Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi pre sens - auto samo hamuje bez powodu


Renata_Audi A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem tu nowa i na dostatek jestem kobietą która niestety nie bardzo się zna ☺️
kupilam moje pierwsze audi rok temu, miało być super. Po trzech miesiącach auto podczas jazdy hamowało samo i wyświetlał sie komunikat Audi Pre sens ( nie było niebezpieczeństwa na drodze ) zdzarzalo się to przeciętnie 2 razy w miesiącu. Dodam ze po wizycie w salonie okazało sie ze samochód ma uszkodzony komputer pokładowy Getwey . Czy to może mieć wpływ? Dodam ze od wymiany kół letnich na zimowe samochód przestał hamować ?‍♀️
pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedz. Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omyłkowo zadałaś pytanie w dziale B8 ale problem dotyczy modelu B9 :wink:

Nie znając protokołu diagnozy trudno powiedzieć czy Gateway był uszkodzony (masz może gdzieś wydruk?). Audi pre sense w głównej mierze posiłkuje się z kamery umieszczonej na przedniej szybie ale sterownik Gateway jest jakby centralą  komunikacji między sterownikami więc nie jest wykluczone, że mogło mieć związek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko warto naprawic - sam system to super sprawa moze cie wyreczyc w wielu sytuacjach. 

Nie mam pewnosci ale byc moze jakas kalibracja kamery? Byc moze warto pojechac do jakiegos speca od tego typu spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za pomoc, nie liczyłam ze ktoś odpowie na moje pytanie. Mam wydruków ale są w języku niemieckim (w załączniku). Nie tylko są problemy z Audi pre sens ale również ze skrzynia biegów, podczas ruszania słuchać dziwne pukanie pod pedałem gazu. Samochód trzęsie się również np. stojąc na czerwonym świetle i trzymając nogę na hamulcu. Kupiłam niestety złom za który sporo zapłaciłam. Na obecna chwile toczy się sprawa w sądzie przeciwko handlarzowi który mi sprzedał ten samochód jako 100% sprawny. Niestety muszę oczywiście udowodnić co jest z samochodem nie tak a to nie jest łatwe. Byłam w autoryzowanym salonie audi ale stwierdzono ze wszystko jest dobrze. Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum ?

7CF69CED-B9C8-4912-A5D4-78A5F1316B63.jpeg

898A52AC-076A-41C8-AAC1-2440DEF1F793.png

2DBCB604-1EFB-4A0F-AE29-BFE80E53C840.png

CDC06FD9-2320-49FA-A125-DBDB0C1D5553.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Renata_Audi A4 napisał:

Bardzo dziekuje za pomoc, nie liczyłam ze ktoś odpowie na moje pytanie. Mam wydruków ale są w języku niemieckim (w załączniku). Nie tylko są problemy z Audi pre sens ale również ze skrzynia biegów, podczas ruszania słuchać dziwne pukanie pod pedałem gazu. Samochód trzęsie się również np. stojąc na czerwonym świetle i trzymając nogę na hamulcu. Kupiłam niestety złom za który sporo zapłaciłam. Na obecna chwile toczy się sprawa w sądzie przeciwko handlarzowi który mi sprzedał ten samochód jako 100% sprawny. Niestety muszę oczywiście udowodnić co jest z samochodem nie tak a to nie jest łatwe. Byłam w autoryzowanym salonie audi ale stwierdzono ze wszystko jest dobrze. Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum

Bardzo dobrze ze probujesz dochodzic swoich praw. Rob to oczywiscie z tytulu rękojmi. Z tego co widze to jestes w Niemczech? Tam tym bardziej jezeli kupilas jako osoba prywatna to idz do adwokata i niech napisze do sprzedawcy pismo wzywajace go do naprawy lub zwrotu auta. Niech mu napisze ze auto ma wady ktore zataił (nie ma znaczenia czy świadomie czy nie - tak czy tak za to odpowiada). Napisz tez ze za ekspertyza zostanie on ostatecznie obciazony. Najlepiej znajdz kancelarie ktora zajmuje sie tego typu sprawami. Jeszcze jak sie okaze ze auto jest powypadkowe to dodatkowo. ASO przeciez potwierdzilo ze komputer jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze tekstu odczytanego ze sterownika skrzyni. Na wydruku jest lista sterowników i widoczny posadzony błąd w sterowniku skrzyni. Masz jeszcze wydruk z opisem błędu ze skrzyni, podobnie jak ten kod błędu z Gateway o sporadycznym braku komunikacji?

