Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b5 quattro stuki w tylnym kole


Greg1237

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pojawiły się stuki w tylnym kole, gumy na półosiach całe łożysko to napewno nie. Mogła się półoś wyrobić nawet jak nie jest pęknięta guma.

Proszę o poradę co to może być lub jak sprawdzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Langista napisał:

Zdjąć koło i sprawdzić luz, w B5 często łożyska padały z tyłu.

Ruszam całym kołem i nie czuć że ma luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdzić przegub, tu już lepiej zdejmij koło. Poduszki dyfra sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Langista napisał:

No to sprawdzić przegub, tu już lepiej zdejmij koło. Poduszki dyfra sprawdzałeś?

Sprawdzę ale to jest taki głos jak by coś przeskakiwało mocne uderzenia jak podniosłem koło to przestało uderzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Greg1237 napisał:

Sprawdzę ale to jest taki głos jak by coś przeskakiwało mocne uderzenia jak podniosłem koło to przestało uderzać.

Czy mogło to być słyszałem o tym że torstena trzeba co jakiś czas przejechać na pasek i przemienić kołami żeby odprężyć, przez ciągłe jeżdżenie po asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia jak ludzie, który każą palić sprzęgło żeby się ułożyło i przestało piszczeć. To czysto mechaniczne urządzenie, nic mu się nie dzieje od ciągłej jazdy po asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Opinia jak ludzie, który każą palić sprzęgło żeby się ułożyło i przestało piszczeć. To czysto mechaniczne urządzenie, nic mu się nie dzieje od ciągłej jazdy po asfalcie.

Poduszkę sprawdzałem jest ok czyli obstawiać przegub tylko który wewnętrzny czy zewnętrzny przejechałem się teraz i nic nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 18:54, Greg1237 napisał:

Poduszkę sprawdzałem jest ok czyli obstawiać przegub tylko który wewnętrzny czy zewnętrzny przejechałem się teraz i nic nie słychać

Obejrzałem dwa przeguby są sztywne, może masz pomysł wymienić z tego koła zewnętrzny i wewnętrzny przegub . Czy czekać aż znów zacznie napierdzielać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są sztywne i smar nie wyciekł to na co je wymieniać. W jakim stanie masz hamulce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Jak są sztywne i smar nie wyciekł to na co je wymieniać. W jakim stanie masz hamulce?

Sprawdzałem jeszcze pół klocka prowadnice ok gumka od tłoczka cała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może być coś z amortyzatorem, tutaj @Rumaq miał przeboje z zawieszeniem w B5 i może doradzi co z tyłu może powodować stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rumaq napisał:

U mnie problemem były tuleje w amorkach co widać na fotce.

image_50736641.JPG.fa5b13aa0eb3812dba8fe23fdd4e0180.JPG

U mnie to był taki odgłos jak by coś przeskakiwało odgłos tłuczenia jak jedna kulka w przegubie była wyrobiona i przeskakiwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 21:00, Greg1237 napisał:

U mnie to był taki odgłos jak by coś przeskakiwało odgłos tłuczenia jak jedna kulka w przegubie była wyrobiona i przeskakiwała.

Miałem spokój aż do teraz znowu wróciło stukanie może mi ktoś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2022 o 20:37, Langista napisał:

Spokój po czym? Co zrobiłeś że ustało?

Podniosłem auto na podnośniku żeby znaleźć przyczynę podkręciłem jak stukało ale po paru obrotach kołem przestało i teraz nie nawala, nie zdarzylem zlokalizować stukania. Most suchy skrzynia sucha klocki wyciągałem są w dobrym stanie. Brak mi już pomysłów a to potrafi tak napierdzielać że ostatnio zawróciłem do domu bo bałem się że urwie się coś. Jak by ktoś młotem walił w koło tylne. Brak mi już pomysłów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Langista napisał:

Na moje piasta do wymiany.

W środę rozbieram napiszę co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty nie sprawdzałem który napierdziela przegub wymieniłem  dwa z jednej strony zew i wew i po problemie ale je umyje i zobaczę co tak napie...dalało ale tak jak ktoś by walił młotem 10kg w oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...