Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Głośne cykanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ostatnio uwagę przykuło głośne cykanie dochodzące gdzieś z silnika. Na początku myslałem, że to jest z pompy, albo wtrysków, ale najsilniej słychać to cykanie będąc od przodu z lewej strony pod zderzakiem, czyli od strony turbo (podlogi pod silnikiem nie mam). Wyczytałem na forum, że w benzynowcach zazwyczaj jest to przez DV-kę, w etce sprawdzałem i nie ma w AFN'ie takiego zaworka odcinającego...

A drugie pytanie to jeśli jest katalizotor to jadąc przy uchylonej szybie powinno się słyszeć lekkie gwizdanie wchodzącej na obr turbawki?

Opublikowano

a moze to popychacze ? bo u mnie tez cos cyka i sie obilo mi o uszy ze to popychacze moga byc :cool1: a drugie pytanie to jak najbardziej tak ja czasami slucham turbo zamiast muzyki :kox:

Opublikowano
  • Autor

kurcze, a chcialem wybebeszyc kata bo za cicho gwizdze, a najwyrazniej ktos mnie uprzedzil...[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2009, 19:21_________________________________________________chodzi o popychacze hydrauliczne? Gdzie one sa w afn'ie? Myslalem ze ich nie ma...

Opublikowano

w glowicy...a gdzie maja byc....jak cyka tak równo z obrotami i glos tego cykania jest metaliczny(tlok puka w zaworek) to prawdopodobnie wlasnie one juz sa na wykonczeniu...podaj jeszcze przebieg i sprawdz czy masz dobrze ustawiony kat wtrysku

Opublikowano
  • Autor

Przebieg mam dosyć mały jak na diesla i nie wiem czy jest prawdziwy, czy też nie... Czy mając kabelek za 80 zł (niebieski, w gnieździe jest 5 bolców) i niepełną wersje vag-com'a można to sprawdzić i ew. zrobić logi?

Opublikowano

kabelkiem mozna zrobic logi, przebiegu nie sprawdzisz w swoim roczniku...(od 2004?). Niepełna wersja VAG-COM zrobisz wiekszosc logów...

Opublikowano
  • Autor

Ponownie pękł ten sam przewód co kilkanaście dni temu, czyli aluminiowy biegnący od pompy do wtrysku z czujnikiem (pękł przy wysokich obrotach w obu przypadkach). Czy to cykanie może być z tym powiązane? Na początku miesiąca chcę iść z tym do jakiegoś mechanika, tylko chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę, żeby mnie nie wyrolował, tzn. co podlaga sprawdzeniu i ew. naprawie/wymianie...

  • 3 lata później...
Opublikowano

panowie a ja znalazłem taki oto filmik w necie

i mam właśnie identyczne metaliczne cykanie u siebie,

chyba po uszczelnieniu pompy sie to zrobiło ale nie jestem pewien,co to moze być?

---------- Post dopisany 30-03-2013 at 08:19 ---------- Poprzedni post napisany 29-03-2013 at 13:39 ----------

ktos wie co tak cyka? moze byl juz gdzies taki temat na forum?moze ktos ten filmik juz wrzucal i jest temat poruszony,

Opublikowano

Kolego a kto ci uszczelniał pompe ?? i co dokładnie było uszczelniane ? Sprawdz kąt wtrysku bo silnik jakoś twardo pracuje oczywiście jeśli twój silnik pracuje tak jak na filmiku no chyba że mi sie wydaje

Opublikowano

mi silnik wlasnie chodzi tak samo,pompe uszczelnial niby fachura od pomp i byly wymieniane wszystkie uszczelki bo ciekla,

Opublikowano

Jak wymieniali wszystkie uszczelki to na pewno wyjęli pompę , ciekawe jak ustawili kąt wtrysku , u mnie raz jeden magik ustawił źle kąt wtrysku że nie mieścił sie na wykresie TDI TIMING i silnik też jakoś twardo pracował ale nie pamiętam czy cykało . Kolego kąt wtrysku do sprawdzenia i sprawdz też dawke paliwa , u mnie jak koleś uszczelniał pompe to dawka po tym zabiegu została na poziomie 0.9-1-2 , auto sie telepało na rozgrzanym silniku i wolno obroty spadały . Takich pseudo fachowców jest w naszym kraju coraz więcej i trzeba ich czasami sprawdzać

Opublikowano

po swietach sprawdze kat wtrysku,a dawka jaka powinna byc? mozliwe ze pompiarz cos zbabral,

Opublikowano

dawka optymalna 4,5,6 zalezy od silnika :)

Opublikowano

powinna być ok 4 , i tak raczej wskazuje w tych silnikach oczywiście na ciepłym silniku

Opublikowano

Dawka wg serwisu Boscha 3,6.

Opublikowano

Możliwe , bynajmniej jak sprawdzałem w kilku autach z silnikiem 1.9 TDI 110 km to komputer pokazuje ok 4 , w a4 a3 golf 4 , jak będzie 3.6 też jest ok , będzie mocniejszy , ja kiedyś ustawiłem 2.8-3 i też śmigał

Opublikowano

no ale to chyba glosniejszy by bym,panowie a uszkodzony lub brudny zawor n109 nie przyczynia sie do glosniejszej pracy silnika,

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.