Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak nawiewu z wentylatora wewnątrz auta.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie.

Mam problem z wentylatorem od nawiewu wnętrza przynajmniej tak mi się wydawało.

W różnych sytuacjach wentylator przestaje kręcić się lub się nie załączą w ogóle . Bez znaczenia co jest ustawione na klimatroniku. (słychać że kompresor się załącza ale wentylator we wnętrzu już nie.)

Został zmieniony wentylator na drugi niby przez jakiś czas około 3 miesiące pochodziło to ale były niskie temperatury. Teraz znowu zaczął szwankować.  Klimatronik przejrzany posprawdzane luty nic w nim nie widać co by mogło być nie tak.

 Wentylator miał trochę wypalane gniazdo bezpieczników więc piny z bezpiecznikiem zostały przełożone do wolnego miejsca powyżej bezpiecznika ale widzę że znowu się to "grzeje" bo zaczyna wytapiać plastik..

Czy jest po drodze między klimatronikiem a wentylatorem jakiś sterownik albo opornik tak jak w innych samochodach ?

Może macie jakieś schematy albo info jak to jest i z czego sterowane i zasilane..?

 

 

Opublikowano

Jaką dmuchawę wstawiłeś? Zamiennik czy oryginał?

Opublikowano
  • Autor

Oryginał

Opublikowano

Nową czy używaną?

Opublikowano
  • Autor

używana ale łącznie zmieniłem na dwie używane i na każdej to samo

Opublikowano
  • Autor

Jak by co mam jeszcze trzecią zakupioną tu na forum ze sprawnego nawiewu.. ale obawiam się że to nie w tym problem dlatego potrzebuje sprawdzić to kompleksowo..

Opublikowano

Jak myślisz, dlaczego ktoś wymontował i sprzedał sprawną?:whistling:

Kup nową oryginalną albo markowego producenta i po problemie. Regulator/opornik jest zintegrowany w podstawie dmuchawy więc i on będzie nowy. 

Opublikowano
  • Autor

Wiatraki były raczej sprawne. Małe jest prawdopodobne aby mój ori + dwa wymienione były padnięte ..

Trzy wiatraki z tym samym objawem to raczej naciągana teoria ocz możliwa ale mało prawdopodobna. Mam jeszcze jeden wyciągnięty na pewno ze sprawnego wozu ale odkręcenie trzeciej śruby w nim to ekwilibrystyka więc jak już się za to wezmę to wolę posprawdzać wszystko...

Dlatego potrzebuje schematów sterowania i zasilania ..

Opublikowano
  • Autor

Ma ktoś ELSE żeby sprawdzić jak to jest  zasilane ?

Opublikowano
  • Autor

:hi: Dzięki wielkie. 

Wszystko jest jasne na schemacie poza jedną rzeczą może będziesz wiedział przewód zasilający z dmuchawy o oznaczeniu nr 4 czerwono niebieski jak mniemam plus zasilania. Nie widzę skąd jest brany co oznacza 4 po drugiej stronie. ?

Zrzut ekranu .png

Opublikowano

Tak, 4 to zasilanie z bezpiecznika (widoczne na str. 51/2).

 

Screenshot_20220528-234919_Adobe Acrobat.jpg

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze raz dzięki. O to właśnie chodziło czy to jeszcze przez cos idzie czy z bezpiecznika.

Edytowane przez Robero321

Opublikowano

:hi:Idzie z bezpiecznika bezpośrednio na kostkę dmuchawy.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dla potomnych.. Problem z dmuchawą rozwiązany bo już od 3 tygodni jest OK.

Dmuchawa była sprawna jak i pozostałe dwie również.

Problemem był klimattonik i jego sterowanie silnikiem dmuchawy.

Po wymianie klimatronika i prawidłowym zakodowaniu jest OK.

Jeszcze raz dzięki za schematy..

 

Opublikowano

To super, że naprawiłeś. Dzięki za odpowiedź i podanie przyczyny. Wiele osób po tym jak znajdą i usuną przyczynę nie informują już w czym był problem  :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.