Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Olej min, czy na pewno?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jestem posiadaczem a4b6 od prawie miesiąca, sprawa wygląda tak że przy kupnie samochodu po przekręceniu stacyjki zapaliła się kontrolka oil min, właściciel mówił że to czujnik do wymiany. Po przejechaniu bodajże 150km kontrolka zgasła i zapaliła się znów po kolejnych 300km, sprawdzałem olej na zimnym i jest przy max, dodam że olej wymieniany nie dawno, następna wymiana jest za około 18tys. Km. Przy przeglądaniu tematów zwariowałem :D bo teraz sam nie wiem jaki jest faktyczny stan oleju czy może to czujnik, do mechanika jestem umówiony dopiero za 1.5 tygodnia a autem dojeżdżam dziennie 100km do pracy, miał ktoś podobny problem albo jakieś rady? 

Opublikowano

Podłączyć pod kompa i zobaczyć jaki błąd pokaże, ale stawiał bym na czujnik,  i nie wymieniaj oleju co 18-20k, nie wierz long lifeom :thumbup1:

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, max33r napisał:

Podłączyć pod kompa i zobaczyć jaki błąd pokaże, ale stawiał bym na czujnik,  i nie wymieniaj oleju co 18-20k, nie wierz long lifeom :thumbup1:

Kurde nie chce się przejechać... W sumie myślę że oleju jest dosyć, będę częściej sprawdzać bo czytałem że sprawdzają na odpalonych silnikach itp. A co jeśli czuć zapach oleju w środku? Podczas używania nawiewu. Dodam że silnik nigdzie mokry nie jest, nie wiem czy to po wymianie tak się dzieje czy wogole nie powinno. Jest to dosyć spontaniczne bo raz czuć raz nie.

Edytowane przez Marsto

Opublikowano

jak masz bagnet to  nie ma co sie stresowac

moze byc uszkodzony czujnik a moze byc tez i wiazka do czujnika

Edytowane przez Dev

Opublikowano
53 minuty temu, Marsto napisał:

Kurde nie chce się przejechać... W sumie myślę że oleju jest dosyć, będę częściej sprawdzać bo czytałem że sprawdzają na odpalonych silnikach itp. A co jeśli czuć zapach oleju w środku? Podczas używania nawiewu. Dodam że silnik nigdzie mokry nie jest, nie wiem czy to po wymianie tak się dzieje czy wogole nie powinno. Jest to dosyć spontaniczne bo raz czuć raz nie.

Jaki to masz w końcu ten silnik? Bo masz podany "AEM", a to coś nie bardzo jeśli to B6 i 2.0...

Jeśli to po prostu zwykła 2litrówka z B6 i śmierdzi olejem to sprawdzić odmę.

Opublikowano

jak 2.0 i śmierdzi oliwą to ALT :decayed:

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Ghamax napisał:

Jaki to masz w końcu ten silnik? Bo masz podany "AEM", a to coś nie bardzo jeśli to B6 i 2.0...

Jeśli to po prostu zwykła 2litrówka z B6 i śmierdzi olejem to sprawdzić odmę.

Teraz nie mam jak dokładnie sprawdzić jaki rodzaj silnika, jak rejestrowałem się tutaj po kupnie samochodu to musiałem coś wybrać. Jest to zwykła 2 litrowka. Nigdzie spocony nie jest, nie kapie w garażu sucho. Podczas załączenia nawiewu nie zawsze ale parę razy się zdarzyło że było czuć bardzo lekki zapach oleju, jak na nogi ogrzewanie zalacze to nic nie czuć. Co do rodzaju silnika zmienię jak tylko się dostanę do samochodu.

Opublikowano

Tak jak mówiłem jeśli silnik suchy (od dołu też!) to odmę trzeba sprawdzić. Pewnie już puszka i wężyki się pokruszyły.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.