Jaki brzebieg? Kied dokładnie kupiłaś auto, data?

Screenshot_20220311-153917_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koalakm napisał:

 ASO przeciez potwierdzilo ze komputer jest uszkodzony?

ASO stwierdziło, że wszystko jest ok. - przynajmniej tak pisze w ostatnim zdaniu. 

Myślę, że Gateway został (zdiagnozowany) i wymieniony w innym wolnym warsztacie bo protokoły diagnozy nie są wykonane ODISem, tylko jeden, VCDSem a drugi AVL DiTESTem, oba programy diagnostyczne nie są stostowane w ASO, oni mają własny ODIS:wink:

Dodatkowo z rękojmią nie jest taka prosta sprawa, wszystko zależy od okna czasowego od daty zakupu do wystąpienia (zgłoszenia) usterki. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mieszkam w Niemczech, koło Monachium Auto kupiłam 26 stycznia 2021 roku i po trzech miesiącach  od zakupu informowałam sprzedawcę o problemach gdyż były oberwane poduszki od silnika i okazało się jeszcze ze samochód ma bardzo słaby stan zawieszenia ( pomimo ze miał przegląd robiony dzień przed moim zakupem). Zawieszenie Handlarz wymienił na własny koszt a reszt powiedział ze jest dobra i samochód mi się znudził i dlatego chce samochód zwrócić. Wtedy skierowałam sprawę do adwokata. Po kilku wizytach w salonie nie znaleziono problemu i samochód wrócił do mnie. Raz tylko był wbudowywana jakis blok do skrzyni biegów który miał zapobiec wibracja i trzęsieniu ale nie nie pomogło a ja dostałam odpowiedz ze ten typ tak ma ?‍♀️. Dodam tylko ze Handlarz od którego zakupiłam samochód skupuje pilesengowe auta z większości autoryzowanych salonów i na ogromne znajomosci. W listopadzie wniosek trafił do sądu w Monachium. Myślałam ze takie cyrki to tylko w Polsce, ale się myliłam. Kto ma znajomosci ten jest na prawie. Najgorsze jest to ze tydzień temu otrzymałam telefon od mojego adwokata z pytaniem czy napewno chce dalej dociekać swoich praw w sądzie bo to będzie bardzo kosztowne a niestety nie mamy dowodów ze auto jest popsute. Dla mnie jest to śmieszne bo przecież mam jakieś wydruki z komputera.  Chciałam również wnioskować o protokół polesengowy od poprzedniego właściciela aby wiedziec jakie błędy były przy sprzedaży samochodu, jednak adwokatowi nie  udało się uzyskać tego dokumentu.

Niestety nie mam opisów tych błędów, dostałam tylko od mechanika który wymieniał mi wcześniej wspomniane poduszki silnika ( które okazały się spawane ?‍♀️).

Kiedy poszłam do adwokata po pomoc powiedział: oddajemy to autora on musi je wsiąść albo wszystkie usterki usunąć. Teraz po prawie roku proponuje sprzedaż samochodu i zapomnienie o wszystkim…

