Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon skrętny światła opadają po dodaniu gazu.


Szczypior21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim audi a4 b8 2013r. z silnikiem 2.0 tfsi cncd, wraz ze światłami bi xenon skrętnym, światła tak jak w temacie opadają na sam dół po dodaniu gazu. Nie ma to znaczenia jak dużo i w jakim momencie tego gazu się doda, samochód może stać na postoju lub podczas jazdy. Światła oprócz tej wady działają poprawnie, działa doświetlenie zakretu, światła się poziomują podczas odpalania samochodu oraz podczas jazdy kiedy skręcamy kierownicą światła tak samo skręcają jak ruch kierownicą. Byłem z tym problemem na serwisie, stwierdzili oni, że przyczyną tego błędu jest zardzewiały czujnik poziomu, który jest na tylnym lewym wahaczu i takowy został wymieniony. Jednak to rozwiązanie nie pomogło. Pojechałem jeszcze raz z tym samym problemem na gwarancje, serwis zakodował na nowo jakiś moduł, nie powiedzieli mi dokładnie co zostało zakodowane na nowo, oraz została przeprowadzona adaptacja świateł. Niestety nic nie pomogło, problem dalej pozostał. Serwis stwierdził, że oprócz tego błędu wszystko w tym samochodzie jest ok. komputer diagnostyczny nie pokazuje żadnego błędu. Powiedzieli również, że światła drżą na postoju i komputer pokazuje, że coś wysyła sygnał o opuszczeniu tych świateł o "-300". Ale pomimo tego serwis nie wie co dalej robić i jak to zrobić, żeby to działało. Więc wstawiam ten temat na tym forum, bo może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać.

Edytowane przez Szczypior21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uzupełnij poprawnie profil:wink:

2. Auto EU czy z USA?

3. Co masz na myśli pisząc serwis? ASO czy inny wolny warsztat?

4. Dodawanie gazu to w tym przypadki wciskanie pedału gazu na postoju czy podczas jazdy (czyli przyspieszanie)?

5. Sprawdź w adaptacjach czy przypadkiem funkcja "Showroom Effekt" nie została aktywowana.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Postaram się znaleźć na to czas.

2.Audo z EU z Polskiego salonu, kupiłem pól roku temu od 2 właściciela. On nie wie dlaczego te światła tak działają jezdził tak cały czas na nich.

3. Serwis ASO Audi

4. Wciskanie gazu na postoju oraz podczas jazdy przyśpieszając, na tempomacie światła świecą normalnie, nie opuszczają się

5. Nie posiadam programu, pewnie masz tu na myśli VCDS. Więc nie jestem w stanie tego zrobić. Tak myśląc logicznie to ta opcja shoowroom efekt nie jest czasem opcją jak odpala się auto i światła wtedy tak się ustawiają w góre w dól i w lewo i prawo ? 

Edytowane przez Szczypior21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś auto z taką usterką i poprzedni właściciel też z tą usterką jeździł i nie wie co jest przyczyną? 

 

Mam na myśli program diagnostyczny np. VCDS

 

Przy rozruchu silnika sterownik wykonuje  test systemu i porusza soczewkami góra/dół i przy skrętnych prawo/lewo. To nie jest funkcja showroom effekt tylko test. Po aktywowaniu tej funkcji można np. na postoju zaobserwować ruch soczewek kręcąc kierownicą w lewo/prawo. Normalnie działa to dopiero od pewnej prędkości i nie da się tego zaobserwować na postoju. Zobacz jak jest u Ciebie, jeżeli na postoju przy zmianie położenia kierownicy soczewki poruszają się, to masz uruchomioną tę funkcję.

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel nie za bardzo znał się na samochodach, aby tylko wsiąść i jechać.

To wychodzi na to, ze mam uruchomiona tą funkcje. Ale myślisz ze na serwisie aso mogli nie rozpatrzeć tej opcji o której napisałeś ? Oraz czy skoro można włączyć ta funkcje to te opadanie świateł mogło by być od tego ? 

Edytowane przez Szczypior21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy w czasie ruchu kierownicą na postoju soczewki także zmieniają położenie?

 

W serwisach pracują programem diagnostycznym ODIS zgodnie ze ściśle określonymi wskazówkami. Tam nie robią nic takiego jak zmiana kodowania czy adaptacji "na piechotę". Dlatego przypuszczam, że większość z nich nawet nie wie, że istnieje w adaptacjach coś takiego jak showroom effekt.

 

Tak, showroom efekt może być jedną z przyczyn takiego zachowania się soczewek.

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem na postoju podczas ruszania kierownica soczewki się ruszają.

 

To w takim razie będę zmuszony zakupić vcds i zrobić tak jak mówisz, bo bez tego to ani rusz.

 

Wiem, ze może ciężko Ci spróbować będzie odpowiedzieć na to pytanie, ale jeśli zakładamy z góry, ze wyłączenie tego show room efekt nie pomoże, to jaka może być następna przyczyna, ze coś może być włączone lub wyłączone ?

Edytowane przez Szczypior21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować podjechać do wolnego warsztatu lub ASO i zapytać czy mogą wyłączyć Ci  showroom effekt.

 

Jeżeli soczewki ruszają się na postoju to na 99% jest to showroom effekt.

 

Ten 1% trzba będzie szukać dalej.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie lubi być pouczany w szczególności na temat jak ma wykonywać swoją pracę. Na wypadek gdyby jednak panowie nie wiedzieli jak mają to zrobić możesz ich lekko nakierować. Muszą wejść w sterownik 09 (moduł centralnej elektryki), następnie wybrać funkcję adaptacje a nie kodowanie, następnie wyszukać z listy adaptację o nazwie showroom i deaktywować ją. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą, to chyba raczej nikt nie lubi być pouczany, a takie lekkie nakierowanie nie zaszkodzi. Oszczędzą mi czasu na poczekalni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada, postanowiłem, ze sam kupię vcds i aktualnie jestem podłączony jestem w adaptacji sterownika numer 09, tylko problem jest taki ze nie widzę tutaj żadnej funkcji show room efekt, co z tym poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na 100 %

Najpierw wejdź w sterownik 09, następnie w dostęp upoważniony (16), następnie wpisz kod który podpowiada czyli 20113, następnie wejdź w adaptacje i tam wyszukaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

Powinna też showroom.

No to nie ma, zreszta widzisz. Masz jakiś pomysł dalej co zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

Wpisywałeś uprzednio kod dostępu?

 

Za pierwszym razem nie, dopiero jak mi napisałeś o tym kodzie dostępu to dopiero potem zrobiłem ta procedurę. Teraz podłączyłem się na nowo, najpierw wpisując kod dostępu potem wchodząc w adaptacje. Nic więcej się pojawiło nie wiem czy to miało jakiś sens, ale spróbowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

Wpisz w oknie wyszukiwania "show" i ta adaptacja powinna się pojawić.

Screenshot_20220919-122725_Opera.jpg

To nie jest do wyszukiwania, tylko ramka od wartości testowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...