Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niebieski dym przed lampami z przodu.


Damiano_111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem, że po odpaleniu auta w blasku ledów widać niebieskawy dym... Nie czułem zbytnio żadnego zapachu, jednak żona twierdzi że czuć jakimś spalonym olejem.

Nie mogę zlokalizować źródła po podniesieniu maski. Może macie jakieś pomysły lub może ktoś miał tak samo?

Załączam nagranie na którym widać jak to wygląda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Właśnie znajomy mechanik przypuszczał,że to może być odma... 

Podczas szukania na różnych forach ludzie wskazywali jeszcze na wyświstane uszczelki w układzie wydechowym bądź na webasto. Dodam,że posiadam webasto. 

Może ktoś jeszcze coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że to webasto bo znajduje się ono pod prawym nadkolem. Skoro masz webasto, to wejdź w mmi w ustawienia pojazdu i w punkcie klimatyzacja, jest podpunkt dogrzewania. Odznacz go to webasto nie będzie startowało po rozruchu silnika. Sprawdź następnie czy problem dalej występuje. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak,że webasto dogrzewa silnik po odpaleniu?

A spaliny z webasto ulatują sobie od tak po prostu w powietrze?

Hmm.. jak tylko będę w domu to zrobię jak radzisz. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli funkcja dogrzewania aktywowana jest w ustawieniach tam gdzie pisałem, to gdy temp. zewnętrzna spadnie poniżej chyba 5°C ogrzewanie postojowe jest aktywowane przy rozruchu silnika aby szybciej dogrzać wnętrze. W pojazdach bez webasto funkcję tą przejmuje dodatkowa elektryczna nagrzewnica siedząca przed właściwą nagrzewnicą.

Webasto jest zamontowane w okolicy prawego koła w komorze silnika i odprowadzenie spalin jest własną rurą wydechową skierowaną w dół pod auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ivanek napisał:

Tak dogrzewa

Fabrycznie nie dogrzewa silnika tylko wnętrze pojazdu. Dogrzewanie silnika można aktywować deaktywując zawór N279 w kodowaniach.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chłopaki dzięki wam za pomoc. 

Najpierw w mmi dezaktywuje webasto i zobaczę czy dalej będzie dymić... jeśli nie- to webasto,jeśli natomiast tak to wtedy będę szukał w uszczelkach wydechu...

Odmę chyba raczej odrzucę ponieważ auto pracuje równo, a w komorze silnika nie ma śladu po oleju...Wydaje mi się,że gdyby odma lub przewód były uszkodzone to były by ślady po oleju..a wszystko jest suche. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...