka ,wolę kupić inna pomalować i nie mieć najmniejszej ryski ( firmy kurierskie są jakie są , a jechać pół Polski to szkoda) jeśli chodzi o ćwiartkę to tak naprawdę potrzebuje środek (miejsce gdzie jest lampa tzn  plecy lampy) to jest pogięte , mam świadomość że nikt mi tego nie sprzeda bo musi zepsuć ćwiartkę. Nie mam lewej lampy aby spisać jej numery.  W sumie czekam tylko na zapewnienie czy klapy tył w wersji przed liftem i po lifcie są te same. Jeśli chodzi o zderzak to raczej zostanie uratowany. Dziękuję za odpowiedź bardzo mi pomogłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marcin_1441 napisał:

eśli chodzi o klapę to i tak szybę muszę wyciąć bo jest przyciemniona z innymi szybami  ( ktoś to robił nie w ASO bo jest certyfikat)i chce aby były takie same.czyli mogę kupić klapę od przed lifta   i będzie ok ? W kolor koszt 700 może 800 zł plus wysyłka ,wolę kupić inna pomalować i nie mieć najmniejszej ryski ( firmy kurierskie są jakie są , a jechać pół Polski to szkoda) jeśli chodzi o ćwiartkę to tak naprawdę potrzebuje środek (miejsce gdzie jest lampa tzn  plecy lampy) to jest pogięte , mam świadomość że nikt mi tego nie sprzeda bo musi zepsuć ćwiartkę. Nie mam lewej lampy aby spisać jej numery.  W sumie czekam tylko na zapewnienie czy klapy tył w wersji przed liftem i po lifcie są te same. Jeśli chodzi o zderzak to raczej zostanie uratowany. Dziękuję za odpowiedź bardzo mi pomogłeś :)

Coś kolego podchodzisz do tego marnie 

Poco wycinać tak beznadziejnie ściemnioną szybę :facepalm: . Poszukaj z oryginalnie ściemnioną i będziesz miał porządnie , a nie jakieś beznadziejne kropki w około ( i co z tego że ma atest ) . Klapa z A4 jest duża i ciężka - radzę ruszyć d...pe bo może przyjść tak że nawet do malowania się nie nada .

Jeśli masz tylko pogniecioną blachę od strony lamy -TO SIĘ PROSTUJE / WYCIĄGA  a nie wymienia :facepalm:  ( a nawet to każda z tych tylnych bach ma swój nr. i można kupić w ASO za nie wielkie pieniądze ) .

Nie masz lewej lampy , ale masz prawą - spisz z niej nr. będzie się różnił tylko ostatnią liczbą ( prawa parzysta , lewa nie parzysta )

Klapy się nie różnią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mariusz36 napisał:

Coś kolego podchodzisz do tego marnie 

Poco wycinać tak beznadziejnie ściemnioną szybę :facepalm: . Poszukaj z oryginalnie ściemnioną i będziesz miał porządnie , a nie jakieś beznadziejne kropki w około ( i co z tego że ma atest ) . Klapa z A4 jest duża i ciężka - radzę ruszyć d...pe bo może przyjść tak że nawet do malowania się nie nada .

Jeśli masz tylko pogniecioną blachę od strony lamy -TO SIĘ PROSTUJE / WYCIĄGA  a nie wymienia :facepalm:  ( a nawet to każda z tych tylnych bach ma swój nr. i można kupić w ASO za nie wielkie pieniądze ) .

Nie masz lewej lampy , ale masz prawą - spisz z niej nr. będzie się różnił tylko ostatnią liczbą ( prawa parzysta , lewa nie parzysta )

Klapy się nie różnią .

Wiem wiem marnie...Bardzo mi pomogłeś swoją wypowiedzią :), może rzeczywiście gdzieś się ruszę za klapa :) auto stoi w domu mnie niema i kombinuje na odległość :) bo będę w następnym tygodniu w domu. Ostatnie pytanie klapę mam elektryczna , przy zakupie innej klapy nie musze szukać jakiejś specjalnej aby miała  otwieranie elektryczne ? Wszystko przekladam i ma grać ? Wszystko się okaze jak już wjedzie do naprawy bo była ogladnieta bez rozbierania. Jeszcze raz dziękuję że mi pomogłeś i nakierowałes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin_1441 napisał:

Ostatnie pytanie klapę mam elektryczna , przy zakupie innej klapy nie musze szukać jakiejś specjalnej aby miała  otwieranie elektryczne ?

Klapy są wszystkie takie same , mechanizm el. klapy sobie przełożysz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...