Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z pedalem gazu


Walus851

Rekomendowane odpowiedzi

witam drogich kolegów wracajac dzis z pracy miałem awarie min jadac cos mi pyknelo i w tym momecie gaz mi zszedl do samego konca :kwasny: wrócilem jakos do domu jadac na wolnych obrotach :wallbash: pedał gazu jest w podłodze co to moze byc drodzy koledzy czy to jest zwiazane z gazem wiem ze gaz jest elektryczny czy szykuje mi sie wymiana calego pedału prosze o jakas pomoc pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Prawdopodobnie pękła ci linka która łączy pedał gazu z tym ustrojstwem które odpowiada za wskazania położenia pedału gazu. Weź latarkę i zerknij tam pomiędzy pedały i powinno być widać czy to linka pękła. Linka około 80-100zł ale ciężko jest ja wymienić ze względu na ciasnotę wokoło pedałów. Ja posłużyłem sie trochę młodszym bratem i sama wymiana zajęła 10 minut. Tylko ja nie kupowałem nowej linki a zastosowałem swój patent bo szkoda było mi 100zł za 5cm linki, i pewien jestem że wytrzyma więcej niż ta co była wcześniej oryginalnie. :> Pozdrawiam i powodzenia w usuwaniu usterki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pękła mi owa linka i dorobiłem ją z kabla skrętki i dojechałem 40 km ciągnąc ręką za kabel :)

Gdzie można kupić sama linkę ?

Może ktoś ma odsprzedać ?

Jest jakiś patent na wymianę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież post wyżej od twojego masz odpowiedź.

Dżizas :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups,sorry.

Pisałem na przerwie w pracy i nie zerknąłem na datę.

Tak to jest.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Ci wybaczone :)

Pozdrawiam

Problem częściowo rozwiązany, posłużyłem się opisem z forum passata.

"zdejmij tapicerkę tą pod kierownicą, zdejmij pedał gazu, i analogicznie z prawej strony, głęboko za padełem znajduje się potencjometr, na jego trzpieniu przykręcony jest "półksiężyc", na który zaczepiony jest kawałek linki."

Moja podpowiedz: pedał gazu jest wciśnięty na zatrzaskach do elementu metalowego. Półksiężyc osadzony jest w potencjometrze na wieloklinie (klucz 10).

Linka była pęknięta w pół i na szczęście mam oba elementy z którymi jutro jadę do punktu gdzie dorabiają linki stalowe koszt podobno 10 zł i robią na miejscu.

Także 80 zł do przodu a myślę że jakością nie odbiegnie od oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...