Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w odwołaniu a4b5 Avant


Rekomendowane odpowiedzi

55165968_Aviva kalkulacja.pdfIMG_20220223_093055.thumb.jpg.2659c4296182aa1e3aac4d245516a9ff.jpgIMG_20220223_084057.thumb.jpg.238e805a9c4fb5e525a0f24d394fb20a.jpgIMG_20220223_093042.thumb.jpg.73ce6d09452c02d2e5ff1518fe302b3b.jpgIMG_20220223_093051.thumb.jpg.b14e676041b5df37689fa5d87e46b2eb.jpgIMG_20220223_093046.thumb.jpg.c06b226d5b89daab1c99198032d71ec1.jpgWitam 

Czy znajdzie się ktoś kto pomoże mi odwołać się od decyzji. Moje biedne audi zostało wycenione na niespełna 1800zł w życiu nie starczy mi to... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to jest szkoda całkowita. Rzeczywisty koszt naprawy przekroczy wartość auta przed szkodą. Podejrzewam, że kosztorys sporządzono na podstawie fotek nadesłanych przez poszkodowanego (bez oględzin rzeczoznawcy). Parę uwag:

1. Kalkulacja sporządzona w systemie DAT (jest mało precyzyjny, pomija zastosowane korekty i rabaty, a często także nazwy producentów i dostawców części zamiennych). 

2. Rażąco zaniżona stawka rbg (60 zł, podczas gdy średnia stawka przekracza 110 zł).

3. Kosztorys nie uwzględnia konieczności wymiany niektórych części i czynności naprawczych:

- pod poszyciem zderzaka znajdują się wzmocnienia , ślizgi zaczepy, które też uległy uszkodzeniu, ale są niewidoczne bez zdemontowania zderzaka,

- pokrywa silnika kwalifikuje się do wymiany (róg jest przełamany), nie uwzględniono też jej lakierowania,

- na zdjęciach widać uszkodzone nadkole i dokładkę zderzaka, kosztorys nie uwzględnia konieczności wymiany tych części. 

 - nie uwzględniono sprawdzenia geometrii zawieszenia, sprawdzenia szczelności klimatyzacji i kosztu badania technicznego po naprawie. 

Przy szkodzie całkowitej poszkodowany ma prawo do korzystania z samochodu zastępczego (od zdarzenia, do otrzymania odszkodowania, plus 1-2 dni na znalezienie i zakup innego auta. Samochód zastępczy można wynająć nawet od sąsiada (potrzebna umowa najmu). Korzystanie z auta zastępczego przyspiesza proces likwidacji szkody, bo generuje koszty po stronie ubezpieczyciela. 

Pozdrawiam.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wybaczenie, bo dopiero teraz zauważyłem, że kolega ma na imię Justyna.:hi:

W razie problemów ze sporządzeniem odwołania, służę pomocą. Taka mała uwaga. Z ubezpieczycielem prowadzimy korespondencję pisemną (mail). Taka korespondencja może być przydatna w ewentualnym procesie sądowym.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hak64Dziękuję bardzo zaraz biorę się za pisanie czy mogę podesłać przed wysłaniem do sprawdzenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było najrozsądniejsze rozwiązanie. Odwołanie - aby było skuteczne - powinno być sporządzone w miarę profesjonalnie. Choć w niektórych przypadkach przekonanie ubezpieczyciela, że ma do czynienia z laikiem bywa dla tego pierwszego zgubne. 

W tym przedmiotowym przypadku cudów nie należy się spodziewać, bo wedle wszelkich prawideł to jest szkoda całkowita. Zatem kwota odszkodowania będzie stanowić różnicę pomiędzy wartością auta przed szkodą i po niej. Można się jedynie pokusić o podwyższenie wartości auta przed szkodą, ale tu należy wskazać koszty poniesione na doposażenie pojazdu, lub wymianę całych podzespołów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...