Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Licznika Na kolorowy


Hassano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem tematu ale nigdzie nie znalazłem informacji które liczniki mają kolorowy fis. Czy jest jakaś konkretna końcówka numeru czy jak to rozróżnić??

Tak od razu dopytam czy przy wymianie samego Fis'u z innego licznik też będzie ochrona komponentu??  Jest sporo liczników z angoli i jak podejdzie to bym wymienił zam wyświetlacz. 

Może ktoś ma info bo słyszałem że koło rybnika jest jakiś Pan który sie takimi rzeczami zajmuje, gdyby ktoś miał namiar to byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samego ekranu nie podmienisz bo są zbyt duże różnice w budowie licznika , zawsze ochrona komponentu do ściągnięcia , liczniki z kolorwym fisem maja zawsze numer 8K092093x lub *K092098x ( angol ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Banan napisał:

samego ekranu nie podmienisz bo są zbyt duże różnice w budowie licznika , zawsze ochrona komponentu do ściągnięcia , liczniki z kolorwym fisem maja zawsze numer 8K092093x lub *K092098x ( angol ) 

W sensie samego ekranu nie przełoże z anglika do normalnego czy ogólnie nie?? 

Z tego wychodzi że ochrona komponentu jest konkretnie w fisi'e a nie jakby na całym liczniku??

NIe do końca rozumiem z tymi numerkami.. Z twojego opisu wynika że tylko ostatnia cyferka może sie zmienić?? A co z licznikami które mają jeszcze na końcu litere??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przełozysz ekranu z kolorowego do czerwonego - nieistotne czy to angol czy nawet jakby  chinski by był :wink: po prostu inna elektronika jest i tyle  dlatego cały licznik trzwba przekładać

 

Ochrona komponentu jest w  procesorze/eppromie licznika noe w Fisie 

Wstawiasz dowolna cyfra i litera zamiast tego X - ogolnie decyduje przedostanie cyfra - 3 i 8 - kolor , 0 i 5 - czerwony 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2022 o 21:52, Banan napisał:

Wstawiasz dowolna cyfra i litera zamiast tego X - ogolnie decyduje przedostanie cyfra - 3 i 8 - kolor , 0 i 5 - czerwony 

I to mi sie podoba :) konkretna odpowiedz  :thumbup1::thumbup1::thumbup1:

 

A tak jeszcze pomarudze:

1- Czy jest różnica przy kodowaniu czy do diesla czy do benzynki??

2 -  ma znaczenie czy licznik był w aucie z manualem czy w automacie??

Licznik.png.2fb7d2fb847522648137605e447eb5e3.png

3 - Czy to jest data jakby produkcji i po tym wiadomo czy to przedlift czy polift??

Edytowane przez Hassano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia nie ma znaczenia , diesel/benzyna ma znaczenie ze względu na skalę obrotów ( kodowaniem tego nie zmienisz i nie przełoźysz tarcz ) , czy to przedlift /polift to znajdziesz po numerze licznika w etce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Banan napisał:

 przedlift /polift to znajdziesz po numerze licznika w etce

AUDI.7ZAP.COM

Parts catalog Audi - ETKA Search Parts by original number Audi, market EUROPA

Jak wpisuje tam numery części to nie znajduje mi nigdy nic..

Chyba że gdzieś indziej da sie to sprawdzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IFINTERFACE.COM

Программа ETKA, Program ETKA, ETKA онлайн, ETKA-онлайн, этка онлайн, этка-онлайн, ETKA online, ETKA-online...

 

Klikasz Carprog2 i masz dostep - musisz przeklikać auto rocznik itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banan a to co zaznaczyłem na zdjęciu to nie jest jakaś data produkcji po której można dojść czy to będzie przedlift czy polift?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czasem części są wcześniej produkowane ale powinno mniej więcej pasować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...