Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"zgrzyt/dzwięk?" przy wyłączaniu silnika bfb


replayzs

Rekomendowane odpowiedzi

https://youtu.be/F-dp9cpAKH0

Cześ, może tutaj ktoś mi podpowie gdzie szukać problemu. Owy dzwięk występował wczęsniej ale myślałem, że to kwestia łancucha. Cały zestaw został wymieniony, lecz dzwięk pozostał a powiedziałbym, że sie nasilił. Zrobiłem z 30km dla pewności i zastanawiam sie co dalej. Spec, który wymieniał rozrząd kpl. wystraszył się i stwierdził, że lepiej by samochód postał pare dni, żeby olej wycisnął sie z napinaczy("i wtedy pomyśli co robić dalej") co nic mi za bardzo nie mówi, bo z tego co sie interesowałem robi sie to na otwartym silniku kręcąc wałem 'na sucho'. Prosiłbym o rade co dalej, bądz wyporowadzenie mnie z błędu jeśli coś źle powiedziałem o wyciskaniu oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd dochodzi ten dźwięk? Gdzieś z okolic łańcucha? Nie wydaje mi się żeby po wymianie zestawu coś było z nim nie tak, ale różnie bywa. Przeważnie przy uszkodzonym, źle ustawionym rozrządzie sypie błędami położenia wałka albo wypadanie zapłonu. Na filmie ten dźwięk pojawia się jakby chwilę po zgaszeniu auta a nie w trakcie gaszenia. Rozrząd raczej bym wykluczył.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma 1,8t i ten dzwiek dochodzi z odmy. Jak braknie podcisnienia w kolektorze to zamyka się taki zaworek odmy ktory jest w trójniku pod kolektorem ssacym

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, --Rafcio-- napisał:

Tak ma 1,8t i ten dzwiek dochodzi z odmy. Jak braknie podcisnienia w kolektorze to zamyka się taki zaworek odmy ktory jest w trójniku pod kolektorem ssacym

O tym samym myślałem. Zawór pcv bodajże.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Patrykbfb napisał:

O tym samym myślałem. Zawór pcv bodajże.

No właśnie on. Miałem kiedys b5 AEB i to samo było, mam diesla teraz ale brat kupił AEB i jest dokladnie to samo

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2022 o 15:59, replayzs napisał:

https://youtu.be/F-dp9cpAKH0

Cześ, może tutaj ktoś mi podpowie gdzie szukać problemu. Owy dzwięk występował wczęsniej ale myślałem, że to kwestia łancucha. Cały zestaw został wymieniony, lecz dzwięk pozostał a powiedziałbym, że sie nasilił. Zrobiłem z 30km dla pewności i zastanawiam sie co dalej. Spec, który wymieniał rozrząd kpl. wystraszył się i stwierdził, że lepiej by samochód postał pare dni, żeby olej wycisnął sie z napinaczy("i wtedy pomyśli co robić dalej") co nic mi za bardzo nie mówi, bo z tego co sie interesowałem robi sie to na otwartym silniku kręcąc wałem 'na sucho'. Prosiłbym o rade co dalej, bądz wyporowadzenie mnie z błędu jeśli coś źle powiedziałem o wyciskaniu oleju?

I jak kolego, wymieniałeś odme? Problem rozwiązany? Mam podobny problem i się zastanawiam co może być nie tak: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Enerwate said:

I jak kolego, wymieniałeś odme? Problem rozwiązany? Mam podobny problem i się zastanawiam co może być nie tak: 

 

Rozwiązany, wziąłem na wszelki juz ten trójnik, zawór pcv i ustał wiec chyba trafione było. Co do twojego tematu powiedziałbym, że to może być zupełnie co innego ale nagrania nie oddają nigdy. Także w moim przypadku się udało jakos i zapomniałem jakos podsumować fourm.

 

On 7/27/2022 at 10:29 PM, --Rafcio-- said:

Tak ma 1,8t i ten dzwiek dochodzi z odmy. Jak braknie podcisnienia w kolektorze to zamyka się taki zaworek odmy ktory jest w trójniku pod kolektorem ssacym

 

On 7/27/2022 at 10:31 PM, Patrykbfb said:

O tym samym myślałem. Zawór pcv bodajże.

Trafione w punkt, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy udało Ci się rozwiązać problem z pierdzeniem?
Mam ten sam problem w moim Audi A4 B6 1.8t quattro bfb
Wymieniłem wszystkie zawory w tym PCV następnie wymieniłem kolanko uchwytu chłodnicy oleju ale nadal pierdzi.
Nie znalazłem żadnych wycieków wszystko jest w porządku samochód jeździ jak należy.

Denerwuje mnie tylko pierdzenie przy wyłączaniu silnika, bo nie wiem czy tak ma być czy nie.

 

 

Edytowane przez Jenkstys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem oryginał, Dla PCV wypróbowałem 2 nowe oryginały i 1 z vaico i wszystkie 3 wydają dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dne 27. 7. 2022 ve 22:29 --Rafcio-- napsal:

Powinien wydawać ten dźwięk czy nie ?

 

Edytowane przez Jenkstys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, już nie wiedziałem co robić. Nikt nie potrafił mi powiedzieć, czy dźwięk ma to robić, czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...