Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Alufelgi do Audi A4 B8 18"

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Ostatnio miałem wypadek samochodowy, zostałem zepchnięty na krawężnik przez kierowcę co wyprzedał na 3-ciego.

I moje biedne alufelgi postanowiły się ze mną pożegnać. :(

Nigdy nie kupowałem alufelg. Trochę już poczytałem i udało mi się ustalić następujące informacje:

 

Średnica felgi: 18"

Rozmiar Opony: 245/40

Szerokość felgi: 8   ( tak wyczytałem z opisu wewnątrz alufelgi -> 8jx18h2)

Rozstaw śrub: 5 x 112

Otwór centralny (mm): 66,5 mm

Model Alufelgi : 8k0 601 025

ET:47

 

Oraz nawet stronka jest z opisem :) -> https://www.original-felgen.com/8k0601025aj1h7.html

 

A teraz tak wszystkie parametry po za ET rozumiem i łatwo je znaleźć. Ale to ET strasznie się waha.

Wiec moje pytanie jakie ET min i max mogę mieć do mego autka ? Aktualnie jest 47

Poproszę o pomoc i pozdrawiam A4 użytkowników :)

 

IMG_20220527_153910.jpg.0e92a0c847e87a629930ae799c0a018f.jpgResized_20220527_125253.thumb.jpeg.b6a4fda6d001e2a86b1db73a8b345c84.jpeg

Edytowane przez Acosta

Opublikowano

a to szukasz 4 felg? wszystkie zostały uszkodzone? z tego co widać to chyba 2szt. nie da rady znaleźć na necie dwóch takich samych używanych?

 

@Acosta

 

swoją drogą to przednie opony chyba miałeś już mocno łyse? :kox:

 

tu nawet komplecik:

ALLEGRO.PL

 

 

a tu sztuka:

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez mateusz.oraczewskiA4

Opublikowano
  • Autor

Witaj,

@mateusz.oraczewskiA4

Zgadza się zostały uszkodzone 2 sztuki. A na olx/allegro widziałem tylko po 1 sztuce lub komplet. Aczkolwiek można też już je zmienic na inny model jak zostały 2 sztuki tylko. (zawsze trudno je się myło :P ) :)

Dlatego pytam o to ET :)  które ułatwi mi w doborze, bo to ostatni wskaźnik co mi potrzeba.

 

Pozdrawiam,

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Pozwolę sobie skorzystać z otwartego wątku. Kupiłem tydzień temu A4B8 Avant 2010r i według katalogu rozstaw śrub to również 5x112. Szukając nowych alusów muszę zwrócić jeszcze na jakieś inne wartości? Niestety wyjechałem służbowo i nie mam jak zerknąć na obsadzone felgi a chciałbym sobie jakiś poszukać w wopnyl czasie jak tu jestem

Opublikowano

Wszystko zależy od rozmiaru jaki chcesz kupić. 16", 17", 18" czy 19"

Dodatkowo szerokość felgi i ET ma znaczenie. Tu masz temat o tym:

 

 

Opublikowano
7 minut temu, Muskel1 napisał:

Wszystko zależy od rozmiaru jaki chcesz kupić. 16", 17", 18" czy 19"

Dodatkowo szerokość felgi i ET ma znaczenie. Tu masz temat o tym:

 

 

Zależy mi na zwykłych 18" Bez wydziwiania co do odstawania poza nadkola więc chyba jakieś standardowe

Opublikowano

Poczytaj w temacie, który podwiesiłem. Ta jest podane jakie rozmiary pasują.

Masz zwykłe zawieszenie czy sportowe?

Jakie masz obecnie felgi/koła rozmiary?

Jak nie masz zawieszenia sportowego i wsadzisz 18" lub 19" to auto będzie stało jak na szczudłach. Nie wygląda to estetycznie. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Poczytaj w temacie, który podwiesiłem. Ta jest podane jakie rozmiary pasują.

Masz zwykłe zawieszenie czy sportowe?

Jakie masz obecnie felgi/koła rozmiary?

Jak nie masz zawieszenia sportowego i wsadzisz 18" lub 19" to auto będzie stało jak na szczudłach. Nie wygląda to estetycznie. 

Zacząłem czytać ale w tych kalkuratorach trzeba podać wymiary aktualnych felg a ja nie mam jak sprawdzić. Wiem tylko, że mam 15". Zaraz się wgłebie w drugiego linka podanego przez Ciebie. Zawieszenie mam raczej zwykłe. Dorzucę zdjęcie jak to wygląda teraz na 15". Wydaję się że jest dużo miejsca na większą felge i na mniejszej autko wygląda jakby było mocno podniesione. Ewentualnie jak nie 18" To 17"IMG_20220820_183205.thumb.jpg.e61dac82d9b50672917b47d59bf7ebb2.jpg

Opublikowano

Zwykły zawias. Góra 17" bym do tego wrzucił jeżeli nie będzie auto obniżane. Jak wrzucisz 18" lub 19" bez obniżania efekt będzie jeszcze gorszy niż na zdjęciu. Będzie stał jak na szczudłach. 

Opublikowano
8 minut temu, Muskel1 napisał:

Zwykły zawias. Góra 17" bym do tego wrzucił jeżeli nie będzie auto obniżane. Jak wrzucisz 18" lub 19" bez obniżania efekt będzie jeszcze gorszy niż na zdjęciu. Będzie stał jak na szczudłach. 

Okay dzięki. Zdecyduje się w takim razie na 17" Jeżeli już się zapoznam z tą wiedzą co do pasujących felg. Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.