Gdyby ktoś inny opowiedziałby mi ta historie, napewno bym pomyślała ze jest zmyślona. A jednak… Dodam jeszcze ze samochód serwisowany był na Węgrzech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis Audi wielokrotnie stwierdził ze auto jest wolne od wad. Wydruki które przesłałam były wykonane przez dwa różne warsztaty samochodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym krokiem byłoby oddanie auta do Gutachter, który stwierdzi faktyczny stan techniczny pojazdu. Takie Gutachten może kosztować nawet 1000€. Jeżeli błąd, który był zapisany w sterowniku skrzyni, był sporadyczny podobnie jak błąd w Gateway, po skasowaniu go może to  potrwać zanim ponownie się pojawi, lub może sie już nie pojawić. Dlatego warsztaty nie stwierdziły usterek, gdyż sporadyczne błędy nie są traktowane jako usterki ( w przeciwieństwie do błędów statycznych).  Koszta sądowe i czas procesu cywilnego mogą być wysokie i ciągnąć się dość długo.

Jeżeli możesz zasięgnij opini innego adwokata, ale skor ten już powiedział, że szanse są takie a nie inne to pewnie drugi to potwierdzi. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Muskel1 napisał:

Następnym krokiem byłoby oddanie auta do Gutachter, który stwierdzi faktyczny stan techniczny pojazdu. Takie Gutachten może kosztować nawet 1000€. Jeżeli błąd, który był zapisany w sterowniku skrzyni, był sporadyczny podobnie jak błąd w Gateway, po skasowaniu go może to  potrwać zanim ponownie się pojawi, lub może sie już nie pojawić. Dlatego warsztaty nie stwierdziły usterek, gdyż sporadyczne błędy nie są traktowane jako usterki ( w przeciwieństwie do błędów statycznych).  Koszta sądowe i czas procesu cywilnego mogą być wysokie i ciągnąć się dość długo.

Jeżeli możesz zasięgnij opini innego adwokata, ale skor ten już powiedział, że szanse są takie a nie inne to pewnie drugi to potwierdzi. 

A czy masz może podejrzenie co to może być za stukanie pod pedałem gazu i dlaczego samochód się trzęsie na postoju, gdy jest na biegu i trzymam nogę na hamulcu. Jeśli przełączę na Parking jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wiele przyczyn. Dwumas, skrzynia ale na odległość nie da postawić się prawidłowej diagnozy. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Muskel1 napisał:

Może być wiele przyczyn. Dwumas, skrzynia ale na odległość nie da postawić się prawidłowej diagnozy. 

Ok. Dzięki za pomoc. Spokojnego weekendu życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2022 o 18:48, Renata_Audi A4 napisał:

A czy masz może podejrzenie co to może być za stukanie pod pedałem gazu i dlaczego samochód się trzęsie na postoju, gdy jest na biegu i trzymam nogę na hamulcu. Jeśli przełączę na Parking jest ok

Obstawiam najbardziej dwumase - to element eksploatacyjny. Czasem do wymiany po 100 tys, czasem 250 tys... wszystko zalezy od stylu jazdy i przebiegu. Dwu masa wlasnie powodowac moze trzesienie, drgania itp - ale tu naprawde daj auto do specjalistycznego zakladu serwisujacego automatyczne skrzynie.

W dniu 11.03.2022 o 18:02, Renata_Audi A4 napisał:

Tak mieszkam w Niemczech, koło Monachium Auto kupiłam 26 stycznia 2021 roku i po trzech miesiącach  od zakupu informowałam sprzedawcę o problemach gdyż były oberwane poduszki od silnika i okazało się jeszcze ze samochód ma bardzo słaby stan zawieszenia ( pomimo ze miał przegląd robiony dzień przed moim zakupem). Zawieszenie Handlarz wymienił na własny koszt a reszt powiedział ze jest dobra i samochód mi się znudził i dlatego chce samochód zwrócić. Wtedy skierowałam sprawę do adwokata. Po kilku wizytach w salonie nie znaleziono problemu i samochód wrócił do mnie. Raz tylko był wbudowywana jakis blok do skrzyni biegów który miał zapobiec wibracja i trzęsieniu ale nie nie pomogło a ja dostałam odpowiedz ze ten typ tak ma ?‍♀️. Dodam tylko ze Handlarz od którego zakupiłam samochód skupuje pilesengowe auta z większości autoryzowanych salonów i na ogromne znajomosci. W listopadzie wniosek trafił do sądu w Monachium. Myślałam ze takie cyrki to tylko w Polsce, ale się myliłam. Kto ma znajomosci ten jest na prawie. Najgorsze jest to ze tydzień temu otrzymałam telefon od mojego adwokata z pytaniem czy napewno chce dalej dociekać swoich praw w sądzie bo to będzie bardzo kosztowne a niestety nie mamy dowodów ze auto jest popsute. Dla mnie jest to śmieszne bo przecież mam jakieś wydruki z komputera.  Chciałam również wnioskować o protokół polesengowy od poprzedniego właściciela aby wiedziec jakie błędy były przy sprzedaży samochodu, jednak adwokatowi nie  udało się uzyskać tego dokumentu.

