Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Komunikat "Switch off engine and check oil level" na FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam problem z Audi a4 b8 1.8tfsi 120km . Czasami na wolnych i duzych obrotach na fisie wyskakuje na czerwono kontrolka i komunikat "Switch off engine and check oil level"ci znika po sekundzie lub dwóch lub po dodaniu gazu . Problem pojawił się po wymianie oleju . Silnik po remoncie przejechane 10tys pracuje równo nic się nie dzieje nie bierze oleju. Poziom oleju sprawdzany bagnetem Ok. Na wyświetlaczu też . Proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobny problem. Problem nie zawsze się pojawia.

Edytowane przez Frugo0

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Czujnik poziomu oleju w misce olejowej pada. Polecam tylko Ori / firmy producenta, Hella najprawdopodobniej.

Opublikowano
  • Autor

Mogę prosić jakiś nr czujnika . Napewno to jest to ? Bo komunikat jest od ciśnienia ..

Opublikowano
7 minut temu, Frugo0 napisał:

Mogę prosić jakiś nr czujnika . Napewno to jest to ? Bo komunikat jest od ciśnienia ..

Napisałeś, że od poziomu ... .

W dniu 23.03.2022 o 19:47, Frugo0 napisał:

"Switch off engine and check oil level"

 

Opublikowano
  • Autor

No taki komunikat na czerwono i kontrolka gdzieś czytałem że to od ciśnienia i trzeba inny czujnik znowu wymienić . Gdzieś że pompa... Temat tabu a odpowiedzi nie idzie znaleźć .

Opublikowano

To zmierz manometrem ciśnienie oleju, będzie coś więcej wiadomo.

Opublikowano

Jak silnik po remoncie to zgłoś się do wykonawcy tego zlecenia. Jak dał d*py to ma podwójną robotę. 

 

Masz faktury/rachunek/ listę rzeczy wymienionych podczas remontu?

Opublikowano
  • Autor

Kompresja jest ok 

. Problem pojawił się po zmianie oleju . I występuje tylko na wolnych obrotach przy gorącym silniku . 

Opublikowano

Skąd wiesz czy kompresja jest ok? Jaki olej zalałeś?

Opublikowano
  • Autor

Bo była sprawdzana. Czytając na zagranicznych forach problem jest przy jakiś czujnikach ale są dwa ...

Opublikowano

Te czujniki rzadko kiedy padają. Napisz jaki olej teraz masz, skoro problem jest tylko na ciepłym i na wolnych obrotach, to olej za rzadki lub pompa oleju na wykończeniu jest.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

Motul 5w30

Opublikowano

Podpiąć manometr i sprawdzić ciśnienie na jałowym kiedy silnik jest zagrzany, musi być minimum 1.5 bara. Osobiście do silników z turbo łał bym tylko 5W40, w tedy miał bym spokój, że to olej nie jest winny zbyt niskiemu ciśnieniu po rozgrzaniu. Jaki olej był zalany po dotarciu i ile to docieranie trwało?

Opublikowano
  • Autor

Motul 5w30 docieranie było ,zgodne z instrukcjami . Nic się nie działo dopuki oleju nie wymieniłem . 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Frugo0 rozwiazales problem? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.