Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesienie zderzaka/opuszczenie maski - za duża szpara.


szymczo333

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!
Mam problem z grillem i gwizdem powietrza. Jest osobny temat na tym forum - link:

jak ponoć być powinno.jpg

jak u mnie jest.jpg

Edytowane przez szymczo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi to, że nie bardzo widzę tu miejsce, aby ten zderzak podnieść. Tak samo jak lampy przesunąć do góry, skoro one są spasowane z belką?

spasowane 1.jpg

spasowana lampa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już nie jeżdżę B7 ale jak dobrze pamiętam to regulacja wysokości zderzaka jest na śrubach koło grilla, odkręcasz śrubki odsuwasz zderzak i odkręcasz lub wkręcasz taką dużą śrubę (klucz chyba 24) przez którą przechodzi ta cienka śruba którą wcześniej odkręciłeś     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odbojach się reguluje, trzeba cały zderzak zdemontować i belkę wraz z odbojami dźwignąć do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej, to rozumiem, ale chodzi mi o to, czy jest u mnie na to miejsce? Czy lampy tak po prostu odkręcę i też wyżej ustawie? No i przede wszystkim, jak mam dać zderzak wyżej, skoro nie ma już pola manewru przy nadkolach. Tez zderzak się jakoś "nagnie"? Po prostu nie wyobrażam sobie tego, że mogę go jeszcze podnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Langista napisał:

Pas przedni dźwiga się wraz z belką.

A ten pas przedni ma jakąś regulacje? albo można go jakąś nagiąć? Poprzedni właściciel mówił, że samochód był z przodu walony. Może coś zostało źle spasowane, albo ten pas przedni jest jakiś krzywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka mm na śrubach ugrasz. Jak był uderzony i podłużnice były krzywo wstawione to nawet tego nie skomentuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista wydaje mi się, że bajki chłopu opowiadasz. Między zderzakiem a błotnikiem kartka papieru się nie wśliźnie, między lampą a zderzakiem wygląda podobnie. W jaki sposób ma podnieść zderzak na śrubach do góry? Zderzak ma na lampy zarzucić? Inna sprawa że jak podniesie go środkiem to dół mu się rozjedzie(zrobi się dziura między zderzakiem a błotnikiem). No chyba, że ten zderzak jest z gumy i środek się naciągnie do góry a reszta zostanie na swoim miejscu? (ale nie wydaje mi się)

Ciekawi mnie natomiast temat dźwigania pasa przedniego :) On tam ma jakieś pole manewru? Czy jest na sztywno skręcony z resztą nadwozia(podłużnicami)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zdejmowałeś nigdy pasa przedniego wraz z belką, skoro nie wiesz jak to wygląda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...