Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z tylną lampą w avancie


mario_zdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Spaliła mi się żarówka w tylnej lampie. Chcąc ją wyjąć zacząłem odkręcać śrubę, która ją trzyma, ale śruba nie chce się wykręcić (poszła tylko kilka obrotów), co gorsza teraz nawet nie chce się zakręcić i obraca się w obie strony. Przez to lampa trochę się rusza. Prawdopodobnie gwint poszedł, ale nie mam pomysłu jak ją wytargać. Ściągnięcie tego bocznego plastiku może bu pomogło, wtedy można by złapać ja jakimiś wąskimi kombinerkami. Nie wiem tylko jak go wyjąć, zaczepy mocno trzymają i nie chce ich połamać.

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo pomógłby obrazek...żebyś widział jak zaczepy wyglądają... może ktoś użyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te boczki w avancie to masakra - najgorsza padaka do ściągania. Na łuku który kryje m.in. tylną lampę są 2 albo 3 spinki/klamry - możliwe że będziesz musiał wypiąć też klamrę znajdującą się pod szybą aby moć odgiąć boczek na tyle żeby swobodnie dostać się do śruby. Zanim jednak zabierzesz się za rwanie - musisz wykręcić uchwyty do mocowania bagażu/siatki (podnosisz klamrę do góry i widać 2 śruby) bo one trzymają boczek od spodu (przyda się też wyciągnąć matę bagażnika). Oprócz tego trzeba jeszcze zdemontować tylną listwę bagażnika (tam gdzie jest klamra zamka - 4 śruby) ponieważ ten element także trzyma w/w boczki a dokładnie ich plastikowe końce...

back.jpg

A tak na przyszłość - aby wyciągnąć tylną lampę nie musisz śruby o której pisałeś wykręcać do końca. Wykręcasz na tyle że czujesz że dalej nie idzie i to wystarczy - dalej to już tylko "wybolcowanie" lampy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za obrazek, w sobotę biorę się do roboty, mam nadzieję, że się uda. :)

A co do śruby to nie wykręcałem jej do końca, ona kręci się w miejscu ale się nie wykręca. Wyjąłem drugą lampę z ciekawości i wyszła bez problemu.

Dam znać czy się udało, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...