Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica nie wraca do pozycji 0 po skręcie (nie odbija)


Louu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Odebrałem samochód od mechanika, wymieniany był komplet zawieszenia przód z końcówkami drążków i łącznikami (RTS) do tego rozrząd, pompa tandem, wąż wody, króciec wody, uszczelniacz wału i klocki hamulcowe. Pojechałem od razu od mechanika, do gościa zrobić geometrię. Po zrobieniu geometrii wracając do pracy czułem, że coś jest nie tak (przed nie pamiętam, bo przy krzywej kierownicy skupiałem się, żeby spokojnie dojechać), samochód po delikatnym ruchu kierownicy nie jechał prosto (kierownica się nie prostowała), a leciał w kierunku w którym, ten ruch wykonałem. Przy mocnym skręcaniu (skrzyżowanie 90 stopni) kierownica w ogóle nie odbija. Można założyć ręce za głowę, a auto będzie jeździło w kółko. Wróciłem do mechanika, ale na szybko nic nie wpadło mu do głowy, jutro będzie dzwonić do gościa od zbieżności, może razem coś wykombinują. 

Czy macie koledzy może jakieś sugestie, co może być przyczyną? Co bym mógł podpowiedzieć swojemu mechanikowi i gościowi od geometrii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździć trochę i sprawdzić, nowe zawieszenie tak ma, zanim sworznie się minimalnie rozpracują może trochę minąć, nawet kilkaset km.

 

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista Kolega zna to z doświadczenia? Trochę męka byłoby musieć przejechać 1kkm takim bolidem ;). Komfort bliski zeru, skupienie równe stu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tak miałem w B5, że kierownica nie wracała sama, w B6 też ciężej chodziła na początku. Nie byłem jedyny, wiele osób tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik nie kasował przypadkiem luzów na przekładni ?? Można tak "mocno" je skasować, że kierownica nie wraca ?

Pierwsze słyszę żeby po wymianie sworzni i innych elementów zawieszenia musiało się coś wyrobić aby zaczęło prawidłowo działać :eusathink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...