Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zalanego modułu lampa LED


Keglevic

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Pisze z zapytaniem odnośnie lampy led w a4 b9. Nakreśle sprawę

 

Auto USA z pękniętym kloszem. Lampa zregenerowana, moduł zalany. Kupiłem nowy, z inna końcówka numeru(AD) bo sprzedawca w sklepie mówił, ze podobno będzie pasował. W jednej firmie w okolicy stwierdzono ze nie pasuje i założono drugi z takim samym numerem i końcówka AC jak oryginalny. 

Teraz zaczynaja się problemy. Obie lampy działają na oryginalnym modulem (AC), który był fabrycznie montowany i sprawny, a nowy moduł mimo parametryzacji online nie działa ani w lewej ani w prawej lampie. I pokazuje usterkę Elektryczna w lampie w której jest wsadzony nowy moduł .

 

Da się to jakoś ogarnąć? Czy pozostaje mi wymiana lamp?

49F669A8-AE0F-47FC-99F1-B06A0E6740CF.jpeg

8B7A7E1C-FD71-4C92-9645-58BFCA751A5B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może lampa ma także po zalaniu usterkę. Wypnij obie lampy. Na sprawną lampę załóż nowo zakupiony sterownik. Podłącz lampę i sprawdź czy działa poprawnie. Jeżeli tak to zalana lampa do wymiany.  Podłącz lampę zarówno do prawej jak i lewej strony wiązki czy po obu stronach działa. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Muskel1 napisał:

Być może lampa ma także po zalaniu usterkę. Wypnij obie lampy. Na sprawną lampę załóż nowo zakupiony sterownik. Podłącz lampę i sprawdź czy działa poprawnie. Jeżeli tak to zalana lampa do wymiany.  Podłącz lampę zarówno do prawej jak i lewej strony wiązki czy po obu stronach działa. 

moduł z lewej lampy z końcówką AC  działa w prawej lampie i nie zgłasza błędów 

moduł z końcówką AD nie przyjmuje parametryzacji z VCP 

@wrclaguna  może coś poradzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Keglevic napisał:

W jednej firmie w okolicy stwierdzono ze nie pasuje i założono drugi z takim samym numerem i końcówka AC jak oryginalny. 

 

Dlaczego go nie zatrzymasz tego z AC skoro działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Dlaczego go nie zatrzymasz tego z AC skoro działa? 

AC działa tylko ten ori, ktory był w nieuszkodzonej lampie. AD wgl nie przyjmowało, a AC pokazywał błąd niezależnie, w której lampie był czy to w tej zalanej czy w tej nietkniętej.

Wczoraj byłem w firmie, która to miała ogarnąć ale rozłożyli ręce i sami nie wiedza jak rozwiązać ten problem. Zalecali wymianę lampy chociaż dziwił ich fakt, ze na tym jednym module wszystko hula. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD są do lamp matrix i nie przyjmą parametryzacji z AC bo hardware jest inny (różnią się fizycznie od siebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał:

AD są do lamp matrix i nie przyjmą parametryzacji z AC bo hardware jest inny (różnią się fizycznie od siebie).

No właśnie sprzedawca mówił ze jest więcej pinów, ale ze będzie pasowało bo na serwisie daliby mi identyczny. Jutro odsyłam AD i zamawiam AC. Tylko tutaj dalej pozostaje problem bo tego nowego AC lampy nie chcą przyjąć. Szukać lampy USA z modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Keglevic napisał:

Tylko tutaj dalej pozostaje problem bo tego nowego AC lampy nie chcą przyjąć.  z modułem?

Tzn? Nie rozumiem co masz na myśli.

Kupując używany sterownik z AC nic więcej nie musisz robić. Podmieniasz stary na nowy p&p i będzie działać  Parametryzację należy wykonać tylko na nowym "dziewiczym" sterowniku. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Keglevic napisał:

No właśnie sprzedawca mówił ze jest więcej pinów, ale ze będzie pasowało bo na serwisie daliby mi identyczny. Jutro odsyłam AD i zamawiam AC. Tylko tutaj dalej pozostaje problem bo tego nowego AC lampy nie chcą przyjąć. Szukać lampy USA z modułem?

Sprzedawca to gamoń i wprowadził Cię w błąd, narażając na niepotrzebne koszty i stratę czasu. Kup sprawny AC i będzie OK. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Keglevic napisał:

AC działa tylko ten ori, ktory był w nieuszkodzonej lampie. AD wgl nie przyjmowało, a AC pokazywał błąd niezależnie, w której lampie był czy to w tej zalanej czy w tej nietkniętej.

