Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężarka klimatyzacji Sanden.


Vexart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio robiłem u siebie klimatyzacje. Dowiedziałem się że można założyć sprężarkę klimatyzacji z golfa V i tym podobne produkcji Sanden, oznaczenie 1K0820803S lub 1K0820859F zapewne są też z innymi oznaczeniami z taką samą budową. Kupiłem już dwie używane każda po 170zł i były w naprawdę dobrym stanie rozebrałem na części pierwsze. Budowa podobna do oryginalnych z a4 b6/b7 denso, w obu tłoki pokryte molimbdenem. Z tym że Sanden ma 7 tłoków denso 6 tłoków tej samej średnicy. Sanden ma pierścień uszczelniający na tłoku w Denso jest jedynie rowek. Pomysł ze sprężarką z golfa 5 nie jest mój, ale nie znalazłem tego na forum. Sprężarki pasują do a4 b6/b7 po zmianach w układzie. Przed zmianami złącze wysokiego ciśnienia jest inne. Przed zmianami jest oring 11x1.82 po 11x2,5 ja u siebie założyłem poprostu grubszy oring i jest szczelne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 16:53, Vexart napisał(a):

Witam ostatnio robiłem u siebie klimatyzacje. Dowiedziałem się że można założyć sprężarkę klimatyzacji z golfa V i tym podobne produkcji Sanden, oznaczenie 1K0820803S lub 1K0820859F zapewne są też z innymi oznaczeniami z taką samą budową. Kupiłem już dwie używane każda po 170zł i były w naprawdę dobrym stanie rozebrałem na części pierwsze. Budowa podobna do oryginalnych z a4 b6/b7 denso, w obu tłoki pokryte molimbdenem. Z tym że Sanden ma 7 tłoków denso 6 tłoków tej samej średnicy. Sanden ma pierścień uszczelniający na tłoku w Denso jest jedynie rowek. Pomysł ze sprężarką z golfa 5 nie jest mój, ale nie znalazłem tego na forum. Sprężarki pasują do a4 b6/b7 po zmianach w układzie. Przed zmianami złącze wysokiego ciśnienia jest inne. Przed zmianami jest oring 11x1.82 po 11x2,5 ja u siebie założyłem poprostu grubszy oring i jest szczelne.

Pozdrawiam.

Jak rozwiązałeś temat z wtyczką od zaworu ? Bo w b6 jest u góry kompresora. Przedłużałeś kabel ?

Ja myślałem założyć sprężarke 5N0820803 według etki to ostatnie roczniki golfa 5 i początek golfa 6 więc można trafić młode i z małym przebiegiem tylko czy trochę inna budowa nie będzie w czymś przeszkadzać  ?

Screenshot_20230423-125049_Chrome.jpg.8ac839176dbf748774830784ea223d63.jpg

 

 

Screenshot_20230423-125310_Chrome.jpg.d856dc00fca93c74639ffc1cd6ed2cca.jpg

 

Jak pasek założyłeś bo podobno ma być krótszy niż oryginał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat pasek został ten sam bo koła pasowe były tej samej średnicy. Mniejsze kółko krótszy pasek ale to nie problem coś dobrać. Zawór zmieniałem na nowy. Do tej sprężarki są różne. Są też takie z wtyczka na kablu. Ale wtedy wtyczka nie pasuje i musiałem podmienić samą Wtyczke. Lub jak chcesz to przedłużasz kabel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oringi grubsze co założyłeś trzymają normalnie ciśnienie? Węże rozumiem zostawiłeś swoje stare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 14.05.2023 o 18:25, Miras95 napisał(a):

Te oringi grubsze co założyłeś trzymają normalnie ciśnienie? Węże rozumiem zostawiłeś swoje stare?

Tak grubszy oring bez problemu trzyma nic się nie dzieje już rok jeżdżę i jest git, Tak wszystko zostaje stare .

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...