Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI A3 8P Sportback-padnięty sterownik drzwi prawy tył ?!


tomasm64

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie komunikację(LIN czy CAN) trudno jest bez oscyloskopu poprawnie zdiagnozowac. Będziesz chyba jednak musiał się do kogoś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jeszcze sprawdzę złącze i przewody w lewym słupku, może tu coś pourywałem ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Byłem u elektryka i wyjaśniłem mu co robiłem, co kodowałem, jaki jest problem i z czym. Spytał się czy mam wcześniejsze kodowania, może skan, może logi ?!  Miałem swojego laptopa z VCDS i były wcześniejsze skany, logi.

Kontrolnie postanowił powrócić do starych ustawień ....... i o dziwo wszystko wróciło do normy !!!:banan:
Okazało się, że kodując moduły drzwi pod składane lusterka wziąłem nie tę wartość co trzeba i jeden ze sterowników (tylnych prawych drzwi) się zblokował i wyłączył. Po powróceniu sterowników przednich drzwi do wcześniejszych ustawień się odblokował. Nie ma żadnych błędów w VCDSie.

Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc bo dzięki waszej pomocy zacząłem sam ale sprawę zakończył elektryk !!!

DZIĘKUJĘ !!!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś napisać na początku tematu, że kodowania zmieniłeś. Nigdzie o tym mowy nie było. Napisałeś, że rozpinałeś tylko wtyczkę. Na przyszłość podaj wszystkie informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz rację, ale przez tę awarię całkowicie mi z głowy wypadło, żeby tę awarię skojarzyć ze złym kodowaniem, myślałem, że sprawa dotyczy fizycznej usterki, z którą nie mogłem sobie poradzić. Jeszcze raz, i to już kolejny raz, dzięki Muskel1 za twoją pomoc !!!
Człowiek stary a jeszcze nadal musi się uczyć - życie !!!
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomasm64 napisał:

No tak, masz rację, ale przez tę awarię całkowicie mi z głowy wypadło, żeby tę awarię skojarzyć ze złym kodowaniem, myślałem, że sprawa dotyczy fizycznej usterki, z którą nie mogłem sobie poradzić. Jeszcze raz, i to już kolejny raz, dzięki Muskel1 za twoją pomoc !!!
Człowiek stary a jeszcze nadal musi się uczyć - życie !!!
Pozdrawiam.

:hi::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...