Wczoraj byłem w firmie, która to miała ogarnąć ale rozłożyli ręce i sami nie wiedza jak rozwiązać ten problem. Zalecali wymianę lampy chociaż dziwił ich fakt, ze na tym jednym module wszystko hula. 

Kolejna firma co nie ma pojęcie co robi :facepalm:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, H4mm3R napisał:

Sprzedawca to gamoń i wprowadził Cię w błąd, narażając na niepotrzebne koszty i stratę czasu. Kup sprawny AC i będzie OK. 

Ok, dzięki Bardzo Panowie :D jutro zamawiam z końcówka AC :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy orientuje się ktoś który moduł odpowiada za kierunkowskazy/światła dzienne/światła drogowe w lampie led (full led przed liftem)?

Od kilku dni lampa mi coś świruje. Jednym razem działa wszystko, czasem działa podczas odpalenia samochodu i po kilku km przestaje i pojawiają się błędy na VC, a innym razem przejadę kilkaset km i wszystko jest w porządku. Totalna ruletka i nie wiadomo kiedy czego się spodziewać.

 

błędy z VC:

audi adaptive light: usterka

lewy przedni kierunkowskaz niesprawny

lewe światło mijania niesprawne

lewe światło drogowe niesprawne

lewe światło postojowe/do jazdy dziennej niesprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która lampa? prawa czy lewa?
Myślę, że albo oba sterowniki padły, albo masz problem z główną wtyczką/wiązką lampy.

Masz błędy świadczące o usterce obu sterowników.

Jeden sterownik odpowiada za światła pozycyjne, światła do jazdy dziennej, kierunkowskaz oraz silniczek do samopoziomowania (lewa lampa sterownik J1018), a drugi sterownik odpowiada za światła mijania, światła drogowe, doświetlanie zakrętów (lewa lampa sterownik A31).
Miałeś coś robione przy aucie? Kolizję może? Albo wymieniane lampy z xenon na led?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Muskel1 napisał:

Która lampa? prawa czy lewa?
Myślę, że albo oba sterowniki padły, albo masz problem z główną wtyczką/wiązką lampy.

Masz błędy świadczące o usterce obu sterowników.

Jeden sterownik odpowiada za światła pozycyjne, światła do jazdy dziennej, kierunkowskaz oraz silniczek do samopoziomowania (lewa lampa sterownik J1018), a drugi sterownik odpowiada za światła mijania, światła drogowe, doświetlanie zakrętów (lewa lampa sterownik A31).
Miałeś coś robione przy aucie? Kolizję może? Albo wymieniane lampy z xenon na led?

 

Problem jest z lampą lewą tj po str. kierowcy. Z fabryki auto wyjechało na ledach. Rok temu miałem wymienianą lampę na nową bo gostek przerysował mi klosz jak wyjeżdżał z parkingu ;P Moduły przekręcili stare i teraz zaczęły się takie akcje. Ten sterownik A31 też będzie padnięty skoro działają mi światła mijania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pisałeś, że światło mijania też nie działa, teraz piszesz, że działa. To jak w końcu,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra może nie doprecyzowałem.. pytałem się o moduł do konkretnych podzespołów a poniżej wkleiłem błędy z VC. Światło mijania działa pomimo błędu. Nie działają: kierunkowskaz/światło dzienne/światło drogowe

Edytowane przez trancemati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kierunkowskaz, DRL i pozycyjne odpowiedzialny jest sterownik J1018. Numer części 4M0 907 397 AC. Odepnij główną wtyczkę od lampy i sprawdź jak w środku wyglądają piny. Czy nie są zaśniedziałe/skorodowane. Być może jak wymieniali Ci lampę źle wpięli wtyczkę i wilgoć się tam dostała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2022 o 19:10, Muskel1 napisał:

Za kierunkowskaz, DRL i pozycyjne odpowiedzialny jest sterownik J1018. Numer części 4M0 907 397 AC. Odepnij główną wtyczkę od lampy i sprawdź jak w środku wyglądają piny. Czy nie są zaśniedziałe/skorodowane. Być może jak wymieniali Ci lampę źle wpięli wtyczkę i wilgoć się tam dostała. 

Dziękuję za pomoc. Zdemontowałem nadkole, wyjąłem główną wtyczkę i moduł. Nie było widać korozji ale potraktowałem wszystko kontaktem i złożyłem. Póki co działa i mam nadzieję, że tak już zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...