Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S-tronic startuje z 2 biegu. Czy takie zachowanie jest poprawne ?


lucyper540

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od miesiąca jestem posiadaczem Audi A4 B8 Avent 2.0 TDI quattro 190 km Skrzynia S-Tronic. Aktualny przebieg 230 tyś km.

Powiem szczerze, że to moja pierwsza przesiadka na automat S-tronic z manuala.

Niepokoi mnie zachowanie skrzyni podczas ruszania w większości przypadków po bardzo delikatnym dodaniu gazu od razu wrzuca 2 bieg i z niego rusza "na sprzęgle".

Scenariusz kiedy występuję problem.

1) ruszanie z małym dodaniem gazu. (czyli tak naprawdę 95% ruszania z miejsca). Po dotknięciu gazu od razu widać wrzucony 2 bieg i rusza "na sprzęgle". Czy takie zachowanie jest poprawne ?

Przy zwalnianiu np. do 5 km/h skrzynia zostaje na 2 biegu i też "rusza na sprzęgle" ale wyczytałem ,że to jest normalne.

 

Skrzynia pozostanie na pierwszego biegu jeśli zastosuje się do scenariuszy:

1) po odpaleniu i ruszeniu z P np. na R i dopiero D na jedynce normalnie jedzie do +/- 2k przy delikatnym dodaniu gazy

2) jeśli ruszenie nastąpi tylko przez puszczenie hamulca i np. po 3 sekundach "jak już automat nie jedzie na sprzęgle" nastąpi dodanie gazu normalnie zmienia na 2 bieg przy +/-2k obrotów

3) jeśli od razu da się "więcej gazu" zostaje na jedynce
 

Przy przełożeniach na wszystkich biegach nie czuć żadnych szarpnięć, stuków. Wszystko chodzi płynnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnym silniku zmienia z 1 na 2 około 1,8-2k obrotów, przy rozgrzanym przy "delikatnym" dodaniu gazu szybko zmienia z 1 na 2 jakby z drugiego biegu startował a przy większym gazie to już zmienia 1 na 2 na wyższych obrotach

Zobacz w trybie S - nie będzie już tak szybkiej zmiany z 1 na 2 tylko będzie zmieniał przy wyższych obrotach

 

wg mojej oceny skrzynia Twoja pracuje OK

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Audi A4 B9 Avant z przebiegiem 15k i mój S-Tronic zachowuje się dokładnie tak samo jak Twoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamulajcie tak tymi autami, to i skrzynia przestawi się na bardziej agresywny tryb jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...