Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B9 Avant 2016 - jaki mam model/wersje nawigacji?


protoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

Od tygodnia cieszę się zakupionym samochodzikiem jak w temacie :) Pierwsze co mnie zastanawia to nawigacja. Samochód ma w schowku slot na SIM i dwie kart SD w celu aktualizacji jak widoczne na zdjęciach. W Internecie wyszukałem że aby sprawdzić wersje mapy trzeba wejść w menu samochodu przyciskiem CAR - szczerze powiem że nie mam pojęcia gdzie ten przycisk się znajduję :/ Po jego naciśnięciu z podmenu wybrać należy Version jednak ja nic takiego nie znalazłem. 

Dodatkowo chciałem Was dopytać czy jest możliwość pobrania skądś gotowych aktualnych map czy to tylko raczej płatna opcja w ASO? 

Załączyłem dodatkowe zdjęcia do mojego postu. Mam nadzieje że na ich podstawie powiecie mi chociaż jaką mam wersje MMI :) 

Pozdarwiam

Przemek

20220724_161312.jpg

20220724_161241.jpg

20220724_161223.jpg

20220724_161231.jpg

Edytowane przez protoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dużą nawigację czyli wersja MIB  high. Mapy legalnie tylko w ASO. 

Z ominięciem ASO należy do  jednostki  MIB wgrać patch i dopiero zaktualizować karty. 

Wersję nawigacji znajdziesz w ustawieniach, poszukaj dobrze 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 dziękuje za odpowiedź. 

No właśnie szukałem ale nie mogę znaleźć. Spróbuje jeszcze pogooglać znając już wersję nawigacji - zarówno jak sprawdzić wersje oraz gdzie znaleźć mapy.. Swoją drogą orientuje się ktoś jaki jest koszt aktualizacji takiej mapy w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, protoss napisał:

Swoją drogą orientuje się ktoś jaki jest koszt aktualizacji takiej mapy w ASO?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ofertach na allegro które są znacznie tańsze niż aktualizacja w ASO.  Poniżej przykłady link:

 

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do Twojego navi. Link który Ci podałem był tylko przykładowym linkiem i przedmiotem była aktualizacja do małej nawigacji (Delphi).

Ty masz dużą nawigację (Harmann).

Nawigację możesz nawet wysłać do kogoś aby przeprowadził Ci aktualizację. Musisz tylko sam wymontować i zamontować. Warto jest do aktualizacji poszukać kogoś, kto się tym zajmuje. 

Tu na forum jest kilka osób jak np. @Deniro @H4mm3R  @wrclaguna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS zmień w tytule bo masz model B9 a nie B8:wink:

Poproś także o przeniesienie do odpowiedniego działu (B9) bo tu jest dział B8.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaskoczyłeś. W dowodzie jest napisane B8 :O

Edytowane przez protoss
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, protoss napisał:

A to mnie zaskoczyłeś. W dowodzie jest napisane B8 :O

Jest to spowodowane mykiem, który Audi wykorzystało aby na początku produkcji nie stosować nowego czynnika klimatyzacji r1234yf. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc podsumowując moja nawigacja to MIB--S Herman. Lepiej kogoś poprosić niż samemu przeprowadzić aktualizacje. Czy jeśli coś pójdzie nie tak to jakie mogą być tego konsekwencje? Auto może odmówić posłuszeństwa czy tylko nawigacja nie będzie działać? W sumie chciałbym się tego nauczyć ale jak mam coś popsuć to bez sensu. 

 

Poproszę również Moderatora o przeniesienie tego tematu do działu audi A4 B9 - przepraszam za moją pomyłkę wynikającą z niewiedzy.

 

Muskel1 dziękuje za szczegółowe informację

Edytowane przez protoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja nawigacja to MMI MIB2 (MHI2) .

Samemu można przeprowadzić aktualizacje (podane masz w pierwszym moim poście jak). Jeżeli nie czujesz się na siłach to zleć komuś aby to za Ciebie wykonał. Gdy coś pójdzie nie tak, można w najgorszym przypadku uwalić MMI. Auto będzie funkcjonować ale bez MMI i wszystkich funkcji, które korzystają z MMI. 

Aby przenieść temat do właściwego działu, kliknij na 3 kropki w prawym górnym rogu pierwszego Twojego posta i wybierz opcję "zgłoś". Następnie wpisz w okienku prośbę o przeniesienie do właściwego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, protoss napisał:

Ok więc podsumowując moja nawigacja to MIB--S Herman.

Harmann nie Herman:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 jeszcze raz dziękuje za pomoc i podesłanie linków do lektury i nauki. Mam nadzieje że ten temat się jeszcze komuś przyda.

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie masz 140km, zrobimy wszystko w kilka godz. jeśli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile taka przyjemność by u Ciebie kosztowała?:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...