Niestety nie mam opisów tych błędów, dostałam tylko od mechanika który wymieniał mi wcześniej wspomniane poduszki silnika ( które okazały się spawane ?‍♀️).

Kiedy poszłam do adwokata po pomoc powiedział: oddajemy to autora on musi je wsiąść albo wszystkie usterki usunąć. Teraz po prawie roku proponuje sprzedaż samochodu i zapomnienie o wszystkim…

Gdyby ktoś inny opowiedziałby mi ta historie, napewno bym pomyślała ze jest zmyślona. A jednak… Dodam jeszcze ze samochód serwisowany był na Węgrzech 

Uwazam ze bardzo dobrze ze walczysz o swoje. Zobacz, napisalas ze handlarz wymienil zawieszenie na swoj koszt - wiec jednak Twoje zabiego cos daly! Masz wymienione zawieszenie.

Sytuacja sie komplikuje tylko wlasciwie przez 1 rzecz - piszesz ze ASO (serwis AUDI) nie znajduje problemu czy bledow. Znajomosci handlarza nie maja tu wiekszego znaczenia. Znaczenie ma czy auto ma WADY i da sie je udowodnic czy tez nie ma. Glownym problemem jaki opisywalas na poczatku to sytuacja ze auto samo hamowalo... - zachowanie dziwne, aczkolwiek na przyklad mialem tez 1 raz taka sytuacje kiedy auto stalo na poboczu dosc blisko krawedzi i auto wtedy zaczelo mi delikanie hamowac... no ale to bylo tylko 1 raz i mysle ze mialo do tego prawo. U Ciebie wychodzi na to ze jest chyba faktycznie jakis problem - no tylko jaki... - nadal uwazam ze nalezy udac sie do niezaleznej firmy jeszcze na kalibracje kamery i radarow (choc nie wiem czy masz radary?).

W Niemczech na pewno jest latwiej dochodzic swoich praw z tytulu rekojmi. Ogolnie w Twoim przypadku obecnie problemem jest tylko to, ze nie mozesz udowodnic ze cos jest nie tak z autem.... Można wziac rzeczoznawce aby opisal szczegolow usterke - tutaj w gre wchodza koszty. Teraz musisz wziac pod uwage czy warto. Tak naprawde najwazniejszym zagadnieniem jest czy jestes pewna ze rzeczoznawca znajdzie problem i go opisze? Rzeczoznawca moze tez znalezc na przyklad ze auto jest powypadkowe i nie spelnia norm bezpieczenstwa - tutaj juz teoretyzuje oczywiscie, ale jezeli piszesz ze cos bylo spawane... czy to nie swiadczy ze to auto powypadkowe? Sprawdz jeszcze na jakims portalu jak autodna.pl lub autobaza.pl . Dla wlasnej wiedzy juz cos wiecej sie dowiesz o historii auta. 

