Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk skrzyni prędkość 70/90km/h


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jak w temacie na 4B i 5B osiągając prędkość od 70km/h do 90km/h obojętnie czy jadąc na 4 czy 5 jest takie dziwne wycie jakby skrzyni, takie łłłuuuu słyszalne dość dobrze w kabinie nawet z radiem powyżej tej prędkości (wycie) ustępuje poniżej tej prędkości również.. Najbardziej słychać te wycie jadąc 80/85km/h.. Aha i dźwięk jest mocniejszy bardziej tee łuułuuu jak samochód wspina się pod górkę i silnik ma trochę ciężej mocniej napędza auto, z górki gdy silnik nie napędza jest cisza. Tak nieraz się przysłuc**je i wydaje mi się bo to dźwięk wydobywa się z przodu jakby bardziej prawa strona pasażera, jakiś przegub coś ze skrzyni bardziej od prawej albo mam takie wrażenie. No mówię ale tylko przy tej prędkości ja nie wiem co to ma do rzeczy, a ta prędkość jest najbardziej optymalna do poruszania się po drodze :facepalm: Już czasami mnie to na tyle denerwuje że albo jadę 100 albo poniżej 70 i jest cisza . 

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ciśnienie w oponach? Do sprawdzenia łożysko z prawej (auto na lewarek, koło odkręć i spróbuj poruszać na boki, lewo/prawo piastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Langista napisał:

Jakie masz ciśnienie w oponach? Do sprawdzenia łożysko z prawej (auto na lewarek, koło odkręć i spróbuj poruszać na boki, lewo/prawo piastą.

 

Ciśnienie 2.2/2.3, okej muszę sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cię zapytam ale koło muszę zdejmować? Jest zespolone z piastą więc będzie większa siła jak poszarpie i prędzej wyczuje jakiś luz? Chyba że przegub trzyma, Czy tak to nie działa?. W golfie 5 właśnie tak wyczaiłem te łożysko z tyłu przy zmianie opon koło dokręcone a tu lata góra dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz równie dobrze znaleźć luz na wahaczach, a tu trzeba samo łożysko piasty wykluczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...