Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbieżność


przemas1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś na przeglądzie diagnosta powiedział że mam lewe koło ustawione na 0 i zauważyliśmy że delikatnie wybiera mi bardziej oponę. Kazał dosłownie o pół obrotu spróbować wkręcić drążek. Czy da się to zrobić? Dziś jak sprawdzałem to chyba trzeba wypiąć drążek ze zwrotnicy i wkręcić o cały obrót, ale wtedy zastanawiam się czy nie będzie za ostro. Ma ktoś doświadczenia z tego typu sprawami? Próbować, czy odpuścić i zostawić jak jest? 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy... Minimalnie przestawione i dlatego tak powiedział. Jeśli bym zostawił auto na ustawienie zbieżności to skasowali normalnie ile się bierze za taką usługę, mimo że roboty tam max na 15 minut. Zawsze mogę tam wrócić, ale nie wiem czy warto. Stąd post i moje pytanie. 

To może doprecyzuje pytanie. Czy da radę jakoś ruszyć drążkiem bez wypinania go ze zwrotnicy? 

Edytowane przez przemas1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, przemas1234 napisał:

To może doprecyzuje pytanie. Czy da radę jakoś ruszyć drążkiem bez wypinania go ze zwrotnicy? 

Da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci się tylko drążkiem bez wyciągania ze zwrotnicy. Przy geometria ustawia sie przódi tył. I nic na oko. 

Edytowane przez Rob@k
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rob@k dzięki. Przestawiona jest tylko zbieżność na jednym kole i to minimalnie. Po oponie też widać że bierze ja minimalnie mocniej od wewnętrznej strony. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale kierownice przy jeździe na wprost też mam dosłownie o kilka stopni skręcona.

Wiem że nie powinienem tego na oko robić, ale chcę sprawdzić czy się uda. Jak mi ucieknie zbieżność i tak samo kierownica to pojadę na ustawienie zbieżności i wtedy będę wiedział za co płacę ?

Niestety u znajomego na warsztacie jest jeden cennik i nie ważne czy on tam wejdzie i o pół obrotu ruszy drążkiem, czy będzie mi ustawiał zbieżność po wymianie drążków paragon będzie musiał wystawić na taką samą kwotę. 

Czyli co wystarczy poluzować kontrę i da radę kręcić drążkiem? 

Edytowane przez przemas1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemas1234 napisał:

Czyli co wystarczy poluzować kontrę i da radę kręcić drążkiem?

Jeżeli nie jest zapieczony to tak. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...