Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy panel klimatronika 8D0 820 043 H można zmienić na 8L0 820 043 M ?


kudlaty1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Posiadam Audi A4 1.9TDI 110KM z 1996r

Mam takie pytanie czy jest możliwość wymiany panelu sterowania klimatronikiem 8D0 820 043 H podświetlany żarówkami na nowszy 8L0 820 043 M podświetlany diodami dodam że po podłączeniu panelu 8L0 820 043 M wszystko wydaje się działać poprawnie niestety nie działa nawiew zimnego powietrza tzn dmucha kontrolka sie zapala ale nie zimnym a ciepłym powietrzem (może wystarczy przepiąć kable w kostkach) jeśli ktoś zrozumiał o co mi chodzi i bawił sie z podmianą paneli proszę o pomoc

ps: Prosze nie pisać żebym jechał na serwis czy do elektryka bo nie po to poruszam ten temat.

* uzupełnij proszę dane silnika w profilu - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw skorzystaj z opcji :szukaj: bo gdzieś już coś takiego było opisane sam zaczynałem podobny temat

Poszukaj a na pewno znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, bo mam ten sam problem orginalny klimatronic ma numer 8D0 820 043 H ale się zepsuł wyświetlacz i kupiłem klimatronic z numerem 8L0 820 043 B i wszystko działa poprawnie oprócz najważniejszego nie włącza mi się sprężarka to znaczy znaczek śnieżki się zapala ale nie chodzi sprężarka. Moje pytanie jast takie czy jest jakaś mozliwość zmienienia tylko wyświetlacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, bo mam ten sam problem orginalny klimatronic ma numer 8D0 820 043 H ale się zepsuł wyświetlacz i kupiłem klimatronic z numerem 8L0 820 043 B i wszystko działa poprawnie oprócz najważniejszego nie włącza mi się sprężarka to znaczy znaczek śnieżki się zapala ale nie chodzi sprężarka. Moje pytanie jast takie czy jest jakaś mozliwość zmienienia tylko wyświetlacza?

Najpierw sprawdź zimne luty w starym panelu :decayed:

Ja tez kupiłem z innym numerem od rok młodszego i miałem to samo, czyli wszystko ładnie pięknie, a sprężara nic. Na kompie wywaliło 8 błędów związanych z wentylacją :confused4:

W starym panelu poprawiłem zimne luty i bangla jak dzik, a tamten mam na sprzedaż.

Jeżeli chodzi o wymianę samego wyświetlacza to najpierw je porównaj bo mój z 96r jest zupełnie inny w środku niż ten co kupiłem z 97r. Różni cie chociażby podświetleniem, bo w moim są 4 żaróweczki, a w tamtym jest wszystko na ledach...

Przeczytaj temat:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_naprawa_panela_klimatronika-t3521.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z panelem klimatronika i wszystko juz prubowalem i nic wiec kupilem inny wszystko ladnie dziala prucz klimy nie chce sie zalaczyc w satrym dziala

orginalny to 8D0 820 043D a ten co kupilem 8L0 820 043B roznia sie budowah..hmm co tym robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z panelem klimatronika i wszystko juz prubowalem i nic wiec kupilem inny wszystko ladnie dziala prucz klimy nie chce sie zalaczyc w satrym dziala

orginalny to 8D0 820 043D a ten co kupilem 8L0 820 043B roznia sie budowah..hmm co tym robic?

I musisz znaleźć dokładnie taki jak miałeś, nie obejdziesz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masakra :( wydalem 350 zl a panowie co go sprzedali juz go nie odbira ,,moze ktos sie z tym uporal?

Dałeś 350zł za panel klimatronika na allegro :shocked::wallbash:

Przeglądałeś na tym forum zakładkę "sprzedam" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój panel tez jest 8D0 820 043 D, zepsuło się sterowanie klapek, kupiłem panel A40 ... od C4 okazało się,ze klimatyzacja wyłącza się po 2-3sek.

Po przeszukaniu wszystkich znanych mi źródeł zdecydowałem się na ofertę z allegro - naprawa klimatronika za 100zl. Zobaczymy co z tego wyjdzie... Przynajmniej ten z A40 może działać pod B5, nie wiem jak 8L0... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie rozwiązał tego tematu ??

Czy naprawdę nie da się zastąpić Panelu Z literką H Na D ????

Podobno wystarczy jakiś pin przełożyć czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to samo w poprzednim modelu również z panelem o numerze 8DO 820 043 H i z czystym sumieniem mogę polecić tego gościa http://allegro.zumi.pl/naprawa-paneli-klimatyzacji-audi-a4-a6-80-100-i1387323891.html od niego zakupiłem taki sam panel z tymi samymi numerami a stary który przeszedł wielu znawców i mechaników a i kila zimnych lutów gdzie już więcej nie działało niż działało odkupił ode mnie za naprawdę super cenę. jeśli komuś panel świruje to naprawde proponuje wysłać panel do niego a na pewno zreperuje. dla kolegi yasuji który zakupił panel z innymi numerami proponuje zadzwonic do tego gościa może ci wymieni na ten który ci odpowiada a jak nie to wystaw na allegro a gwarantuję ci że długo czekał nie będziesz aż ci sie to sprzeda bo jest to napradę chodliwa rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...