Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyba pod HUD a zwykła jak odróżnić


wrhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, ktoś może wie lub podpowie jak  odróżnić szybę w  a4 b9 wersja pod HUD od "zwykłej". Mam dwie  a4 do porównania, szyby Saint Gobain oryginał z logo audi, oznaczenia na  szybach w obu są identyczne.. Pytanie rodzi się z racji ceny a dokładniej dużej różnicy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wychodziły zarówno z napisem HUD jak i bez napisu. 

Obie są pod HUD, ta bez napisu jest moja i u mnie nie widnieje napis HUD, chociaż go mam.

 

 

Screenshot_20220222-215611_Opera.jpg

20220222_215051.jpg

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne napisy, które widnieją na obu szybach i są takie same to 43R oraz OCP N° 0009

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem u producenta szyby czy po tych numerach na szybie można wywnioskować czy szyba jest pod HUD. Tutaj odpowiedź:

Sehr geehrter Herr xxx,

bei den Angaben des Scheibenstempels handelt es sich um den Zulassungsnachweis nach ECE R43 (Bauartgenehmigung). Die Zulassungsnummer enthält keine detaillierten Angaben zu den Spezifikationen oder Zusatzfunktionen der Scheibe.

Aus diesem Grund können wir Ihre Frage leider nicht beantworten und empfehlen Ihnen, sich an eine Audi Vertragswerkstatt zu wenden.

Mit freundlichen Grüßen

XXXX

Czyli w skrócie, nie można, numery te to nr. homologacji szyby. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za   zainteresowanie tematem. Ta 1  szyba  co wkleiłeś foto  jest  FUYAO i oni właśnie umieszczają  napis HUD  a  Saint...  już nie ...  Różnica  cenowa jest  spora,  rozważam  kupić używkę  ale   tu jest  szkopuł żeby nie  trafić zonka bo dopiero po montażu  może wyjść czy  bezie wyraźny HUD czy nie...

Poniżej  foto moje  nr 1  szyba z HUDem i o dziwo wszystko  jest to samo co u Ciebie nr,  druga  szyba jest  z auta bez HUDa

IMG-20220219-WA0010.jpg

IMG-20220222-WA0012.jpg

Edytowane przez wrhz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z kolegów  miał  szybkę Saint Gobain  z HUDem i był  uprzejmy wrzucić fotkę dla porównania będę wdzięczny... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same oznaczenia jak u Was wyżej: HUD w Sportbacku 2018r

1645621420392.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.. Jeśli  można  wyciągać wnioski po 3  fotach to jakaś zależność jest mimo że szyby są z innego  roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę skasować bo zamieściło się przez telefon drugi raz przez przypadek. :wallbash:

 

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie, w podanych info  wnioskuję, że szybę pod HUD  konkretnej marki czyli Saint Gobain można rozpoznać po opisie ( 4 sztuki  szyb z różnych roczników mają ten sam opis, szyba bez HUDa  ma inne oznaczenie ).. Pozdrawiam

Saint Gobain Securit

DOT618 M471106 AS1

E20 43R - 01475

E000233

 

Temat  sprawdzony organoleptycznie,  szyba  używka,  HUD śmiga aż miło  ( Cena  800zl  a nie kilka  tysiaczków  w ASO)...

Edytowane przez wrhz
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...