Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alufelgi do Audi A4 B8 18"


Acosta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio miałem wypadek samochodowy, zostałem zepchnięty na krawężnik przez kierowcę co wyprzedał na 3-ciego.

I moje biedne alufelgi postanowiły się ze mną pożegnać. :(

Nigdy nie kupowałem alufelg. Trochę już poczytałem i udało mi się ustalić następujące informacje:

 

Średnica felgi: 18"

Rozmiar Opony: 245/40

Szerokość felgi: 8   ( tak wyczytałem z opisu wewnątrz alufelgi -> 8jx18h2)

Rozstaw śrub: 5 x 112

Otwór centralny (mm): 66,5 mm

Model Alufelgi : 8k0 601 025

ET:47

 

Oraz nawet stronka jest z opisem :) -> https://www.original-felgen.com/8k0601025aj1h7.html

 

A teraz tak wszystkie parametry po za ET rozumiem i łatwo je znaleźć. Ale to ET strasznie się waha.

Wiec moje pytanie jakie ET min i max mogę mieć do mego autka ? Aktualnie jest 47

Poproszę o pomoc i pozdrawiam A4 użytkowników :)

 

IMG_20220527_153910.jpg.0e92a0c847e87a629930ae799c0a018f.jpgResized_20220527_125253.thumb.jpeg.b6a4fda6d001e2a86b1db73a8b345c84.jpeg

Edytowane przez Acosta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to szukasz 4 felg? wszystkie zostały uszkodzone? z tego co widać to chyba 2szt. nie da rady znaleźć na necie dwóch takich samych używanych?

 

@Acosta

 

swoją drogą to przednie opony chyba miałeś już mocno łyse? :kox:

 

tu nawet komplecik:

ALLEGRO.PL

 

 

a tu sztuka:

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez mateusz.oraczewskiA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

@mateusz.oraczewskiA4

Zgadza się zostały uszkodzone 2 sztuki. A na olx/allegro widziałem tylko po 1 sztuce lub komplet. Aczkolwiek można też już je zmienic na inny model jak zostały 2 sztuki tylko. (zawsze trudno je się myło :P ) :)

Dlatego pytam o to ET :)  które ułatwi mi w doborze, bo to ostatni wskaźnik co mi potrzeba.

 

Pozdrawiam,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skorzystać z otwartego wątku. Kupiłem tydzień temu A4B8 Avant 2010r i według katalogu rozstaw śrub to również 5x112. Szukając nowych alusów muszę zwrócić jeszcze na jakieś inne wartości? Niestety wyjechałem służbowo i nie mam jak zerknąć na obsadzone felgi a chciałbym sobie jakiś poszukać w wopnyl czasie jak tu jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od rozmiaru jaki chcesz kupić. 16", 17", 18" czy 19"

Dodatkowo szerokość felgi i ET ma znaczenie. Tu masz temat o tym:

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

Wszystko zależy od rozmiaru jaki chcesz kupić. 16", 17", 18" czy 19"

Dodatkowo szerokość felgi i ET ma znaczenie. Tu masz temat o tym:

 

 

Zależy mi na zwykłych 18" Bez wydziwiania co do odstawania poza nadkola więc chyba jakieś standardowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w temacie, który podwiesiłem. Ta jest podane jakie rozmiary pasują.

Masz zwykłe zawieszenie czy sportowe?

Jakie masz obecnie felgi/koła rozmiary?

Jak nie masz zawieszenia sportowego i wsadzisz 18" lub 19" to auto będzie stało jak na szczudłach. Nie wygląda to estetycznie. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Poczytaj w temacie, który podwiesiłem. Ta jest podane jakie rozmiary pasują.

Masz zwykłe zawieszenie czy sportowe?

Jakie masz obecnie felgi/koła rozmiary?

Jak nie masz zawieszenia sportowego i wsadzisz 18" lub 19" to auto będzie stało jak na szczudłach. Nie wygląda to estetycznie. 

Zacząłem czytać ale w tych kalkuratorach trzeba podać wymiary aktualnych felg a ja nie mam jak sprawdzić. Wiem tylko, że mam 15". Zaraz się wgłebie w drugiego linka podanego przez Ciebie. Zawieszenie mam raczej zwykłe. Dorzucę zdjęcie jak to wygląda teraz na 15". Wydaję się że jest dużo miejsca na większą felge i na mniejszej autko wygląda jakby było mocno podniesione. Ewentualnie jak nie 18" To 17"IMG_20220820_183205.thumb.jpg.e61dac82d9b50672917b47d59bf7ebb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły zawias. Góra 17" bym do tego wrzucił jeżeli nie będzie auto obniżane. Jak wrzucisz 18" lub 19" bez obniżania efekt będzie jeszcze gorszy niż na zdjęciu. Będzie stał jak na szczudłach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Zwykły zawias. Góra 17" bym do tego wrzucił jeżeli nie będzie auto obniżane. Jak wrzucisz 18" lub 19" bez obniżania efekt będzie jeszcze gorszy niż na zdjęciu. Będzie stał jak na szczudłach. 

Okay dzięki. Zdecyduje się w takim razie na 17" Jeżeli już się zapoznam z tą wiedzą co do pasujących felg. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...