Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Xenon, żarówki


mihu_wpr

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Pierwszy raz mam autko z lampami ksenonowymi (to również moje pierwsze AUDI ;) ) i zastanawiam się czy żarówki niebawem nie będą do wymiany. Dziś, stojąc na światłach za innym samochodem, zauważyłem mruganie swoich świateł (tak jakby świeciły one z częstotliwością mrugania taką, że ludzkie oko jest w stanie wychwycić tą prędkość odświeżania ;) ). Czy to tak powinno wyglądać, czy nie powinny one świecić światłem ciągłym? Dodam również, iż jak stanę przed samochodem i zobaczę na kolor światła to jest on taki lekko różowawy (nie powinien być czasem niebieski?)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisanych objawów(mryganie i różowy kolor) wynika że masz palniki do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem na allegro sprzedawcę z Warszawy(zależało mi na odbiorze osobistym) i od razu na miejscu je wymieniliśmy. Chodzą dobrze do tej pory, więc mogę je polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było inaczej. Też xenon mrugał, ale niedługo po montażu i wcale nie wynikało to z tego że żarnik był stary. Problem był chyba z przetwornicą. Nie naprawiłem tego (bo w firmie, w której kupowany był cały zestaw, nie wiedzieli dlaczego mruga), mrugało przez około 3 miesiące, potem się samo naprawiło. Ale od tylu tysięcy mrugnięć żarnik w tym reflektorze wypalił się dużo szybciej niż w drugim. Podsumowując: jeśli mruga, niekoniecznie oznacza to potrzebę wymiany żarówki/żarnika. Być może to przetwornica lub coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...