Co dalej by sie stalo? Jezeli auto zostanie przez rzeczoznawce opisane szczegolowo ze ma wiele WAD o ktorych nie wiedzialas i teraz sa problemy duze z tym samochodzem, to ogolnie rzecz biorac sprawa w sadzie, pewnie handlarz bedzie chcial kolejnej ekspertyzy - tu juz sad zadbac powinien aby ekspertyze zrobil niezalezny zupelnie rzeczoznawca. Jezeli rzeczoznawca potwierdzi problemy to wygralas, wszystkie koszty oczywiscie musisz zrzucic na handlarza. Niestety to bedzie trwalo bardzo dlugo i na poczatek kosztowalo. Musisz zadac sobie pytanie czy warto. Na moje jezeli jest problem z udowodnieniem faktu ze cos z autem jest nie tak - daj sobie spokoj bo o co chcesz walczyc? Nie ma o co bo sad powie ze przeciez z autem jest ok - ASO nie potwierdza zeby bylo cos nie tak.

Masz naprawde fajne autko, 2017 rok, podjedz do serwisu skrzyn i popros o weryfikacje co by nalezalo zrobic i jakie koszty. 

Caly czas masz problem z tym hamowaniem? Na ekranie pomiedzy licznikami wyswietla sie komunikat Audi pre sense z wykrzyknikiem? Jedz na kalibracje kamery do niezaleznego serwisu. 

Z ciekawosci napisz ile zaplacilas za ten modeli kiedy, jakie masz wyposazenie mniej wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Koalakm napisał:

Obstawiam najbardziej dwumase - to element eksploatacyjny. Czasem do wymiany po 100 tys, czasem 250 tys... wszystko zalezy od stylu jazdy i przebiegu. Dwu masa wlasnie powodowac moze trzesienie, drgania itp - ale tu naprawde daj auto do specjalistycznego zakladu serwisujacego automatyczne skrzynie.

Uwazam ze bardzo dobrze ze walczysz o swoje. Zobacz, napisalas ze handlarz wymienil zawieszenie na swoj koszt - wiec jednak Twoje zabiego cos daly! Masz wymienione zawieszenie.

Sytuacja sie komplikuje tylko wlasciwie przez 1 rzecz - piszesz ze ASO (serwis AUDI) nie znajduje problemu czy bledow. Znajomosci handlarza nie maja tu wiekszego znaczenia. Znaczenie ma czy auto ma WADY i da sie je udowodnic czy tez nie ma. Glownym problemem jaki opisywalas na poczatku to sytuacja ze auto samo hamowalo... - zachowanie dziwne, aczkolwiek na przyklad mialem tez 1 raz taka sytuacje kiedy auto stalo na poboczu dosc blisko krawedzi i auto wtedy zaczelo mi delikanie hamowac... no ale to bylo tylko 1 raz i mysle ze mialo do tego prawo. U Ciebie wychodzi na to ze jest chyba faktycznie jakis problem - no tylko jaki... - nadal uwazam ze nalezy udac sie do niezaleznej firmy jeszcze na kalibracje kamery i radarow (choc nie wiem czy masz radary?).

W Niemczech na pewno jest latwiej dochodzic swoich praw z tytulu rekojmi. Ogolnie w Twoim przypadku obecnie problemem jest tylko to, ze nie mozesz udowodnic ze cos jest nie tak z autem.... Można wziac rzeczoznawce aby opisal szczegolow usterke - tutaj w gre wchodza koszty. Teraz musisz wziac pod uwage czy warto. Tak naprawde najwazniejszym zagadnieniem jest czy jestes pewna ze rzeczoznawca znajdzie problem i go opisze? Rzeczoznawca moze tez znalezc na przyklad ze auto jest powypadkowe i nie spelnia norm bezpieczenstwa - tutaj juz teoretyzuje oczywiscie, ale jezeli piszesz ze cos bylo spawane... czy to nie swiadczy ze to auto powypadkowe? Sprawdz jeszcze na jakims portalu jak autodna.pl lub autobaza.pl . Dla wlasnej wiedzy juz cos wiecej sie dowiesz o historii auta. 

