Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja podświetlenia licznika A6C5


Gronth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebna pomoc w podłączeniu regulacji podświetlenia licznika. Przełącznik regulacji mam z a6 (wiem można przelutować z polifta a4 ale nie posiadam takich zegarów a chciałbym wykorzystać te niżej pokrętło regulacji). Niestety brak mi już pomysłu jak to ze sobą połączyć aby wszystko pięknie śmigało :D . Moje podłączenie:

niebieska wtyczka piny 1, 23, 26 i 27 - PLUS

niebieska wtyczka piny 7, 9 i 24 - MASA

pokrętło 5 pin masa, 6 pin PLUS, 2 pin terminal 58d i do licznika 15pin

Próbowałem już na kilka sposobów ale chyba nie rozumiem do końca działania terminalu 58d :D (nigdzie w necie nie mogłem znaleźć rozpiski pinów tego włącznika). Ewentualnie czy jest możliwość jakoś spiąć piny żeby cały czas na full świecił?

Bardzo bym był wdzięczny gdyby ktoś dał jakieś wskazówki :D .

 

 

20220703_191136.thumb.jpg.e964e5ced2926b70d8370749e2df2462.jpgfile:///C:/Users/Sebastian/Downloads/20220703_191136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rozpiskach  z elsy jest błąd - pokrętło podpinasz pod pin 30 zielonej wtyki - Terminal 58DE , jak chcesz żeby na max świeciło to dajesz masę na niego 

 

terminal 58d to jest wyjście cyfrowe sygnału podświetlenia , terminal 58s wyjście analogowe sygnału podświetlenia 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :D. Mało brakowało a bym się wykończył :D .

Teraz szafa świeci jak trzeba chociaż mogło by troszkę mocniej :D Pewnie w autku przy 14v będzie jaśniej :D. Pokrętłko chyba już widzi koniec bo delikatnie zjadę w dół i już prawie ściemnia na max. Mam jeszcze jedną prośbę czy rzucił byś okiem na rozpiskę czy mam poprawną? Czy terminal 58s jest wyjściem z licznika i jak faktycznie podepnę do niego resztę tj. stary terrminal58d to całe oświetlenie będzie reagować jak w ori liczniku gdzie potencjometr był? 

20220703_212314.jpg

20220703_211509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Banan napisał:

w rozpiskach  z elsy jest błąd - pokrętło podpinasz pod pin 30 zielonej wtyki - Terminal 58DE , jak chcesz żeby na max świeciło to dajesz masę na niego 

 

terminal 58d to jest wyjście cyfrowe sygnału podświetlenia , terminal 58s wyjście analogowe sygnału podświetlenia 

Jasne jak słońce :D . Chylę czoło :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie w c5 lift jest specyficzne i nie świeci tak mocno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...