Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie lamp Audi A4 B6


Farmaceuta

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Planuję samemu wyczyścić i wypolerować sobie lampy w mojej B6. Nie obędzie się bez rozklejania, bo jedna z nich od środka zebrała trochę brudu, który się przykleił do klosza i w porównaniu do drugiej wygląda na 5x starszą. Ma ktoś link do jakiegoś poradnika, gdzie ktoś oposuje cały proces przy tych lampach?
Nie wiem też, czy to warte zachodu. Pracuję w firmie z częściami samochodowymi, więc za nowe zamienniki dużo nie zapłacę. Nie wiem tylko, czy jakościowo lepsze będą zamienniki tyc, czy depo. Jak to jest z ich jakością w porównaniu do oryginalnych valeo? 
 

 

edit

Jak najlepiej walczyć z wtyczką, która siedzi w lampie? Za żadne skarby świata nie chce wyjść przez co nie mogę wyciągnąć samej lampy. Staram się nie robić niczego na siłę, bo nie mam czucia przy takich rzeczach i niejednokrotnie zdarzało mi się coś pourywać lub złamać. 

Edytowane przez Farmaceuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampę możesz całkowicie rozebrać i bez rozklejania przepłukać ją dokładnie wodą z płynem do naczyń, następnie wypłukać wodą demineralizowaną i zostawić do wyschnięcia. Jeżeli odbłyśnik wypalony to tylko rozkleić i odbłyśnik do regeneracji wysłać. Klosze spolerować i do lakiernika najlepiej oddać, żeby bezbarwnym dał 3-4 warstwy i na minimum 3 lata lampy będą jak nowe. Wtyczki w VW najpierw należy wcisnąć, przycisnąć blokadę i wychodzą, czasami jest trochę brudu i trzeba się pomęczyć ale sposób ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ta blokada nie została uszkodzona/złamana przez poprzedniego właściciela. Wydaje mi się, że przy jej przyciskaniu powinienem usłyszeć jakieś kliknięcie lub coś podobnego, ale niestey dźwięku brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknięcie dopiero przy wtykaniu kostki usłyszysz wcisnąć, nacisnąć blokadę i pociągnąć do tyłu. Te wtyczki z lamp potrafią wyjątkowo mocno trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

Te wtyczki z lamp potrafią wyjątkowo mocno trzymać.

By lekko poszło odpięcie wtyczki to trzeba pierw wcisnąć zapadkę,pchnąć wtyczkę w stronę lampy i dopiero wypiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...