Co dalej by sie stalo? Jezeli auto zostanie przez rzeczoznawce opisane szczegolowo ze ma wiele WAD o ktorych nie wiedzialas i teraz sa problemy duze z tym samochodzem, to ogolnie rzecz biorac sprawa w sadzie, pewnie handlarz bedzie chcial kolejnej ekspertyzy - tu juz sad zadbac powinien aby ekspertyze zrobil niezalezny zupelnie rzeczoznawca. Jezeli rzeczoznawca potwierdzi problemy to wygralas, wszystkie koszty oczywiscie musisz zrzucic na handlarza. Niestety to bedzie trwalo bardzo dlugo i na poczatek kosztowalo. Musisz zadac sobie pytanie czy warto. Na moje jezeli jest problem z udowodnieniem faktu ze cos z autem jest nie tak - daj sobie spokoj bo o co chcesz walczyc? Nie ma o co bo sad powie ze przeciez z autem jest ok - ASO nie potwierdza zeby bylo cos nie tak.

Masz naprawde fajne autko, 2017 rok, podjedz do serwisu skrzyn i popros o weryfikacje co by nalezalo zrobic i jakie koszty. 

Caly czas masz problem z tym hamowaniem? Na ekranie pomiedzy licznikami wyswietla sie komunikat Audi pre sense z wykrzyknikiem? Jedz na kalibracje kamery do niezaleznego serwisu. 

Z ciekawosci napisz ile zaplacilas za ten modeli kiedy, jakie masz wyposazenie mniej wiecej?

Już samochód nie hamuje, przestał po zmianie opon z letnich na zimowe ?‍♀️. Niestety sprawa już jest w sądzie i czekam tylko na termin do rzeczoznawcy.  Wiec nie mogę się wycofać bi już do tej pory mam duże koszty, a jeśli się wycofam to nikt mi tego nie zwróci. Kto nie ryzykuje, nie pije szampana ?.

 

W styczniu 2021 kupiłam ten samochód i zapłaciłam 16 tys. Co do wyposażenia to światła matrix, skrzynia s-tronoc i nie wiem co jeszcze ?. Przebieg miała 165 000 km.  Dla mnie najważniejszy był kolor.

079825E4-3EBF-4228-A090-C551B2876C5F.jpeg

8A5575F1-4FE2-4E80-9703-33F982F5552D.jpeg

83408E92-1936-4844-A74B-E902557A87FC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna biała perła. to chyba nie sa pelne matriksy tylko zwykle LEDY. Tu masz opis: 

 

No tak rozumiem, jak juz sprawa w sadzie to pewnie trzeba doprowadzic do konca. Kluczowy bedzie raport rzeczoznawcy - oczywiscie musisz mu powiedziec jakie masz zastrzezenia i aby zwrocil na to szczegolna uwage. Dodatkowo moze znajdzie cos jeszcze o czym nie wiesz. Bardzo wazne aby wspomnial o tym ze tam cos bylo spawane! Musza zostac wykazane wady o ktorych nie wiedzialas (handlarz tez nie musial wiedziec, ale za nie i tak odpowiada). Musisz chyba okreslic dokladnie Twoje roszczenia - w sensie czego dokladnie oczekujesz? Czy doprowadzenia auta do stanu bez wad, czy zwrot auta ...

Nie zapomnij nam tu napisac o postepach sprawy i zakonczeniu, ktore mam nadzieje bedzie dla Ciebie satysfakcjonujace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy są zwykłe LED bez matrix. Radarów nie ma:wink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy adwokat. Takiego bym dawno wywalił na zbity pysk. Najpierw pierdzielenie i mamienie, potem wydojenie, a na końcu stwierdzenie, że nie da się nic zrobić.:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vvalery napisał:

Ciekawy adwokat. Takiego bym dawno wywalił na zbity pysk. Najpierw pierdzielenie i mamienie, potem wydojenie, a na końcu stwierdzenie, że nie da się nic zrobić.:wallbash:

Aby tylko dostać kase...coraz więcej takich ludzi robi się w każdej branży. Nic nie zrobić a dostać $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...