Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AVF odpala i zaraz gaśnie


sieergiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak na filmie, nowa pompa vacum, podmieniane czujniki wału i wałka, podmienione przekaźniki pompy i komputera na podszybiu, nowy filtr paliwa, zawsze odpala tak samo od pól obrotu i gaśnie. Błedów brak. Klapa gasząca w pozycji poziomej w momencie uruchomienia i wtedy kiedy gaśnie silnik.

Kontrolka od immo gaśnie jak widać na filmie,

Stało się to po dłuższym postoju (zmieniałem sprzęgło i zawieszenie przód ).

Jutro podmieniam kostkę stacyjki może jeszcze jakieś pomysły podrzucicie?

 

Edytowane przez sieergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jakby mu paliwa zabrakło. Czy przy drugim kręceniu odpala od razu? Czy wymieniałeś plastikowy trójnik/zawór na filtrze paliwa i poprawnie założyłeś oringi? Czy pompkę paliwa w baku słychać przez chwilę po przekręceniu kluczyka?

Zrób logi bipów i korekcji przy odpalaniu.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy każdym kręceniu odpala od razu czy zimny czy ciepły, trójnik był wymieniany rok temu, tak słychać pompę w baku, wydaje mi się że coś z prądem będzie, korekcje wtrysków wrzucę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sieergiej napisał:

I to nie kostka stacyjki podmieniłem i to samo

Przez kostkę stacyjki to by nie chciał odpalić w ogóle. U Ciebie pali i po chwili gaśnie, jakby brakło mu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by Vag pokazał błąd a tu nic czyżby jakieś odcięcie zapłonu ? Jest jakiś alarm tylko muszę zlokalizować centralkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, chodzi, wywala jeszcze bład g28, przyczyną była wtyczka na klemie + 8z0941824c z bezpiecznikiem, wszytkie styki mocno zaśniedziały po postoju, wyczyściłem i jest ok

Edytowane przez sieergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sieergiej napisał:

Zrobiłem, chodzi, wywala jeszcze bład g28, przyczyną była wtyczka na klemie + 8z0941824c z bezpiecznikiem, wszytkie styki mocno zaśniedziały po postoju, wyczyściłem i jest ok

Czyli jednak problem prądowy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyczyść też styki na rodzielaczu +12V za mce oraz duże bezpieczniki zlokalizowane w tej okolicy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2022 o 21:49, bobikos napisał:

To wyczyść też styki na rodzielaczu +12V za mce oraz duże bezpieczniki zlokalizowane w tej okolicy.

Też sprawdzę jak to wygląda dzięki za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znalazłem ostateczną przyczynę czemu wywalało błąd czujnika położenia wału, za mocno dokrecony czujnik.

Przy którejś z kolei podmianie czujnika już nie chciało mi się dokręcać tej śruby trzymającej czujnik i tylko go wcisnąłem i odpalił od strzała , nie wywala błędu chodzi jak nówka.

 

Edytowane przez sieergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...