Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wtyczki manetki


Novsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić od czego są wtyczki zaznaczone na zdjęciu? Padły mi światła i chciałbym przełożyć manetkę na sprawną ale owa niema tych dwóch wtyczek i zastanawiam się co by wtedy nie działało

IMG_20220317_104526~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

któraś z nich na pewno jest od kierunkowskazów/awaryjnych(chyba ta po lewo).  Brak tych wtyczek oznacza że masz drugie przełączniki z polifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a druga sprawa - z tego co kojarzę to manetki w przedlifcie mają w złączach "bolce", natomiast w poliftowej się różnią złącza i są w nich piny "prostokątne". Także musiałbyś od razu kupić manetki z wtyczkami i lutować przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na tą drugą wtyczkę bez tych dodatkowych złączek ii widzę, że bolce są w niej okrągłe, może być tak, że te dodatkowe są od jakiegoś komputera, fisa, tempomatu alboo jakiś dodatkowych spryskiwaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często wystarczy wyczyścić styki w środku ewentualnie z tych co Ci nie pasują może da się te styki przełożyć, ogólnie poczytaj tutaj może coś pomoże.

https://a4-klub.pl/topic/11352-regeneracja-przełącznika-świateł-drogowych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zrobię tak jak mi napisałeś, lepiej zostawić sobie ładniejszą manetkę, jak to sobie ogarnę to odrazu montuje przekaźniki i problem z tymi światłami już mi zniknie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to Ci mogę wysłać przełączniki z przedlifta, sam zmienialem kiedyś na poliftowe bo dokładałem fis. Leżą kilka lat w garażu, dlatego nie gwarantuje że na pewno będą ok, ale nie miałem z nimi prolemów. Żebyś nie zapłacił dużo za wysyłkę to mógł bym wystawić na olx w jakiejś kategorii w której jest promocja na tanią wysyłkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...