Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana/demontaż środkowego światła stop w wersji AVANT (demontaż spoilera)


seb-k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Właśnie nabyłem A4 B9 - muszę go doprowadzić do stanu fabrycznego usuwając kilka zaniedbań poprzednika.

Mam wybitą szybkę środkowego światła stop, potrzebuję instruktażu jak to zdemontować, żeby nie napsuć.

Czy ktoś to przerabiał z sukcesem?

Edytowane przez seb-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło stopu przykręcone jest dwoma śrubkami do spoilera. Musisz ściągnąć tapicerkę klapy, wymontować spoiler i dopiero wykręcić światło stopu. Spoiler przymocowany jest do klapy na plastikowych kołkach rozporowych. Musisz od spodu ścisnąć je kombinerkami i wepchać do środka. (dolny rysunek).

Screenshot_20220801-093549_Opera.jpg

20220801_095020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Pewnie będzie trochę dłubaniny ale spróbuję w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdjąłem tapicerkę. Niestety  nie mogę nadal zdjąć spojlera. Ścisnąłem 3 niebieskie kołki (na rysunku: A-B-C) tak, że wyszły z dziurek ale spojler ani drgnie. Odkręciłem zatem dodatkowo 4 nakrętki (1-4) i nadal jakoś trzyma się klapy. Ktoś to przechodził?image.png.7884f3ad93e7309f0fc2a13266a7beb2.png

Edytowane przez seb-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler trzymają dwie uszczelki (na rys. 2 i 6). Zamknij klapę i podważaj plastikowymi klinami między spoilerem a daszkiem klapy. 

Screenshot_20220829-154222_Opera.jpg

20220829_154138.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy - sukces. Udało się.

 

Ale: problem nie tkwił ani w uszczelkach ani w niebieskich zapinkach. Tam są 2 białe zapinki, które można bardzo kulturalnie zdjąć ściskając z obu stron śrubokrętem odpowiedniej długości

.

Ogólnie cały proces - od zdjęcia tapicerki do jej zamontowania da się przerobić w 20 minut, jeśli wie się gdzie i jak nacisnąć - da się to zrobić bez niszczenia czegokolwiek.

Potrzebne będą do całego procesu oczywiście wyjmaki plastikowe, klucze rurkowe lub nasadowe i zestaw niewielkich torxów.

Zdejmujemy tapicerkę, dół i górę - tu będą do odkręcenia 2 śrubki wewnątrz schowka trójkąta odblaskowego - reszta to zapinki - wyjmakami podważamy dookoła i wyjdzie. Nie szarżujcie z odpinaniem dolnej części bo jest kabelek do odpięcia od światełka tapicerki.

 

Potem do zdjęcia jest spoiler - niebieskich zapinek jest 5 sztuk ale zaryzykuję stwierdzenie, że można je zignorować. Znaczenie mają 4 nakrętki do odkręcenia kluczem rurkowym albo nasadowym (delikatnie, żeby nie uciekły do środka) oraz 2 białe zapinki - na pierwszy rzut oka niewidoczne. Zaznaczyłem je na zdjęciu - potrzebne jest ściśnięcie białych zapinek śrubokrętem - najpierw z jednej strony, potem z drugiej - drugą ręką podważamy spojler wyjmakiem (warto rozłożyć jakąś szmatę na dach pod spojlerem żeby się nie porysowało).

Odpinamy 3 wtyczki od strony bagażnika - podważamy uszczelkę kabelków po bokach - wyjdzie dość gładko i mamy spojler odpięty. Odkręcamy 2 torxy od lampy,  wysuwamy ją wypychając ze spoilera naciskając oba uchwyty tak aby szło równolegle (nie pojedyńczo!) - odpinamy wtyczkę od lampy, podmieniamy i montujemy wszystko w odwrotnej kolejności.

 

ps. Warto zarówno sam spoiler jak i tapicerkę grzecznie na końcu 'dobić rąsią' żeby powłaziły zapinki.

 

Do pomocy film (nie mój):

 

 

image.png.7487c5e1e61aba56abae4527e6f63d57.png

image.png.615eb866d3cae462bb4e5399073480f0.png

 

 

Edytowane przez seb-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach i rysunkach ode mnie są one także widoczne. Jak napisałeś, że wszystkie spinki odpiąłeš myślałem  że wszystkie czyli także białe (widoczne na pierwszym rysunku ode mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może zmylił mnie ten kolor bo skupiłem się na niebieskich. Tak czy siak - dziękuję bardzo za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie zdechło się trzeciemu stopowi, co zauważyłem jak rano jest mgła i wilgotno to nie działa ciepło sucho działa. Po południu już jak słonko przyświeci jest ok. Obstawiam lampę bo bagażnika nie otwierałem nic nie ruszałem. Znacie może numer lampy? Mam autko z 2018r. kombi i znajduje w necie takie coś 4M0945097. Za filmik i demontaż dzięki wielkie ułatwienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa niestety sprawna ewidentnie wiązka bo teraz znowu świeci, powie ktoś kto wie skąd z lewej strony z modułu idzie kabel na lampę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka przy świetle stopu na pinie nr 1 masa (brązowy) na pinie nr 2 zasilanie światła (czarno-czerwony), idzie do sterownika komfortu na pin nr 16, 32 pinowej czarnej kostki, oznaczonej jako B na poniższym rysuku.

Screenshot (112).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo już ogarnięte. Zdjąłem tylną podsufitkę ta małą i od razu zobaczyłem problem kabel był przyciśnięty zawiasem wyglądało to na fabrik fehler bo trytki nie były pospinane tylko kabel leżał luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...