Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E Led A3 8P 2010


kacperoxd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przychodzę z problemem włączania i wyłączania radia RNS. Ostatnimi czasy chciałem dołożyć moduł wefa, wysunąłem radio z konsoli do połowy, po czym wsunąłem do środka I od tego momentu radio przestało włączać się I wyłączać po zapłonie oraz na liczniku przestało wyświetlać stację radiowa i utwór jaki leci. Komputer ODB11 pokazuje mi po 2 błędy w Radiu jak i nawigacji typu: Sterownik w zestawie wskaźników Kod: 01317 oraz Sterownik elektroniki kolumny kierownicy kod: 00466. Kable w grubsza sprawdzone, nie wyglądają na uszkodzone. Przed odpięciem wszystko działało bez problemów, wszystko jest oryginalne, nic nie było dokładanie. Jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po błędach i zachowaniu widać że nie ma komunikacji CAN. Przy wysuwaniu radia musiały się uszkodzić przewody lub osadzenie pinów w kostce, popatrz dokładnie na linie CAN. Czyli przewody pomaranczowy/fioletowy i pomaranczowy/brązowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zresetuj licznik poprzez wyjęcie bezpiecznika. Może się zawiesił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2022 o 07:57, MaTeo85 napisał:

Po błędach i zachowaniu widać że nie ma komunikacji CAN. Przy wysuwaniu radia musiały się uszkodzić przewody lub osadzenie pinów w kostce, popatrz dokładnie na linie CAN. Czyli przewody pomaranczowy/fioletowy i pomaranczowy/brązowy.

Tak zrobię, dzieki za podpowiedź.

W dniu 25.05.2022 o 11:11, H4mm3R napisał:

Ewentualnie zresetuj licznik poprzez wyjęcie bezpiecznika. Może się zawiesił. 

Bezpieczniki wewnątrz auta jak i w pod maska sprawdzone, licznik się zresetował ale radio dalej sie nie uruchamia. 

Dodam do pierwszego postu, że jak robię dłuższą trasę to radio potrafi się wyłączyć tak jakby nie miało podtrzymania prądu i muszę się włączyć, aby dalej działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącza się bo nie ma CAN. Szukaj problemu w tym co opisane masz wyżej przez MaTeo..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...