Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tłoczek hamulca czy trzeba odpowietrzac?


DavOS99

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienic pęknięta gumową osłonę przeciwpyłową, czy po wypchnięciu tłoczka i wymianie konieczne będzie odpowietrzenie? Jeżeli tak to tylko w jednym kole (lewy tył to jest) czy we wszystkich czterech?

IMG_20220604_133823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Jak wypchniesz tłoczek na zewnâtrz to płyn hamulcowy ścieknie z zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego jak wyciśniesz tłoczek to płyn cały czas będzie Ci cieknął grawitacyjnie ze zbiorniczka i jak tam się skończy to masz cały układ do odpowietrzania. Najlepiej od razu wykręć przewód i zaślep go sobie czymś żeby nie ciekło a zacisk zrobisz sobie na stole wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Qkers napisał:

Mało tego jak wyciśniesz tłoczek to płyn cały czas będzie Ci cieknął grawitacyjnie ze zbiorniczka i jak tam się skończy to masz cały układ do odpowietrzania. Najlepiej od razu wykręć przewód i zaślep go sobie czymś żeby nie ciekło a zacisk zrobisz sobie na stole wygodniej.

Czyli wykręcam przewód zaślepiam na przykład śrubą i wtedy odpowietrzam tylko koło, przy którym robiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, --Rafcio-- napisał:

mozesz wcisnąć i zaprzeć czymś pedał w srodku np kijem o fotel i nic nie bedzie kapać

Wtedy będę musiał odpowietrzyć tylko jedno koło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja regnerowalem tylnie zaciski, wykreciłem je, zaparłem pedał listewką żeby nie kapało z przewodu a na końcu odpowietrzałem tradycyjnie na 2 osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, --Rafcio-- napisał:

Tak, ja regnerowalem tylnie zaciski, wykreciłem je, zaparłem pedał listewką żeby nie kapało z przewodu a na końcu odpowietrzałem tradycyjnie na 2 osoby

Okej, tak też zrobię. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...