Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z uruchomieniem silnika


Zippo87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie temat już jest, ale nie mogę zbytnio tego znaleść. 

Problem u mnie polega na tym, że audi a4 b8 polift 2012 rok. 2.0 tdi nie odpalą. Po włożeniu kluczyka do stacyjki powinna odblokować się kierownica, jednak to niema miejsca..  za pierwszym razem auto jakoś odpaliło. Podłączyłem vcdsa i pokazało awarie elektronicznej blokady kolumny kierowniczej. Kod błędu 02811.

Auto stoi u elektryka, kombinuje koleś już 3 tygodnie i nic. Teraz dostarczyłem mu nowa blokade kolumny kierowniczej ale też nic. I tu moje pytanie, czy nową blokade kolumny kierowniczej trzeba programować? Jeden gościu z serwisu VW mówił, że nie trzeba, że powinna działać jak się podczepi. Elektryk mówi, że trzeba.. 

Już sam nie wiem.. elektryk mówił że cały czas komputer nie może połączyć się z z ów blokadą .. ani starą ani nową. Że wszystkie moduły działają tylko ta blokada. 

Jeszcze pomysł, że moja akumulator ma za mało prądu.. czy to ma coś do tego ? 

Miał ktoś taki problem ??  Bo auto stoi unieruchomione a widzę że problem chyba przerósł tego elektryka..

 

Za pomoc z góry dziękuję 

 

 

Edytowane przez Zippo87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jest komponent i trzeba przypisać, jakie błędy na nowej blokadzie?

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zippo87 napisał:

Witam, pewnie temat już jest, ale nie mogę zbytnio tego znaleść. 

Problem u mnie polega na tym, że audi a4 b8 polift 2012 rok. 2.0 tdi nie odpalą. Po włożeniu kluczyka do stacyjki powinna odblokować się kierownica, jednak to niema miejsca..  za pierwszym razem auto jakoś odpaliło. Podłączyłem vcdsa i pokazało awarie elektronicznej blokady kolumny kierowniczej. Kod błędu 02811.

Auto stoi u elektryka, kombinuje koleś już 3 tygodnie i nic. Teraz dostarczyłem mu nowa blokade kolumny kierowniczej ale też nic. I tu moje pytanie, czy nową blokade kolumny kierowniczej trzeba programować? Jeden gościu z serwisu VW mówił, że nie trzeba, że powinna działać jak się podczepi. Elektryk mówi, że trzeba.. 

Już sam nie wiem.. elektryk mówił że cały czas komputer nie może połączyć się z z ów blokadą .. ani starą ani nową. Że wszystkie moduły działają tylko ta blokada. 

Jeszcze pomysł, że moja akumulator ma za mało prądu.. czy to ma coś do tego ? 

Miał ktoś taki problem ??  Bo auto stoi unieruchomione a widzę że problem chyba przerósł tego elektryka..

 

Za pomoc z góry dziękuję 

 

 

Ja miałem podobny problem w a6 c6 przy słabym akumulatorze, po naładowaniu i skasowaniu błędów wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzwonił elektryk.. ta elektroniczną blokadę kolumny kierowniczej trzeba zakodować do auta, ale potrzebny jest kod pin kluczyków którego nie dostałem jak kupiłem auto..

tak czy siak dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...