Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyprowadzenie GALA z zegarów i inne pytania RNS-D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Montuję w B6 RNS-D. Niestety wcześniej nie miałem oryginalnego radia Audi. W związku z tym pin k-bus oraz GALA w kostce zasilającej są puste. Wiem, że temat był wałkowany (szukałem na forum dość długo) ale nie znalazłem nic o schemacie zegarów do B6

Z B5 GALA wyprowadza się z 3 pinu niebieskiej kostki. W B6 jest tam fioletowo-szary kabel i po podpięciu się do miernika i jeździe próbnej nie stwierdzilem zmian napięcia więc zakładam, że to nie to. Poza tym B5 ma chyba 3 kostki do zegarów a ja mam tylko 2.

Na forum znalazłem też schemat zegarów "do audi po 2000r" ale tam też są 3 kostki i Gala wskazana tak jak w B5.

Jeśli ktoś wie który pin to GALA lub ma schemat do B6 byłbym bardzo wdzięczny

Linię K wyprowadzę z 7 pinu złącza diagnostycznego (Poprawcie jeśli się mylę)

Kolejna sprawa to kalibracja. Czy w RNS-D wystarczy tylko podać dwie wartości tzn liczbę impulsów i rozmiar koła czy jeszcze jakieś dodatkowe wartości? Trzeba to robić poprzez VAG-a czy jest jakaś kombinacja klawiszy, która uaktywnia wybór tych funkcji?

Głośniki tył. Czy istnieje możliwość (opróćz mostkowania), żeby grały tylne głośniki bez podłączania dodatkowego wzmacniacza. Tył mam oczywiscie pasywny i na zwyklym radiu gra. Czy każde fabryczne radio audi w tym RNS-D grało bez wzmacniacza tylko na 2 kanały ?

( W moim RNS-D wyprowadzone są piny również na tył stąd te pytanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to kalibracja. Czy w RNS-D wystarczy tylko podać dwie wartości tzn liczbę impulsów i rozmiar koła czy jeszcze jakieś dodatkowe wartości? Trzeba to robić poprzez VAG-a czy jest jakaś kombinacja klawiszy, która uaktywnia wybór tych funkcji?

naciskasz navigation i jak ci sie pojawi menu to dajesz strzałke w dół + AS i jak ci sie pojawia informacje o navi to naciskasz flage

Głośniki tył. Czy istnieje możliwość (opróćz mostkowania), żeby grały tylne głośniki bez podłączania dodatkowego wzmacniacza. Tył mam oczywiscie pasywny i na zwyklym radiu gra. Czy każde fabryczne radio audi w tym RNS-D grało bez wzmacniacza tylko na 2 kanały ?

( W moim RNS-D wyprowadzone są piny również na tył stąd te pytanie)

W standarcie jest tylnie gosniki sa podpiete pod wzmacniacz przednie pod radio, no chyba że jest BOSE to wtedy all ida pod wzmacniacz.

GALE sie wyprowadza z ABSu z tego co pamietam i u mnie to byla czarna kostka ale koles co to robił to pytał sie o rocznik wiec to od tego tez może zależeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...