Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy konieczny jest przegląd klimatyzacji ?


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd zakupiłem swoją A4 około 3 lata temu nie robiłem nic z klimą poza wymianami filtra kabinowego. Czy konieczny jest przegląd klimy jeśli chłodzi ona wręcz idealnie ( przy kratce nawiewu około 4 stopnie) ???? Jeśli tak to co wchodzi w zakres takiego przeglądu i jaki w przybliżeniu jest jego koszt ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli od zakupu nic nie robiłeś i nie wiesz, czy poprzedni właściciel coś robił w tej materii, dobrze byloby wykonać odgrzybianie. Opis znajduje się bodajże na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzybianie to sam zrobię i to napewno powinno się zrobić. Chodzi mi przede wszystkim o to czy jeśli wszystko pięknie chłodzi to należy wymienić czynnik chłodniczy , czy należy wymienić parownik i skraplacz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skraplacz to wymienia się raczej po stłuczce, zatarciu sprężarki. Parownik się tylko odgrzybia. Na twoim miejscu Kolego zrobiłbym przegląd klimy, 3 lata to kawał czasu i warto sprawdzicco w trawie piszczy, odciągnąć czynnik, wykręcić i obejrzeć dyszę rozprężną i nabić ponownie :wink4: W skład przeglądu na ogól wchodzi właśnie wymiana czynnika, kontrola szczelności, ewentualnie dodatkowo odgrzybianie. Koszt zależny od warsztatu i miejsca, mniej więcej 120- 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata ???

A nie wiadomo, kiedy Twój poprzednik robił przegląd.

Zrób jak najszybsciej.

To, że klima chłodzi, to nie znaczy jeszcze nic - może być na wykończeniu (miejmy nadzieję, że nie)

Nawet w pełni sprawna klima może Ci przez rok "wciągnąć" połowę czynnika, a ten czynnik smaruje cały układ.

A jak brak smarowania to ... koszty, koszty, koszty.

Koszty nabicia, to ok. 150 - zależy ile czynnika będą musieli Ci dopompować.

Odgrzybić możesz oczywiście sam jakimś preparatem - warsztatów nie polecam do tej czynności, bo to wyrzucone pieniądze. No chyba, że rozbierają schowek itd i czyszczą dokładnie (instrukcję możesz znaleźć na forum), ale większość wsuwa tylko wężyk w nadmuch i na tym się kończy cała robota.

Polecam ozonowanie - kosztuje z 50 złotych a zabija podobno wszystko !!!

W tym roku sam sobie zapodam to cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowania nie polecam. Fachman od klimy zapytany przeze mnie o ten wynalazek skrzywił się powiedział: wyciągactwo pieniędzy, nie działa, tylko piana. Ma na stanie taki ozonator i mówi że nieudana inwestycja. Także myślę, że nie ma się co nakręcać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem zgoła inne opinie, ale fachowcem nie jestem, więc ...

Każdy niech sobie zrobi jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...